Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Banciu jigneste grav romanii care muncesc in strainatate

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
306 replies to this topic

#55
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,429
  • Înscris: 26.04.2016

 unbrutus, on 17 aprilie 2018 - 21:00, said:

romanii ramasi in tara, incapabili sa invete o limba,sa fie competitivi in afara, multi din ei angajati la stat sau pe ajutoare sociale, critica pe romanii din afara.
Desi stim ca cei din afara trimit in tara sume enorme, fara de care probabil tara ar fi in colaps, iar cei care critica, ar fi someri, pt ca nu au cum sa intre in competitie cu ei aici
Ehe,uite altu lui peste prajit.

#56
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Kroghy, on 17 aprilie 2018 - 20:54, said:

Cu siguranta nu au fost foarte isteti cand au plecat de la un salariu de 11 mii ron pe luna ceea ce e foarte mult pt. Romania.
https://stirileprotv...iti-de-psd.html
Mai punem inca pe atat spaga si deja avem conditii de lux. E clar ca numai cei mai slab pregatiti au plecat.
Măcar ai citit articolul ăla până la sfârșit?
Nu de alta, dar te faci de rușine.

Și medicii aia slab pregatiți ce crezi că fac pe acolo prin străinătate? Crezi că străinii ăia nu au mai vazut doctori și îi primesc cu brațele deschise pe cei mai slab pregatiți de la noi?

#57
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Medicii pilosi nu au plecat, ei scot 10.000 euro pe luna lejer numai din spagi.
Daca se mai si privatizeaza pe langa cu diverse, deja sunt baroni locali.

Cred ca nu e medic din management de spital de stat care sa nu se fi privatizat si sa nu capuseze institutia la care e manager. Te duci la spital la un consult si te directioneaza catre clinica lui privata, sau catre farmacia lui, sau orice, numai a lui sa fie si sa iti fure banii Posted Image

#58
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 WestPoint, on 17 aprilie 2018 - 20:54, said:

La doar 31 de ani baiatul unui prieten de al meu a plecat in SUA prin 2010 si a ajuns barman
Asa ca nu toti sint prosti care au plecat, dimpotriva.
Asta da realizare, jos palaria!

#59
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 WestPoint, on 17 aprilie 2018 - 20:54, said:

baiatul unui prieten de al meu a plecat in SUA prin 2010 si a ajuns barman la Trump National Golf Club Jupiter in Palm Beach

Cred ca am scapat cu vederea momentul ala in care barman a devenit o realizare in viata..

 unbrutus, on 17 aprilie 2018 - 21:00, said:

romanii ramasi in tara, incapabili sa invete o limba,sa fie competitivi in afara, multi din ei angajati la stat sau pe ajutoare sociale, critica pe romanii din afara.
Desi stim ca cei din afara trimit in tara sume enorme, fara de care probabil tara ar fi in colaps, iar cei care critica, ar fi someri, pt ca nu au cum sa intre in competitie cu ei aici

Nu lucrez nici la stat, am un job bun si destui bani sa traiesc confortabil, stiu si limbi straine si tot critic pe aia care au plecat afara si se lauda ca trimit bani in tara.

Asa si? De ce este o lauda ca trimiti acasa, copiilor parasiti cu matusile, niste bani de sarbatori? Sau ca nu iti permiti sa cheltui banii aia in Londra sau Madrid sau aiurea asa ca te intorci aici sa ii cheltui unde este mai ieftin?

Aveti o impresie deosebita despre voi insa in realitate, sunteti doar niste cetateni oarecare, ignorati in cea mai mare parte in tara in care sunteti, tratati cei mai multi dintre voi asa cum au spus destui doar ca mana de lucru ieftina si cam atat.

Foarte bine ca v-ati descurcat dar de aici si pana la "noi suntem spuma, fara noi tara e in colaps", e o distanta foarte mare.

Edited by Mr_Woppit, 17 April 2018 - 21:17.


#60
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Si a spus niste cuvinte un imbecil la televizor,si multi au luat-o personal -))

#61
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017

 Kroghy, on 17 aprilie 2018 - 20:15, said:

Asa este, insa din pacate multi se simt jigniti cand le spui adevarul verde in fata.

Cine se simte jignit,tu ca inginer care dupa 30 de ani de munca ai in tara 500€ pe luna sau capsunaru. care are 900€.Daca n-ai avut sange in instalatie la vremea potrivita asta e.Capsunaru dupa 16 ani de munca are un 600€ pensie pe cand tu vei avea 200 cu indulgenta daca vor mai fi bani pe atunci.Tare va place voua "telectualilor" sa va dati cu curu de pamant ca un necalificat castiga mai mult ca voi.

#62
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 laffin, on 17 aprilie 2018 - 21:00, said:


Mai omule, ce sa te ajute? Tot cu ajutatul ati ramas? Te ajuta sa faci o scoala, buna-proasta.. aia e, e gratuita, si cam atat. Mai departe depinde de tine.
Ce cacat asteptati atata sa va pice din cer? Sunt atatia care traiesc in Romania, in sistemul din Romania si sunt bine-mersi. Dar sunt si mai multi fatalai care stiu doar sa se planga. Bai baieti, viata asta e despre lupta, nu despre cum plangeti ca fetitele ca nu va da sistemul, ati gresit adresa.

Cand ai saculetii in caruta viata este o lupta, noi mai dam un pic de morala pe forum, dar hai sa te pun in locul "celorlalti", care au pierdut lupta cu primii, pentru ca nimeni nu va invata, dar in capitalism castiga numai unul, restul pierd, ca asa este in fotbal, daca ar fi castigat amandoi se numea comunism nu ?

#63
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Traiasca Partidul !

#64
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006

 Skyspy, on 17 aprilie 2018 - 21:31, said:

Cine se simte jignit,tu ca inginer care dupa 30 de ani de munca ai in tara 500€ pe luna sau capsunaru. care are 900€.
Asa spun si prostituatele. Totul tine de demnitate.

#65
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

 lexis1, on 17 aprilie 2018 - 20:16, said:

Asta e adevarul, peste 90% din romanii plecati peste hotare la munca sunt romanii prosti, in majoritate din mediul rural, care au plecat impinsi de saracia crancena in care traiau, si pentru care si o camera de camin e lux.
Cum erau taranii pe vremea lui Ceausescu... cand plecau din colibele din mediul rural si se vedeau in caminele de la fabrica se simteau stapanii universului.

Exact cum peste 90% dintre bugetari sunt acei oameni care daca nu aveau pile sa le ofere un post caldut sa ii scoata din saracie ajungeau peste hotare.
da' de unde stii tu atatea, inteleptule ? ... Posted Image
am plecat din romanica in 1990 !... asadar nu intru "de nici o culoare" in evaluarea ta de kkt !

Edited by realduc, 17 April 2018 - 21:45.


#66
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Nu destul se certau intre ei cei ramasi pe acasa ; acu mai trebuia cineva sa scorneasca si un conflict
artificial intre cei ,, abandonati '' pe alte meleaguri si cei ce se chinuie pe aici .
Curat -murdar ! Asta nu-i lucru crestinesc , prea se leaga intre ele toate acestea .

#67
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017

 Kroghy, on 17 aprilie 2018 - 21:33, said:

Asa spun si prostituatele. Totul tine de demnitate.

Demnitatea nu tine de foame bre.Din lipsa de argumente vad ca incepi sa fluturi tricolorul si sa te simti mandru.

#68
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
baciu este un imbecil, nici nu are audienta...omul are numai subiecte de  balci..mondenitati si mai baga si politica:))...mai bine badea:)

#69
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 realduc, on 17 aprilie 2018 - 21:34, said:

da' de unde stii tu atatea, inteleptule ? ... Posted Image
am plecat din romanica in 1990 ! ... am renuntat la cetatenia romana destul de tarziu, in 2006 ! ... asadar nu intru "de nici o culoare" in evaluarea ta de kkt !

Ne spui ca ai parasit cetatenia romana, dar totusi iti faci veacul pe aici, care este motivatia? te intreb de curiozitate, eu daca uram atat de mult Romania incat sa renunt la cetatenie iti jur ca uitam si limba romana, si imi faceam veacul cu ai mei, aia noi, eu sunt curios cum de mai sunteti aici, este greu de comunicat cu ei? nu va simtiti integrati alaturi de ei? banuiesc ca au si ei forumuri pe acolo, si sa ne intelegem, eu nu condamn pe  nimeni, fiecare a plecat, a renuntat, a luat fiecare o decizie matura, si dupa o lunga judecata, nu suntem aici sa judecam pe nimeni, viata merge inainte.

#70
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Iau ban sigur. [...]


Post sancţionat

Edited by Naoto, 17 April 2018 - 21:56.


#71
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Nu a avut nici un sens postul asta Mike....nu te judeca nimeni, tu ai ales o viata noua, si este pacat de jigniri gratuite, suntem in ceasul al 12 lea si tot ne jignim, in final suntem romani se pare, indiferent unde am fi......indiferent unde am locui

#72
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

 MikeSpike, on 17 aprilie 2018 - 21:41, said:

Iau ban sigur.

Traducerea , please , n-am inteles ultima parte ; pare a fi o injuratura din fundul gradinii , mult apreciata pe meleagurile stramosesti .

Edited by Naoto, 17 April 2018 - 21:58.
citat rectificat


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate