Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 

Nokia 7 Plus

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1755 replies to this topic

#1603
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 05.12.2016
Merită

#1604
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostAdrexx, on 14 iulie 2019 - 16:31, said:

.................
La banii  astia, ce  pot  sa obtin mai mult ? Posted Image Posted Image

Mai nimic (la aceleasi asteptari).

#1605
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Nu știu ce să zic.Merita cu prisosință pretul,însă eu m-aș mai gândi daca să-l achiziționez sau nu.De ce?Pentru că am doua probleme de ceva timp cu el absolut enervante.Prima și cea mai nasoala este faptul că nu mai face contact bine mufa de încărcare (usb-c) și se incarca doar in anumite poziții ale cablului (am schimbat mai multe cabluri și incarcatorul-la fel) și cea de-a doua am o pata pe ecran care văd că se tot întinde fără să-l fi lovit/torsionat in vreun fel.E mare păcat fiindcă softul e excelent.

#1606
Gabriel918

Gabriel918

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.02.2019

View Postdantt, on 15 iulie 2019 - 22:28, said:

Nu știu ce să zic.Merita cu prisosință pretul,însă eu m-aș mai gândi daca să-l achiziționez sau nu.De ce?Pentru că am doua probleme de ceva timp cu el absolut enervante.Prima și cea mai nasoala este faptul că nu mai face contact bine mufa de încărcare (usb-c) și se incarca doar in anumite poziții ale cablului (am schimbat mai multe cabluri și incarcatorul-la fel) și cea de-a doua am o pata pe ecran care văd că se tot întinde fără să-l fi lovit/torsionat in vreun fel.E mare păcat fiindcă softul e excelent.
Pe lângă problemele menționate de @dantt, aș dori să adaug că și bateria e o problemă la multe dintre device-urile Nokia 7 Plus. Am făcut o postare pe acest topic acum câteva luni în care recomandam în mare ca, cei care doresc să achiziționeze pe viitor acest telefon să se uite de mai multe ori pe review-urile de pe forumul dedicat Nokia și să se gândească de mai multe ori înainte să achiziționeze. Degeaba telefonul e ieftin acum, dacă partea de service e dezastru (și nu mă raportez doar la România, ci și la service-ul lor din Ungaria - cel oficial), iar răspunsurile oficiale sau ajutorul celor de la Nokia e echivalentul a "caută singur soluții că noi mai lansăm telefoane noi între timp".

#1607
BogdanDima1

BogdanDima1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2016
Aveti mare grija cu telefonul asta. Ganditi-va bine inainte sa-l luati ,pentru ca are foarte multe probleme.

Mai mult de jumatate din unitatile vandute au un anumit model de display care este dezastru.
Din 10 comenzi , la 3-4 nu raspunde.
Luminozitatea cu scade mai jos de 16% ( nu poti sa-l folosesti seara, iti bulesti ochii ).
Apoi portul de incarcare cedeaza foarte repede. Dupa un anumit ciclu de incarcari , apar probleme cu modulul de fast charge si se restarteaza in timpul incarcarii.
Astea sunt o parte din probleme, bincunoscute de Nokia de altfel si nerezolvate.

Edited by BogdanDima1, 22 July 2019 - 13:33.


#1608
dracool

dracool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.01.2008
Confirm partea cu restartatul aleatoriu in timpul incarcarii.

#1609
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
cu incarcatorul original si cablul original ?

#1610
dracool

dracool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.01.2008
Da, încărcătorul și cablul original.

#1611
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Am căutat și eu și am găsit problemele astea. Se pare că am fost norocos și nu e afectat al meu

#1612
dracool

dracool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.01.2008
Am observat problema asta doar in ultimul timp. Se și încălzește mai mult când se întâmplă. Telefonul are aproximativ 1 an, cumpărat nou.

#1613
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Poate fi si de la update android!

#1614
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Nu e de la ultima actualizare, că ar fi fost afectate toate. Din fericite mă aflu printre norocoșii care au prins un exemplar bun, că nu are nicio problema de aproape un an jumate de când îl am. Când o să îi vină momentul sa îl schimb o să aleg ori Pixel 3A, ori tot un Nokia

#1615
BogdanDima1

BogdanDima1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2016
Cei care vreti Nokia bagati-va mintile in cap...Documentati-va sa vedeti cate probleme au telefoanele lor. Si nu sunt doar exceptii , loturi intregi , diferite modele. E adevarat ca unii au si modele bune,fara probleme, dar spre deosebire de alti producatori, la Nokia  sunt mai multe cu defecte decat bune

#1616
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Cei de la Blancco întocmesc trimestrial un raport privind rata de defectare pe diferite criterii. Singura perioada in care a apărut Nokia a fost în Q4 2017. Se pare că Xiaomi și Oppo țin primele locuri, nu Nokia

https://www.blancco....epair-security/

#1617
ionutgss

ionutgss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.04.2008
e disponibil update-ul la versiunea 3.54H si security patch July 2019.
Spor la instalat :)

#1618
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
L am găsit instalat.

Attached Files



#1619
bARZOTE

bARZOTE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 25.02.2008
De cateva ori in timpul incarcarii ma atentiona ca telefonul s-a supraincalzit si trebuie sa deconectez incarcatorul .
As pune aceasta situatie pe seama faptului ca este vorba de un incarcator rapid 5V cu 3A
Oare pot folosi un alt incarcator de Nokia 5.1plus ? Este vorba de un incarcator normal ( fara incarcare rapida ) care scoate 5V cu 2.1 A
Multumesc!

Edited by bARZOTE, 13 September 2019 - 10:32.


#1620
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Normal că poți. Doar că o să dureze mai mult încărcarea. E adevărat că nu se mai încălzește așa tare la 2A.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate