Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

LG G7 ThinQ

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#55
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Imi face si mie cu ochiul la asemenea pret,eu l as lua de pe olx la maxim 1500.
Dar vad ca nu prea spune nimeni nimic despre el.
Un review ne face si noua vreun coleg care il foloseste de ceva timp?

#56
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
L-am comandat azi de pe PcGarage, am reusit sa ma scap de Note 9 si am revenit la LG, revin cu pareri dupa ce ajunge...

Attached Files

  • Attached File  g7.jpg   133.58K   49 downloads


#57
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Si eu sunt curios, in special cum o sa te satisfaca bateria lui :) Asta ar fi marele lui dezavantaj.

#58
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
De curiozitate, ce te-a nemultumit la Note 9? Si de ce taman G7 ai ales?

#59
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Am scris pe topicl lui Note 9: "Ca e curbat in primul rand, interfata, camera ma asteptam sa fie mai buna sincer sa fiu, nu stiu de ce, dar spre deosebire de alte telefoane din seria Note, am folosit foarte putin S-Penul, destul de incet pentru pretul pe care il are, poate nu incet dar nu e asa de ager cum ma asteptam sa fie, foarte aiurea ca nu are camera Wide, fata de LG de exemplu e foarte limitat pe partea manuala in camera foto, senzorul de amprente e lent si are are o forma ciudata, e dreptunghiular in loc sa fie rotund, la luminozitate scazuta apare "ghosting" cand e fundal negru...si alte chestii marunte...."

Am ales G7 pentru ca eu mi-am propus sa nu mai dau mai mult de 2000 de lei pe un telefon, nu merita.

#60
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Salutare. Gata mi a sosit si mie Lg ul G7. Pe partea de audio, unul din motivele pt care l am ales, este extraordinar. As asculta non stop muzică. Pe deezer premium, cu niste Audio Technica MSR 7 rdte de vis. Conduce chisr onorabil si niste Beyerdinamic DT 990 pe 250 ohmi. Cred ca nu este vreun telefon peste la acedt capitol. Merita pe deplin salificstivul de audiofil desigur ptintre telefoane.

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Audio sta foarte bine, dar in rest cum ti se pare ca telefon: interfata LG fata de Samsung, camere foto, semnal, baterie, etc.?

#62
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Este a doua experienta cu un telefon cu andriod dupa un htc (in urma cu mai multi ani), prin urmare nu pot spune comparativ cu alte flagship uri. Dar, dupa doua zile de butonat la el , mi se pare foarte ok. Acumulatorul tine destul de bine, se incarca repede(fast charging) , cateva fotografii, modul wide este foarte util. Oricum, raportul calitate /pret este foarte bun. Mai mult m am documentat din review urile de pe internet si chiar de pe forum, de la cei care deja detin un LG, iar pt mine a contat foarte mult quad dac ul pe partea de audio. Diana Krall se a de excelent.

#63
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostG-Ionel, on 06 ianuarie 2019 - 00:05, said:

Audio sta foarte bine, dar in rest cum ti se pare ca telefon: interfata LG fata de Samsung, camere foto, semnal, baterie, etc.?
Eu am avut LG V30, bine, am avut si G5, G4, G4, G3, G, G Flex, G Flex 2, LG Optimus 2X, Optimus One, poate am omis cateva, de la Samsung am avut toate din seria Note (inclusiv Note9), S1, S2, S3,S4 (il am si acum), S7 Edge, S8, plus altele ce nu au fost high end-uri, am mai avut de la Sony ceva, HTC vreo doua, Huawei tot vreo doua, iPhoane cateva, plus multe altele in teste, dar de la LG si Samsung am avut cele mai multe si in decursul anilor, pentru mine ca om ce apreciaza telefoanele, am observat ca LG a incercat aproape tot timpul sa inoveze, in timp ce preturile au fost decente.Aproape de fiecare data am renuntat la LG din cauza update-urilor si a bateriei slabe si nici sunetul nu era foarte bun pe telefoanele lor, dar ca un exemplu, cand a aparut LG Optimus 2X, a fost primul telefon Dual-Core, dupa scurt timp a aparut S2, Optimus 2X l-am luat la 1000 de lei, S2 era pe la 2200 de lei, sigur, erau alte vremuri, faptul ca S2 venea cu 1gb RAM conta, insa nu cat sa merite dublu, ce vreau sa zic cu asta e ca daca atunci era o diferenta, cum ziceam, de ram, de baterie, de sunet, acum diferenta asta aproape ca nu mai e, a mai ramas doar faptul ca LG inca livreaza destul de greu update-uri, cu toate ca am vazut ca la LG G7 au dat drumul la Pie si nu doar ca diferenta aproape ca nu mai e, dar in mare parte LG e peste, de exemplu eu prefer interfata de la LG sau Sony mai mult decat cea de la Samsung.Unde pierde LG totusi? Problemele de update, bootloop-urile din ultimii ani, problemele cu ecranele, probleme pe care le-am avut si eu cu V30, a trebuit sa il returnez pentru asta din pacate, era un telefon bun, bateria cel putin la fel de buna ca pe Note 9.Eu am luat V30 pentru faptul ca avea camera wide, ecran plat, sunet, design, apoi am constatat ca are cea mai buna aplicatie de camera, poti controla totul manual, dar dupa cum am zis, a trebuit sa il returnez pentru cateva probleme si am zis sa trec la Samsung iar, am luat Note 9 ca eram sigur ca nu voi fi afectat de chestiile care nu sunt la fel ca pe LG, dar am fost, ecranul curba, chiar daca am mai avut, m-a deranjat foarte tare acum, expunerea din camera foto se poate seta la doar 10 secunde fata de 30 de secunde la LG, setarile manuale sunt o gluma proasta pe langa cele de la LG, sunetul chiar daca era stereo, era mai prost si in difuzoare si in casti, baterie de multe ori a tinut mai putin ca pe V30, ecranul inca are problema veche, la luminozitate scazuta si pe fundal inchis tot apare "ghostingul" mov si cea mai mare lipsa a fost camera wide, camera aia in plus de pe Note 9 e doar asa, nu stiu daca am folosit de 5 ori zoom, mai adaug si faptul ca telefonul avea momente cand "imprindea", asa ca l-am dat si am zis ca aleg intre LG si Sony, cum pretul lui G7 e absolut imbatabil, am ales G7 care in teorie e mai bun ca V30, probabil ca minus bateria, cu toate ca am vazut multe printscreen-uri cu peste 4 ore jumate de SOT si faptul ca are notch, poate e si asta un minus sau cel putin il puteau face mai micut, dar dupa cum am spus trebuie sa fie mai bun la orice in rest.
In final pot spune ca ma adaug si eu singur pe lista celor prostiti de internet, de recmale si asa mai departe, am dat 1000 de euro pe un telefon care nu e cu nimic mai bun ca unul de 1800-2000 de lei, deci nu faceti ca mine...

#64
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Salutare. Pentru care dintre ele ati dat 1000 euro, pt ca LG G7 este 1800-2000 ron(bine, nu întotdeauna)?

#65
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Am o colega care are un g7, eu i l-am recomandat fiindca raportat la pret este best buy si la fel am crezut ca bateria nu o sa tina full day. Dar surpriza, duce o zi pana seara desi tipa e non stop pe whats up, shopping online, deh stiti cum sunt gagicile.

#66
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postoctaviancosminsem, on 06 ianuarie 2019 - 08:33, said:

Salutare. Pentru care dintre ele ati dat 1000 euro, pt ca LG G7 este 1800-2000 ron(bine, nu întotdeauna)?
Cred ca scrie destul de clar...

#67
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014
Eu il am de o luna jumatate (cumparat cu 2000) si sunt complet multumit. Am avut un LG G4 inainte de el, de care am fost deasemenea multumit, cu exceptia bateriei.

L-am ales in primul rand din cauza pretului, 2000 pentru un flagship cu ecran de 6.1 mi s-a parut un pret foarte bun, un S9+ era in jur de 3000. Probabil S9+ e peste G7, mai ales la camera, dar din punctul meu de vedere nu merita diferenta. Prefer LCD-ul de pe G7 Amoledului de pe S9 (cu exceptia negrului care pe Amoled e chiar negru), am comparat cu un S8 si un S9 ale unor colegi. Culorile Amoledului mi se par prea puternice si oarecum nenaturale. Chestie de gust, banuiesc.

Camerele sunt bune, fara a fi fantastice. Cea wide mi se pare folositoare in multe ocazii. Nu ma pricep in mod special la asta, din punctul meu de vedere sunt mai mult decat ok.

Sunetul in schimb, cu niste casti decente (Fiio FH1 in cazul meu) si muzica pe cel putin 320kbps, e fantastic. Semnificativ peste S9 si peste ce gasesti in general pe telefoane, testat. DAC-ul ala chiar face diferenta si pentru mine e destul de important asta.

Bateria, vedeti screenshoturile. Strict cu browsing, citit, WhatsApp si ceva Skype am avut 7 ore cu luminozitatea pe Auto. O zi normala pentru mine (non weekend) include maxim 2 ore de stat pe telefon , daca nu ies pe undeva seara cand sa zicem ca se mai adauga o ora. In general ma intorc cu el acasa la 65-75% baterie. Asta cu date mobile activate non stop si fara sa imi bat capul cu vreun trick de economisit bateria si cu battery saver dezactivat tot timpul. Deasemenea, cu Always on Display activat non-stop.

Pe Wi-Fi, acasa, cam aceleasi chestii, estimez ca ecranul duce 10-11 ore (s-a nimerit intr-o zi de weekend sa stau cu ecranul aprins  putin peste 5 ore si mai aveam aproape 60% din baterie; e drept ca orele alea au fost aproape continue, nu prea a stat mult in stand by).

Daca ma joc sau ma uit pe Netflix, evident ca bateria se consuma semnificativ mai repede, probabil ar fi sub 5 ore SoT pe wifi. Oricum, e mult peste ce tinea G4, chiar nou. Si la modul la care il folosesc eu, e mai mult decat OK, sincer, dupa reviews ma asteptam sa tina mai putin si as fi fost ok si asa.

De miscat se misca excelent, dar asta era previzibil, avand cam cel mai bun procesor Android de pe piata acum. Imi place foarte mult si cum arata si se simte in mana, dar banuiesc ca asta e subiectiv. All in all, sunt super multumit, nu as alege altceva nici acum. Si mai ales ca pretul a scazut la 1800, mi se pare de departe un best-buy in categoria lui.

Daca aveti intrebari sau nevoie de anumite informatii, o sa incerc sa ajut.

Attached Files



#68
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 12.09.2013
Si pe mine ma bate gandul sa-l cumpar.Am vazut ca pe e_ _ g sunt vreo 5 resigilate.In primul rand caut o camera buna la telefon.

#69
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu nu iti recomand resigilate de pe emag, esti cam 50-50 cu ele, unele sunt ok, altele au defecte, nu prea le verifica nimeni pe acolo...e 1820 la pcgarage, daca platesti cu cardul si bagi voucher il iei aproape la 1800...

#70
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 12.09.2013
Nu vreau resigilat.Doar ma gandeam de ce le-au returnat ăia.Ce nu le-o fi placut?Vaucer de e...g n-am...

#71
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postraducut123, on 06 ianuarie 2019 - 16:05, said:

Nu vreau resigilat.Doar ma gandeam de ce le-au returnat ăia.Ce nu le-o fi placut?Vaucer de e...g n-am...
La pcgarage ma refeream cand am zis de voucher, poti sa lasi sa se vada ce postezi, nu trebuie sa cenzurezi emag...eu am returnat un LG V30 ca avea cateva probleme si iti pot spune sigur ca a ajuns la resigilate, sunt si telefoane care ajung acolo din alte motive, insa de aia am zis ca nu se stie cum prinzi.

#72
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Mi-a ajuns in sfarsit telefonul, e foarte frumos..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate