Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

DNA - Fabrica de probe! Justitie ca-n Securistan

* * - - - 18 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1410 replies to this topic

#1351
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,650
  • Înscris: 10.08.2009

View Postemil_sv, on 18 aprilie 2018 - 20:43, said:

Da poate o sa fii chiar tu nevinovatul ala sa vedem atunci ce pareri inepte mai emiti.

Aha, teoria ca ti se poate intampla si tie asa ca mai bine sa-i scapam pe toti.

View Postcrigre69, on 19 aprilie 2018 - 20:06, said:


"Mai bine să scape nouăzeci şi nouă de vinovaţi decât să fie condamnat pe nedrept un singur nevinovat.” – James Joyce

Mai , asta era un mare poet nu vreo autoritate in domeniul justitiei.
Uite un alt poet care are o alta opinie :
Cum nu vii tu, Ţepeş doamne, ca punând mâna pe ei,
Să-i împarţi în două cete: în smintiţi şi în mişei,
Şi în două temniţi large cu de-a sila să-i aduni,
Să dai foc la puşcărie şi la casa de nebuni!

nu e prea constitutional dar....

#1352
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

View PostDANANDREI2001, on 20 aprilie 2018 - 16:52, said:

Aha, teoria ca ti se poate intampla si tie asa ca mai bine sa-i scapam pe toti.

Nu crezi ca mergi doar pe presupuneri ? Intreb si eu. Cred ca ai fi un procuror de "succes".

#1353
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postpasilla, on 20 aprilie 2018 - 09:46, said:

Daca te referi la Voiculesu, ori Ghita, sunt de acord cu tine.

Mă refer la TOȚI.
Vezi tu,  pe vremea când tu te jucai cu ciucurașul în țărână eu spuneam despre Voiculescu că-i un securist împuțit.  
Tu și cei ca tine,  pe vremea aceea  pupilați uslamul.    Așa că lasă-mă că textele tefeliste și cu buci bagurile haștagului.

Securiștii niște creaturi mizere și detestabile indiferent că sunt pe rit vechi sau nou.  
Tagma lui Voiculescu,  Măgureanu,  Coldea, Talpeș, plm,  sunt la fel,  niște se-cu-riști.   Niște creaturi care incită la turnătorie,  care comit mișelii și se bucură în sufeltul lor negru de securiști.   Sunt cei mai de jos oameni ai societății.   Nu există altceva mai urât și mai detestabil decât să fi securist.

Altă întrebare!

#1354
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,650
  • Înscris: 10.08.2009

View Poststantudor, on 20 aprilie 2018 - 16:57, said:


Nu crezi ca mergi doar pe presupuneri ? Intreb si eu. Cred ca ai fi un procuror de "succes".

As baga pesedisti la parnaie la greu.
Dupa care ma apuc de aldisti si penelisti.

#1355
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postdea_dimi, on 20 aprilie 2018 - 12:34, said:

e razboi cumva si nu stim noi? Dar cum e cu soldati morti SI invadati de altii?
Da pe unde iti duci traiul de nu vezi razboiul ?

#1356
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

View PostDANANDREI2001, on 20 aprilie 2018 - 17:02, said:

As baga pesedisti la parnaie la greu.
Dupa care ma apuc de aldisti si penelisti.

"Prioritizare". Am inteles. basescu, asa, mai la urma sau deloc.

Edited by stantudor, 20 April 2018 - 17:05.


#1357
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostCris007, on 20 aprilie 2018 - 12:35, said:

CCR nu are treaba cu decizile politice.
Ca coruptia tine de siguranta nationala e normal in orice tara civilizata.

CCR cenzurează deciziile politice, legile,  conflictele între puteri.  

Corupția NU ține de siguranța națională.   Teza a fost de la bun început o aberație.
Cum să pretinzi că a da șpagă este vreo amenințare la adresa interesului național?
Securiștii să se ocupe de amenințările externe,  nu de cele interne.  Pentru asta le dăm salariu.

#1358
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Poststantudor, on 20 aprilie 2018 - 17:05, said:

"Prioritizare". Am inteles. basescu, asa, mai la urma sau deloc.
Logic. Mai intai criminalii si apoi gainarii.

View Posttomaso, on 20 aprilie 2018 - 17:08, said:

CCR cenzurează deciziile politice, legile,  conflictele între puteri.  

Corupția NU ține de siguranța națională.   Teza a fost de la bun început o aberație.
Cum să pretinzi că a da șpagă este vreo amenințare la adresa interesului național?
Securiștii să se ocupe de amenințările externe,  nu de cele interne.  Pentru asta le dăm salariu.
Dar sa cumperi apa de ploaie, in loc de dezinfectant, ce e ?

#1359
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postpasilla, on 20 aprilie 2018 - 17:09, said:

Dar sa cumperi apa de ploaie, in loc de dezinfectant, ce e ?

Afacere tipică pentru securiști.   Ei fac chestii din astea.  Securiștii sunt niște oameni mizeri,  e demonstrat.  Doar ei sunt atât de jegoși încât să vândă apă de la robinet pe post de dezinfectanți.   Hexipharma,  de exemplu,  oficina securistă.    Alte întrebări!

View Poststantudor, on 20 aprilie 2018 - 13:26, said:

Iar a mintit faraoanca atunci cand a zis ca nu a trimis acel email. Doamne, cat poate sa minta, stalinista.
Pute a securism fiinta asta, din toate incheieturile, din toate unghiurile.

Nu numai că are duhoarea tipică securiștilor,  dar mai este și agramată.
Face greșeli gramaticale din neștiință, nu din grabă.   Unele pentru care copiii sunt depunctați la examenul de capacitate.  Ea încă nu știe cum se pun iurile, câte, unde, cum.
Scrie ca o tută feisbucistă și o dă în sentimentalisme de țață.

Acesta-i dna.
Mai are vreun rost să ne minunăm?

Ați remarcat faptul că vrea să implice dna în politică?   Pentru chestia asta trebuie dat afară în șuturi.

#1360
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Posttomaso, on 20 aprilie 2018 - 17:31, said:

Afacere tipică pentru securiști.   Ei fac chestii din astea.  Securiștii sunt niște oameni mizeri,  e demonstrat.  Doar ei sunt atât de jegoși încât să vândă apă de la robinet pe post de dezinfectanți.   Hexipharma,  de exemplu,  oficina securistă. Alte întrebări!

Adica aproape toti directorii de spital si majoritatea medicilor sunt securisti ?

Edited by pasilla, 20 April 2018 - 17:59.


#1361
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postpasilla, on 20 aprilie 2018 - 17:59, said:

Adica aproape toti directorii de spital si majoritatea medicilor sunt securisti ?

Asta ai priceput din tot ce-am scris acolo?   Pe bune?
Trololo maci?

Coane,  directorii de spitale fac ce li se spune să facă.   Dacă vine securistul și îi spune să dea cu muci pe blonavi în loc de ulei Tiger Strong,  vor da cu muci.
Pentru că se cacă pe ei de frica securiștilor.    De ce?  Pentru că niciunul nu se știe virgin și pur.  

So, este simplu de făcut afaceri pentru securiști.

#1362
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Posttomaso, on 20 aprilie 2018 - 18:07, said:

Asta ai priceput din tot ce-am scris acolo?   Pe bune?
Trololo maci?

Coane,  directorii de spitale fac ce li se spune să facă.   Dacă vine securistul și îi spune să dea cu muci pe blonavi în loc de ulei Tiger Strong,  vor da cu muci.
Pentru că se cacă pe ei de frica securiștilor. De ce?  Pentru că niciunul nu se știe virgin și pur.  

So, este simplu de făcut afaceri pentru securiști.
Ai explicat mai bine decat mine ca problema nu sta la "securistii" inventati de psd, ci chiar la securistii psd.

Edited by pasilla, 20 April 2018 - 18:10.


#1363
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Poststantudor, on 20 aprilie 2018 - 16:57, said:


Nu crezi ca mergi doar pe presupuneri ? Intreb si eu. Cred ca ai fi un procuror de "succes".
Pai si tu mergi pe presupuneri si faci abstractie de prezumtia de nevinovatie cand prezinti niste inscrisuri pe care le atribui lui Kovesi de exemplu..

View Posttomaso, on 20 aprilie 2018 - 17:08, said:


CCR cenzurează deciziile politice, legile,  conflictele între puteri.  

CorupČ›ia NU Č›ine de siguranČ›a naČ›ională.   Teza a fost de la bun început o aberaČ›ie.
Cum să pretinzi că a da Č™pagă este vreo ameninČ›are la adresa interesului naČ›ional?
SecuriČ™tii să se ocupe de ameninČ›ările externe,  nu de cele interne.  Pentru asta le dăm salariu.
E opinia ta ca coruptia NU tine de siguranta nationala. Eu zic ca tine, mai ales de la un anumit nivel.

De-aia vorbim de opinii politice aici si de-aia CCR nu o sa judece niciodata in ce masura coruptia e o problema de siguranta nationala. Nu are nici inatrumente si nici competente sa aprecieze asta.

Edited by Cris007, 21 April 2018 - 07:40.


#1364
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 13.02.2004
Cris007 Hei!!! Te org...putin respect. Alea sunt postate de centru de propaganda al PCR. Calauzit de marele Tovaras Voiculescu. Ei nu mint...ei emit adevaruri supreme (bine...si eu emint adevaruri supreme...dar macar am decenta sa o fac in privata si sa trag apa dupa ele...nu sa le dau la televizor)

#1365
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,031
  • Înscris: 31.07.2007

View Poststantudor, on 19 aprilie 2018 - 19:37, said:

NELEGIUIRILE DNA – Trei politisti de frontiera au fost tinuti doua luni in arest preventiv nevinovati. Politistii au fost saltati de DNA, incatusati si trimisi in judecata pentru mita, cumparare de influenta, trafic de influenta si abuz in serviciu: “I-a solicitat sa-i remita produse alimentare (peste)... I-a remis si o sticla de whisky 0,7 l”. Cei trei politisti de frontiera au fost achitati definitiv pe motiv ca nu exista probe si fapta nu exista (Minuta)

Iar iohanis se simte confortabil.

Nelegiuire? Ti se pare normal ca vamesu' infect sa-si ceara partea in peste si whiskey? Serios? Lasa-ma cu "nu exista probe", nu inseamna ca viermele spagar nu si-a luat partea ci doar ca acest gen de infractiuni ii foarte greu de probat fara flagrant. Doar nu crezi ca cei ce trec granita fac sesizari legate de vamesi asa, ca se plictisesc in concediu.

#1366
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostDANANDREI2001, on 20 aprilie 2018 - 16:52, said:


Aha, teoria ca ti se poate intampla si tie asa ca mai bine sa-i scapam pe toti.


Hai scuteste-ma daca tu asta intelegi prin justitie. Daca dovezile fabricate sunt ok pt tine doar pt ca stii tu ca ala e o jigodie, nu prea iti meriti statutul de cetatean european.

Niste executii publice poate ar fi pe gustul tau sa iti stinga setea de sange.

#1367
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,031
  • Înscris: 31.07.2007

View Postemil_sv, on 22 aprilie 2018 - 21:42, said:

Hai scuteste-ma daca tu asta intelegi prin justitie. Daca dovezile fabricate sunt ok pt tine doar pt ca stii tu ca ala e o jigodie, nu prea iti meriti statutul de cetatean european.

Da, jigodiile sunt cetateni europeni si au drepturi!

#1368
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postedy_wheazel, on 22 aprilie 2018 - 21:44, said:


Da, jigodiile sunt cetateni europeni si au drepturi!
Da chiar si ei. Si oricat de jigodie ar fi ghita si oricat il detest ca a luat sute de milioane de euro de la stat si a facut niste software prost si instabil, nu sunt de acord sa i se fabrice probe doar asa ca nu il sufar eu. Vreau sa se duca la puscarie pe buna dreptate daca asta merita. Putea sa fie criminal in serie, putea sa fie orice altceva, daca nu sunt dovezi nu il poti trimite la puscarie altfel de ce ne mai trebuie stat, hai sa linsam oamenii care nu ne plac si fiecare pt el dupa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate