Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Nokia 7 Plus

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1755 replies to this topic

#1585
danic82

danic82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 30.04.2014
am nevoie sa imi recomandati o sticla de protectie cat mai buna, testata de voi, pentru Nokia 7 plus. Acum am o astfel de sticla de protectie, dar la colturi s-a cam descompus pe 1 mm, ramanand doar folia din spatele ei. Pierderea bucatelelor mici din folia de protectie de la colturi s-a intamplat doar de la tinut in buzunar, fara sa port si chei sau monede. Ce am eu acum aparent e formata din 2 straturi.

#1586
Elysium13

Elysium13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.08.2018
Aveti idee cum sa ii pun Android 8.1 fara sa il rootez ? Ca Android 9 numai probleme are... de asta am si problema cu sunetul in apeluri , dupa " noul " lor update de 2 bani , 1.51 .  Multi se plang din cauza asta

#1587
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Bună ziua, Ați găsit vreo rezolvare la problema cu touchul care nu prea răspunde la comenzi în partea inferioara a ecranului? E super enervanta, mult mai tare decât cea cu luminozitatea ecranului care nu coboară cu 16%. Păcat de telefon ca îmi place super tare și ma vad nevoit sa ii fac retur.
Mulțumesc!

Edited by candreifx, 20 April 2019 - 00:00.


#1588
George_o7

George_o7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 06.08.2018
@candreifx.
Servus, am tel de cateva luni si sant multumit. 3 zile duce cu 6-7 convorbiri, 2-3h citit ziare - jocuri - muzica in casti. Seara cateva pagini cu ReadEra. Dublu tap e... enervant asa ca folosesc senzorul de pe spate, e perfect. Nu am gasit pe alte forumuri o solutie - cineva spunea ca mana umeda �� rezolva problema. Poate la urmatoarele up de soft? Nu-i un telefon pentru cei foarte "grabiti" ... e zen, asa mai candid ��. Sarbatori fericite.

#1589
JJB Anonymous

JJB Anonymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.02.2007
Salutare, eu rezolvasem cu tap-to-wake activat. Cand il tineam dezactivat aveam probleme. Dupa ce l-am activat nu am mai avut.

#1590
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Nu s-a rezolvat nici asa și nici prin dezactivarea gesturilor. I-am făcut retur astăzi. Chiar îmi pare rău, era un super telefon. Asta e, data viitoare. 😶

#1591
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Salutare, a sosit update-ul de securitate pe luna aprilie!

#1592
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Confirm, aseară s-a actualizat și al meu.

#1593
Elysium13

Elysium13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.08.2018
Si  la mine  a venit aseara , problema cu volumul foarte incet in apeluri inca o mai am , am sa il trimit in garantie ..

#1594
KLAU_B

KLAU_B

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 26.08.2007
Salut,

Detin acest telefon de un an de zile si nu am avut absolut nicio problema cu el, chiar sunt foarte multumit, update-uri rapide constante, calitate.
Doar o singura intrebare, nu stiu daca e neaparat o problema sau nu. Stiu ca asa se manifesta de la inceput.
Eu de obicei incarc telefonul in intervalul bateriei 20%-87% pt a proteja bateria. Am observat ca se descarca cam rapid de la 87%, in 20min(un apel sau doua sau putin stat pe net) ajunge la 80%. Eee de la 80% in jos se descarca normal cum ar trebui. Din ce am citit pe net am inteles ca si asta ar fi o chestie de a proteja bateria, sa se descare mai repejor atunci cand se face incarcarea aproape de full.
Voi ati testat, cum se manifesta?

#1595
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Incarca-l pana la 100 %.
De fapt softul te pacaleste ca ajuns la 80-88 %, in realitate ai mai putina baterie.
De aici si descarcarea ceva mai rapida.

#1596
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Trebuie sa ii mai faci și încărcări 100%.
E decalibrat senzorul. La 5 încărcări fa i și una completa.

#1597
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 05.12.2016
A venit update pe mai

#1598
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 27.07.2006
Salutare tuturor !
De Craciun anul trecut i-am facut cadou sotiei un Nokia 7 Plus.
Toate bune si frumoase pana acum vreo doua luni, cand a inceput sa se planga ca in apeluri se aude foarte slab. Am verificat, asa este. Ori il trece pe speaker, ori trebuie sa poarte castile.
S-a lovit cineva de aceasta problema (am vazut niste relatari mai sus, dar n-am inteles despre ce este vorba) ?
Mentionez ca telefonul a aterizat de vreo doua ori pe jos, dar are husa si folie din prima zi, astfel ca a ramas intreg. Posibil ca socul sa fi cauzat difuzorului ?
Multumesc.

#1599
dracool

dracool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.01.2008
Am telefonul de 1 an de zile și nu am întâmpinat niciodată problema asta. Este posibil ca din cauza căzăturilor sa fi fost afectat difuzorul. Mai poți încerca și un factory reset. Există șansa să fie și de la software.

#1600
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 27.07.2006

View Postergon, on 05 iunie 2019 - 11:08, said:

.....pana acum vreo doua luni, cand a inceput sa se planga ca in apeluri se aude foarte slab.
Update !
Am stat pe chat cu Nokia vreo 2 ore. M-au pus sa incerc tot felul de giumbuslucuri de soft. Degeaba.
L-am resetat la setarile de fabrica. Degeaba.

Asa ca l-am trimis in garantie, intr-o saptamana l-au trimis inapoi. Pe foaia de service scrie "resoftare". Acum se aude normal.
Nu-i mai fac niciun update, ca tare am impresia ca de la update-uri s-a intamplat...

Edited by ergon, 20 June 2019 - 09:48.


#1601
Elysium13

Elysium13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.08.2018
Și eu am pățit asta , nu înțeleg că și eu i-am dat reset din fabrică și degeaba ..și ei mi-au făcut doar chestia asta și se aude bine de atunci ,i-am făcut update-uri și tot se aude bine .Eu înainte să îl trimit la garanție mă gândeam dacă nu merge cu reset din fabrică, să încerc Roll back la 8.1 că mi se părea mult mai optimizat ,dar bine că l-au rezolvat in garanție .

#1602
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Pret actual  1.149 Lei....la mai multe magazine.
Sincer, dupa ce l-am testat putin, mi-a ramas  gandul la el.
La banii  astia, ce  pot  sa obtin mai mult ? Posted Image Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate