Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Xiaomi Pocophone F1

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2649 replies to this topic

#1261
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Va merge trip advisor?

Mie îmi rămâne ecranul verde

#1262
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Nu merge.

#1263
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

View Postk0r3k7, on 20 februarie 2019 - 19:03, said:

Va merge trip advisor?

Mie îmi rămâne ecranul verde
Pe aosp merge. Naiba știe ce au mai făcut chinezii cu memeUI de nu mai merge.

#1264
giani41

giani41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 22.01.2010
Merge vowifi pe digi pe telefonul asta?

#1265
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

View Postk0r3k7, on 20 februarie 2019 - 19:03, said:

Va merge trip advisor?

Mie îmi rămâne ecranul verde
Dezinstaleaza-l, instaleaza o versiune mai veche si va merge. Chiar si dupa ce se actualizeaza la ultima versiune va functiona.

#1266
mucix

mucix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.08.2007

View PostR10, on 20 februarie 2019 - 15:10, said:

Ai încercat să descarci apk de pe google și sa vezi dacă așa merge?
Treaba foarte dubioasa...
Play de pe telefonul meu imi zicea mereu ca nu e instalat, deci aveam butonul de Install activ, nu Open, precum in cazul aplicatiilor deja instalate.

Am intrat pe playstore de pe PC, iar acolo imi spunea ca este instalata.

Iconul de amazon mi-a disparut imediat dupa ce am dezinstalat atunci aplicatia, dar acum cand am dat cu search mi-a gasit-o in aplicatiile instalate. Am incercat sa o deschid, a dat crash. Am dezinstalat-o cu drag and drop, ceea ce a mers, dupa care am sters-o si din Play Library (for good measure :) ) si am incercat din nou, din play, direct de pe telefon. A mers fara sughituri.

Se pare ca ramasese cumva in limbo, nu era nici instalata nici dezinstalata si de aceea nu mai mergea.

Mersi de impuls, am rezolvat problema cu aplicatia. Mai am de rezolvat problema cu dependenta de amazon si binge shopping. :(

#1267
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Pentru cei interesati (si pasionati de custom rom) - a aparut Pixel Experience - CAF version, pentru Poco F1.
CAF -  Code Aurora Project - cei care fac partea de development, direct pentru Snapdragon.

"To build a kernel, he will most likely use the kernel source from the manufacturer (if available). As for the Nexus , we have AOSP and Google's own kernel source specifically for the Nexus devices. To build it's kernel, Google uses patches from CAF, as they are processor-specific and optimized.

CAF ROMs however are (mostly) based on the code from CAF. This means it may be betteroptimized, since the code is very processor-specific, but it's also more on the bleeding-edge-side, since it gets constantly updated (and therefore can contain some bugs here and there). Google only uses parts of it's code from CAF and carefully selects those parts, so it's more on the stable-proofed side."

Am testat multe custom rom - ce e impresionant la asta - fluiditatea in primul rand, ce nu este facuta din miscorarea animatiilor; nu se compara cu nimic (Lineage, OxigenOS, AOSP,Ressurection sau Nitrogen).

https://download.pix....org/beryllium/

#1268
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Salut.
Este cineva de aici care a avut Mate 10 Pro si Pocophone? Vroiam sa-mi spuneti si mie care vi se pare mai bun din punct de vedere al performantelor, bateriei, camerei si display-ului?
Nu discutam de pret.
Multumesc frumos.

#1269
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Eu le am pe ambele.

Mate 10 pro e superior la toate apectele mentionate de tine. (camera (cu aplicatia gcam) si procesorul sunt foarte aproapiate, dar parca Mate e cu o secunda in fata).

Ca si fost posesor de Iphone X m-am obisnuit cu recunoasterea faciala cu infrarosu - Poco are acest atuu in fata lui Mate. (singurul de fapt).

#1270
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Pai si la Poco ai gcam. Ideea ar fi cu aplicatia stock de camera cum este unul fata de celalalt (in special la low light)?
Chiar si bateria este mai ok pe Mate? Intradevar recunoasterea faciala este un atu dar nu neaparat ceva esential sau ceva la care sa nu poti renunta (este mai mult un moft sau fitza).

Edited by ravy21, 23 February 2019 - 15:21.


#1271
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Poco cu aplicatia stock de camera are rezultate mult inferioare lui Mate 10 Pro. In orice conditii.
Poco cu Gcam are rezultate comparabile cu Mate 10 Pro. La fel, in orice conditii.

Gcam la Mate 10 pro nu am folosit. Nici nu stiu daca exista, in orice caz softul de la Mate e f bine optimizat si nmu mi-a trebuit root sau alte porcarii pentru a face sa mearga mai bine.

La baterie, ambele au 4000 miliamperi. Mate are softul mai bine optimizat, din experienta de zi cu zi, Mate castiga. Daca la poco mai am 30-40% cand ajung acasa, la mate am 45-50%.

Sa nu uit. ecranul .... Nu indraznesc sa compar Mate cu poco, e ca si cum ai compara Ferarri(Mate) cu Dacia(Poco).

Edited by annddyy, 23 February 2019 - 15:34.


#1272
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Multumesc frumos.

Exceptand face id si pretul bun al lui Poco, consideri ca Mate 10 Pro este un upgrade peste Poco, adica l-ai lua fara sa eziti? Repet, exceptand face id si pretul lui Poco.

Edited by ravy21, 23 February 2019 - 15:42.


#1273
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Depinde ce iti doresti si la ce il folosesti.

Daca vrei o jucarie customizabila, la care sa te joci cu ROM-ul si sa il customizezi la greu iei Poco.
Daca vrei un telefon si esti un utilizator normal mergi pe Mate.

Ca si constructie  Mate este mult peste Poco.
Ca si performanta sunt cam tot acolo.

PS: am uitat sa mentionez ca la Mate 10 Pro merge by default Volte si VoWifi atat pe Orange cat si pe Digi. Poco nu stie orice i-ai face Digi VoWifi.

#1274
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Ma intereseaza strict doar cele 4 particularitati mentionate de mine mai sus. Nu-mi place sa pun custom rom-uri fiindca n-am timp si nici rabdare deci nici nervii necesari.

Multumesc frumos inca o data.

#1275
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Mergi pe Mate atunci. Sa nu dai mai mult de 2000 ron pe el in varianta de 128 cu 6 gb ram.

#1276
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Il voi lua second fiindca nu-mi permit nou. Voi cauta unul de la un singur utilizator si nu unul trecut prin nu stiu cate maini. Sper sa fie ok.
Multumesc inca o data.

Edited by ravy21, 23 February 2019 - 16:23.


#1277
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View Postannddyy, on 23 februarie 2019 - 15:59, said:

Depinde ce iti doresti si la ce il folosesti.

Daca vrei o jucarie customizabila, la care sa te joci cu ROM-ul si sa il customizezi la greu iei Poco.
Daca vrei un telefon si esti un utilizator normal mergi pe Mate.

Ca si constructie  Mate este mult peste Poco.
Ca si performanta sunt cam tot acolo.

PS: am uitat sa mentionez ca la Mate 10 Pro merge by default Volte si VoWifi atat pe Orange cat si pe Digi. Poco nu stie orice i-ai face Digi VoWifi.
Vowifi imi merge pe Redmi note 5 pe Digi. Nu vad de ce nu ar merge și pe Poco. Ai băgat codul de activare Vowifi pentru Miui? *#*#869434#*#*

Edited by adrian81, 23 February 2019 - 21:56.


#1278
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
da am incercat, nu merge.

am incercat si varianta cu PDC cu root si tot.

Orange merge. Digi nu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate