Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5164 replies to this topic

#37
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postomg99, on 04 ianuarie 2019 - 22:53, said:

Am incercat eu sa fac cont dar spune clar ca nu e disponibil pentru Romania.

Attachment Screenshot_20190104-224834_Curve.jpg

E o greseala la ei, au recunoscut-o, se lucreaza la ea. Romania e tara suportata, scrie pe site.

Trebuie sa apesi Wrong country si pui UK.
Cand trebuie sa-ti pui adresa o pui reala si lasi tara UK. Romania poti scrie pe address line 2(optional).
Dupa ce ai comandat cardul trimiti un mail la adresa lor de suport si spui numele, adresa reala si ca a trebuit sa alegi UK la inregistrare iar ei se vor ocupa de corectura.

#38
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
La mine cardul este in pending approval de peste 2 luni. La voi cat a durat dupa ce ati inregistrat primul card in aplicatie pana ati primit cardul Curve?

#39
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postc_alecs, on 10 ianuarie 2019 - 19:13, said:

La mine cardul este in pending approval de peste 2 luni. La voi cat a durat dupa ce ati inregistrat primul card in aplicatie pana ati primit cardul Curve?

Am activat cardul TransferWise in Curve. Nu mai stiu in cat timp, repede, dar nu conteaza ca oricum astepti dupa cardul Curve.
In aplicatia TW vine un cod intr-o tranzactie. Pui codul in Curve. In maxim cateva zile primesti banii inapoi pe tranzactie si TW e activat in Curve.

#40
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Multumesc!

Dar nu asta am intrebat. Am adaugat deja doua carduri acum 2 luni si nu am primit cardul Curve inca. Tu in cat timp l-ai primit?

#41
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Odată ce te lasa sa descarci aplicația din Google Play e valabilă și în România , înainte nu te lasă să o descarci.

I'm using @imaginecurve! All my cards in one + a great way to save & manage money. Sign up with code JNQZ53VN & get £5 https://www.imaginecurve.com

Edited by andupustiu, 10 January 2019 - 20:39.


#42
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Mi-au luat și taxa de 2.57 GBP pentru verificarea a doua carduri și încă nu au returnat taxa care spune că se returnează automat după ce verifici cardul , in plus am văzut la comentarii în Google play că stau zile întregi ca sa aprobe verificarile și unul care a plătit 50 lire pentru cardul negru și a venit fara bani pe el
.Attached File  Screenshot_2019-01-10-20-52-04-080_com.imaginecurve.curve.prd.png   722.74K   82 downloads

Edited by andupustiu, 10 January 2019 - 20:55.


#43
diakon

diakon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 14.01.2010
“The premium Curve Mastercard® costs a one-off fee of £50” - altul care nu citește...
Aia 2.57 gbp ii primește înapoi. Stai liniștit :) La mine au venit a doua zi parca. Ai puțină răbdare.

Update privind contul meu. A venit al doilea card. L-am activat prin retragere la ATM. Totul ok.

#44
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postc_alecs, on 10 ianuarie 2019 - 19:35, said:

Multumesc!

Dar nu asta am intrebat. Am adaugat deja doua carduri acum 2 luni si nu am primit cardul Curve inca. Tu in cat timp l-ai primit?

Nu l-am primit. Nu am aplicat de multa vreme. Nu stiu cum e posta la voi, mie mi-a venit un card LeoPay in vreo 2 luni.
Unde e graba ? Pana vine cardul Curve vei folosi cardurile pe care le ai. Nu sunt grele. Curve sunt ocupati, aveau liste de asteptare de zeci de mii de oameni.

View Postandupustiu, on 10 ianuarie 2019 - 20:55, said:

Mi-au luat și taxa de 2.57 GBP pentru verificarea a doua carduri și încă nu au returnat taxa care spune că se returnează automat după ce verifici cardul , in plus am văzut la comentarii în Google play că stau zile întregi ca sa aprobe verificarile și unul care a plătit 50 lire pentru cardul negru și a venit fara bani pe el
.Attachment Screenshot_2019-01-10-20-52-04-080_com.imaginecurve.curve.prd.png

In ce clasa esti ?
Ce bani sa-ti returneze daca scrie in poza pending approval(inca nu ti-am verificat cardul Libra) ?

Ce bani sa fie pe cardul negru daca 50 lire costa taxa ceruta de Curve ca sa-l trimita ? Banii sunt in contul patronului.

Edited by AdiTwism, 10 January 2019 - 21:34.


#45
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
@diakon
Cam in cat timp a venit cardul din momentul in care ti-ai adaugat carduri in aplicatie?

#46
diakon

diakon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 14.01.2010
@andupustiu Problema la tine pare să fie că nu îți e activat contul/cardul. Nu cred că o să îți trimită nimic până nu este gata.
După ce ți-l trimit o să îți apară că în poza atașată.
Când ai început procesul de validare cont?

@c_alecs - cam două săptămâni după ce au confirmat că e livrat.

Attached Files


Edited by diakon, 10 January 2019 - 21:48.


#47
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Contul l-am facut prin martie. Am primit acces si mi-am adaugat cardul in decembrie (am scris gresit mai sus ca am primit acces acum 2luni). Am contactat suportul sa vad ce-mi raspund.

Attached Files



#48
diakon

diakon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 14.01.2010
Aceeași poveste si la la mine.
Diferența e că m-au contactat ei pe mail să le trimite documentele pentru verificare cont înainte să trimita cardul.
Cel mai bine vorbește cu ei și sigur se lămurește problema.
Sunt ok in comunicare - nu foarte rapizi, dar rezolva.

Edited by diakon, 10 January 2019 - 21:58.


#49
QAZ1234

QAZ1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.12.2018
Nici nu ma aștept la rapiditate când e vorba de bani mei. Nu e nici o problema...

#50
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View Postdiakon, on 10 ianuarie 2019 - 21:41, said:

@andupustiu Problema la tine pare să fie că nu îți e activat contul/cardul. Nu cred că o să îți trimită nimic până nu este gata.
După ce ți-l trimit o să îți apară că în poza atașată.
Când ai început procesul de validare cont?

@c_alecs - cam două săptămâni după ce au confirmat că e livrat.

Mi-au aprobat și mie cardul Curve in 60 minute , acum.sa vedem dacă îl primesc și mi-au dat înapoi taxa pe verificare a cardului de la BT , la Libra vad că mai dureaza , e ca la PayPal , a durat 3 zile sa-mi returneze 1.50 euro , probabil MasterCard e mult mai lent decât VISA Attached File  Screenshot_2019-01-10-22-25-09-165_com.imaginecurve.curve.prd.png   622.5K   81 downloads

Edited by andupustiu, 10 January 2019 - 22:28.


#51
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005

View Postdiakon, on 10 ianuarie 2019 - 21:41, said:


Cred ca mi-au rezolvat problema. Acum imi spune your card is on the way si am un buton de activate curve card. Cam ca in poza atasata in postul citat (lipseste doar "traseul' ala din centru).

#52
diakon

diakon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 14.01.2010
Da. E livrat cardul.
Când ajunge îl activezi cu ultimele 4 cifre din număr. Pe “activate card”.

#53
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View Postandupustiu, on 10 ianuarie 2019 - 20:17, said:

M-am inscris cu promo code-ul tau si am primit 500 de puncte Curve.  Tu ai primit ceva bonus?

I-am contactat si eu pe email si messenger si am primit urmatoarul raspuns.

Quote

Hi XYZ,
Thanks for getting in touch.
This is a current issue that our engineers are working to resolve as soon as possible. We're sorry for the inconvenience.
To register your address, please type in your address as normal but choose a different country i.e. United Kingdom.
Once you have done this, please let us know and we will manually update this on the system to Romania for you.
Hope to hear from you soon.

Daca mai vrea cineva sa primeasca 500 puncte bonus (£5), pe care ii puteti folosi la prima plata cu cardul, puteti folosi si codul meu la inregistrare: JMRQW

Edited by N4S, 11 January 2019 - 18:36.


#54
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostN4S, on 11 ianuarie 2019 - 18:10, said:


M-am inscris cu promo code-ul tau si am primit 500 de puncte Curve.  Tu ai primit ceva bonus?

I-am contactat si eu pe email si messenger si am primit urmatoarul raspuns.



Daca mai vrea cineva sa primeasca 500 puncte bonus (ÂŁ5), pe care ii puteti folosi la prima plata cu cardul, puteti folosi si codul meu la inregistrare: JMRQW

Mulțumesc , e in pending , îmi dă alea 5 lire după ce primești cardul gratuit și faci prima tranzacție , oricum primești și tu 5 lire gratuite la prima tranzacție.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate