Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Ce fel de parchet folosesc la incalzirea prin pardoseala?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 ficus, on 25 februarie 2018 - 19:33, said:

27 grade sunt tot 27 indiferent de finisaj.
Nu prea. Lasa afara la -10 o caramida si o bucata de polistiren. urca-te pe ele cu picioarele, fara pantofi. o sa vezi singur.

Edited by viotl, 29 November 2018 - 01:35.


#20
Oxifegix

Oxifegix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.04.2011
Buna ziua tuturor, va rog cineva care a incercat irmatorul parchet :http://krono-swiss.ro/listing/grand-selection-origin-volcano-d-4499-cm/
Ma innebuneste, imi place foarte mult dar intr-un site se preteaza la incalzire in pardoseala in altul nu.Nu vreau sa ma joc avand in vedere ca are un pret iar casa e noua.Vreau sa il montez pe 210 mp inclusiv bai, camera tehnica, deci peste tot.Incalzirea s-a facut cu tevi de 17 la ps de 10 cm(mai putin hol, dressing si ct, unde avem pasi de 15).Ati achizitiona asa ceva? Se preteaza la incalzire in pardoseala? Sapa este semiuscata peste tubulaturi cu grosime de 5-6 cm max utilizat fibre si agent special de dilatare in sapa...multumesc anticipat!

#21
adistroe21

adistroe21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.02.2019
Salutare, cine a găsit parchet laminat pentru încălzire în pardoseala cu un coeficient de transfer cât mai bun?
Ma interesează minim de 12 mm!

#22
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014

 adistroe21, on 22 august 2019 - 10:08, said:

Salutare, cine a găsit parchet laminat pentru Ăźncălzire Ăźn pardoseala cu un coeficient de transfer cĂąt mai bun?
Ma interesează minim de 12 mm!

Vezi quick step, gama impressive de 12mm. Progesul îl comercializează.

Edited by emikiii, 22 August 2019 - 23:13.


#23
-Mircea-

-Mircea-

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.02.2015
Cu cat mai gros cu cat coeficientul de transfer termic este mai slab pentru incalzirea in pardoseala.
Eu am pus parchet de 8 cu coeficient termic de 0.5 si folia cu coeficient de  0.03.
Cu cat pui pachet mai gros cu cat o sa fie inertia termica mai mare si trebuie calculat pasul de montaj pentru teava in functie de finisaj.
Stiu ca cei de la Instaco.ro ofera consultanta pentru realizarea sistemelor de incalzire in pardoseala.

#24
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Tu am impresia ca faci reclama la Instaco. Este al doilea post in citeva minute in care-i amintesti. Deci cum facem ? Dai sfaturi, sau faci reclama la Instaco ?

#25
-Mircea-

-Mircea-

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.02.2015

 florin71_skoda, on 12 septembrie 2019 - 22:50, said:

Tu am impresia ca faci reclama la Instaco. Este al doilea post in citeva minute in care-i amintesti. Deci cum facem ? Dai sfaturi, sau faci reclama la Instaco ?

Tocmai ce mi-am finalizat sistemul de incalzire in pardoseala achizitionat de la ei si am fost multumit.
Aceeasi problema am avut si eu cu parchetul.

#26
jorje1

jorje1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.09.2014

View Post-Mircea-, on 19 septembrie 2019 - 18:23, said:


Tocmai ce mi-am finalizat sistemul de incalzire in pardoseala achizitionat de la ei si am fost multumit.
Aceeasi problema am avut si eu cu parchetul.

Si ce parchet ati montat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate