Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Xiaomi Pocophone F1

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2649 replies to this topic

#1243
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Chiar daca a setat sa nu.si faca update.uri automate, daca da update all, si youtube vanced(care e vazut ca aplicatie nativa indiferent ca e cu root sau nu telefonul), isi va face update si se va instala peste el youtube.ul din playstore.

#1244
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Dar de ce să dea update all? Așa normal că va face update și la YouTube

#1245
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

View Postandy_x3m, on 15 februarie 2019 - 23:20, said:


Din play store am dezactivat automatic updates. Mai trebuie sa fac ceva?
Telefonul nu are root.
Nu înțeleg cum de îți actualizează automat dacă ai dezactivat actualizarile automate pentru YouTube, doar pt el. Ceva nu e ok la telefonul tău sau in memeUI, presupun că ești pe el. Eu sunt pe custom rom aosp si n-am probleme de genul asta.

Edited by neinfricatu, 16 February 2019 - 14:51.


#1246
Dor71

Dor71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 04.09.2008
Voi ati facut root la telefon si i-ati pus un custom rom? Daca da, ce rom recomandati?

#1247
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

View PostDor71, on 16 februarie 2019 - 18:46, said:

Voi ati facut root la telefon si i-ati pus un custom rom? Daca da, ce rom recomandati?
Nitrogen sau Lineage. Nitrogen e mai customizabil, Lineage va fi mai des actualizat incepand cu sf. lunii cand devine oficial.

#1248
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011
Pe ultimul Xiaomi eu aveți probleme cu înregistrarile automate ale apelurilor (se aud foarte prost)?

#1249
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005

View Postneinfricatu, on 16 februarie 2019 - 14:50, said:


Nu înțeleg cum de îți actualizează automat dacă ai dezactivat actualizarile automate pentru YouTube, doar pt el. Ceva nu e ok la telefonul tău sau in memeUI, presupun că ești pe el. Eu sunt pe custom rom aosp si n-am probleme de genul asta.
Uite, am făcut câteva screenshot.
1. Șterg toate datele YouTube - revine la versiunea de fabrica.
2. Intru in aplicație - update auto sunt oprite
3. Apare mesajul din poza și își face un update, dar NU la ultima versiune - caută versiuni incomplete.
4. Initial, pana in update, yt arăta așa.
5. După acel update aplicația elimina funcția de back.
Același lucru și la vanced.

Edited by andy_x3m, 19 February 2019 - 16:39.


#1250
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
La mine vance merge ca in poza 4.
Youtube merge ca in poza 5.
Toate sunt updatate la zi.

Ce e diferit ?
nu sunt logat la youtube de pe vance, si nu m-am logat niciodata. am incercat sa ma loghez acum, de test, si imi zice

Edited by annddyy, 19 February 2019 - 17:59.


#1251
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
Ce versiune de vanced ai?

#1252
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014


#1253
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005
Știe careva dacă problema cu touch-ul care se blochează și își revine după ce stingi și aprinzi telefonul are vreo rezolvare?

#1254
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

View Postromio79, on 19 februarie 2019 - 23:14, said:

Știe careva dacă problema cu touch-ul care se blochează și își revine după ce stingi și aprinzi telefonul are vreo rezolvare?
Se va rezolva la următorul update. Problema asta apare la noile touch panels, focaltech, pe care xiaomi le-a pus pe poco incepand cu Decembrie, pentru ca novatek erau de căcat.

View Postandy_x3m, on 19 februarie 2019 - 16:38, said:


Uite, am făcut câteva screenshot.
1. Șterg toate datele YouTube - revine la versiunea de fabrica.
2. Intru in aplicație - update auto sunt oprite
3. Apare mesajul din poza și își face un update, dar NU la ultima versiune - caută versiuni incomplete.
4. Initial, pana in update, yt arăta așa.
5. După acel update aplicația elimina funcția de back.
Același lucru și la vanced.
Nu știu ce să zic, e foarte probabil să fie o problemă din Miui. Cand am incercat acum 2 luni sa instalez modul magisk cu YouTube vanced pe Miui, nu am reușit.

#1255
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005
Ai și un link? Ca am cautat și eu și nu reușesc sa găsesc nimic relevant. Cred ca nu caut ce trebuie (ma refer la blocarea touch-ului)

#1256
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

View Postromio79, on 20 februarie 2019 - 09:25, said:

Ai și un link? Ca am cautat și eu și nu reușesc sa găsesc nimic relevant. Cred ca nu caut ce trebuie (ma refer la blocarea touch-ului)

Nu există decât ceea ce spun userii pe xda, caută acolo. Problema e că oamenii încă nu și-au dat seama care e problema, că apare numai la focaltech, spre exemplu. Ai focaltech, nu? Adica, telefonul e din december batch? De unde l-ai luat?

#1257
mucix

mucix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.08.2007
Eu nu mai pot sa instalez Amazon Shopping. Am avut aplicatia instalata pe el si a mers ok o perioada, dar la un moment dat imi dadea fail la update-uri. Am incercat clear cache, data, etc, dar facea la fel. Intr-o zi am avut ideea sa il dezinstalez, clear cache si data inclusiv la google play si tot n-a mers. Ba acum chiar nu mai am aplicatia deloc.
Error code 910. Pe google nu am gasit nimic ce nu am incercat - clear cache-uri, etc. Am Amazon video si merge ok, numai cu asta am probleme.
Mai am un Redmi Note 4, sincronizat pe acelasi cont de google si pe ala merge fara sughituri.

Idei?

#1258
Dor71

Dor71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 04.09.2008
Versiunea You Tube Vanced non-root merge foarte bine, nu am probleme cu ea.

#1259
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005
Da, nu eu am problema, nevasta-mea, dar da, e luat în decembrie

De la chinezi, nu știu ce display are

#1260
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010

View Postmucix, on 20 februarie 2019 - 12:08, said:

Eu nu mai pot sa instalez Amazon Shopping. Am avut aplicatia instalata pe el si a mers ok o perioada, dar la un moment dat imi dadea fail la update-uri. Am incercat clear cache, data, etc, dar facea la fel. Intr-o zi am avut ideea sa il dezinstalez, clear cache si data inclusiv la google play si tot n-a mers. Ba acum chiar nu mai am aplicatia deloc.
Error code 910. Pe google nu am gasit nimic ce nu am incercat - clear cache-uri, etc. Am Amazon video si merge ok, numai cu asta am probleme.
Mai am un Redmi Note 4, sincronizat pe acelasi cont de google si pe ala merge fara sughituri.

Idei?

Ai încercat să descarci apk de pe google și sa vezi dacă așa merge?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate