Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Dolby Atmos 5.2.2 de la 0

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
388 replies to this topic

#55
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Nu stiu cum citesc unii si vad boxe in pereti,sunt doar doua difuzoare in tavan,oricum am trecut peste partea aceea.

Bylly sunt 6 prize nu doze,dar vin individual prin pardoseala,inca nu este instalata electrica,se vede si in poza de la living,in dreapta jos.
Cred ca o sa raman la prelungitor ca si acele 6 vor fi ocupate in totalitate daca ar fi doar ele

#56
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Am verificat acum poza. Adica tu ai 6 seturi de conductori care vin de la tabloul principal? Dar de ce ai face una ca asta?

#57
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Asa mi-au pus,nu stiu de unde vor venii,o sa intreb ca nu ma pricep prea bine.

#58
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Maine ma duc pe la casa sa vad ce mai este pe acolo,sper sa fi pus rigipsu in living.

In mare am decis sa aleg metoda asta de a mai sparge ecoul din camera si dupa instalare vad ce mai trebuie,o sa vreau sa il vopsesc tot alb ca in poza sa nu fie lemnu la vedere.Iar restul peretelui sa fie cu placi de rigips ca in poza as vrea,au tot 60x60 ca panourile.
Pana atunci stau cu boxele langa mine,abia mai am loc la birou Posted Image
Acum ma mai gandesc si la boxele suround sa le colantez albe?tot peretele o sa fie alb si boxele prinse de perete negre Posted Image  ,suport pot sa iau alb sau negru.

Attached Files



#59
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,326
  • Înscris: 13.01.2011
Ce taaaare este ala tip fagure !

#60
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Da si mie mi-a placut,sunt multe modele si poti sa le vopsesti cum vrei.Noroc ca nu am mult de placat,este totusi cam scump 200ron mp :(,acum am intrat din now pe site si am vazut ca este 50x50,pana la urma trebuie sa ma incadrez cu panoul in el,vad eu.

#61
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,326
  • Înscris: 13.01.2011
Patru placi 200 lei ?
Cite sint la cutie ?

#62
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Din cate stiu sunt doua placi pe cutie.
Aici toate specificatiile:
https://www.dekorom....4-dekor-01.html

Edited by FloriN_83, 18 June 2018 - 15:46.


#63
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
In sfarsit am gasit o oferta buna,la sfarsitu lunii vroiam sa iau receiver-ul Denon x2400H de la sono pentru ca au mentinut pretul de 2500ron iar avstore la 3300ron,asa ca am gasit la emag acum cu "revolutia preturilor" la 2250ron,maine ajunge Posted Image

#64
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Tocmai ce am probat receiver-ul si sunt foarte incantat de alegerea sistemului,nerabdarea creste.
MMS-urile au niste inalte foarte bune dupa parerea mea,nu stiu de ce unii umbla la egalizator si reusesc sa le arda,cel putin asta am inteles pe forum-uri

Am fost sa-l ajut pe cumnat sa puna niste parchet si binenteles camera era goala,undeva la 3x4m suprafata dar avea doar usa si restul peretii,abia ne intelegeam de ecou,la mine cu open space-ul chiar se aude ok goala,sper sa nu am de munca cu sonorizarea

M-au sunat si cei de la Elegance Decor dupa ce le-am facut o cerere de pret.
Acest model costa 50ron buc,si ca sa ajungi la 1mp iti trebuiesc 10buc Posted Image
https://elegance-dec...din-burete-hexa
O avea el calitati fonice dar nu dau in veci 500ron pe 1mp
Interesant este si modelul acesta dar nu au pret-urile la toate momentan,o sa-mi trimita pe mail in curand
https://elegance-dec...in-burete-chain

Inca este in calcul si basotect-ul dar nu ma incanta model-ul,imi trebuie ceva sa fie ok pentru living

Maine revin cu niste poze cum am tras firele pentru atmos,se lucreaza in paralel cu multe si din cauza asta dureaza asa mult.

#65
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Am promis ca vin cu 2 poze Posted Image,mai am de dat gaurile pentru difuzoare,sunt doar firele trase,sambata dau decorativa si ne bagam doar la interioare.
Nu am avut vre-o schema anume,am pus boxele la un metru de perete,dar in linie cu fronturile.

Cand am facut proba la receiver am luat repede un cablu de boxe de 4mm la 3 ron ml,dintr-un magazin de electronice,sa vedeti ce inseamna cablu ieftin de "cupru".

Attached Files


Edited by FloriN_83, 27 June 2018 - 20:40.


#66
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Mai revin cu cateva poze,nu am facut mare lucru cu vremea asta,decat am terminat rigipsu

Ma tot gandeam la cablurile pentru fronturi,34ron/m e mult pentru Magnat,asa ca am gasit o solutie mult mai ieftina,cablu electric de 4x1.5mm si costa putin peste 3ron/m,gasiti la toate magazinele de bricolaj,iar rezistenta lui pe un singur fir este 13.3 ohm/km.
[sharedmedia='[url="https://youtu.be/daEw_dOCV70"][ https://www.youtube-nocookie.com/embed/daEw_dOCV70?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]'[/url]]

Aici unu cum sa iasa frumos : [sharedmedia='[url="https://youtu.be/jGM4hjEIZkY"][ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jGM4hjEIZkY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]'[/url]]

Am gasit si manson aici : http://tor-online.ro...ablare/pagina2/

Attached Files


Edited by FloriN_83, 03 July 2018 - 11:14.


#67
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Una bucata cablu este gata,mai am de pus bananele care nu le am momentan,ma apuc si de al doilea
La sub sa fac tot cablu de genu asta?sau sa dau 100ron pe unu din magazin?

Attached Files



#68
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,326
  • Înscris: 13.01.2011
Cablul fara ecranaj, nu o sa faca brum ?

Moaaam ce este la ala in casa :roflmaofast: in clipul 2 !

Edited by crisstonne, 05 July 2018 - 15:27.


#69
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007

 crisstonne, on 05 iulie 2018 - 15:19, said:

Cablul fara ecranaj, nu o sa faca brum ?

Habar nu am,m-am luat si eu dupa altii Posted Image
Pai si cele de boxe simple tot nu au ecranaj,dar macar al meu arata mai bine.

Edited by FloriN_83, 05 July 2018 - 15:22.


#70
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Eu până nu am cumpărat un cablu de 100 de lei pentru subwoofer, nu am scăpat de bruum...

#71
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007

 eddy_teer, on 05 iulie 2018 - 15:35, said:

Eu până nu am cumpărat un cablu de 100 de lei pentru subwoofer, nu am scăpat de bruum...
Atunci o sa iau pentru sub special,la fronturi cred ca e ok ce am facut,cei din review sunt foarte buni pe sisteme audio

#72
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,326
  • Înscris: 13.01.2011
Am inteles ca mai exista o varianta, sa montezi ferite la capetele cablurilor.
Cica se gasesc ferite demontabile, cum sint alea cilindrice de pe cabluri.

Este posibil sa anuleze brum-ul, acele ferite ?

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate