Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Acoperire Digi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postcostinred, on 29 decembrie 2019 - 23:21, said:


Ciudat. Eu folosesc Digi mobil chiar în oraș și nu am probleme.
"Chiar în oraș"..păi în oraș au toți semnal bun...

#56
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,132
  • Înscris: 10.07.2013

View PostMaschine, on 30 decembrie 2019 - 12:34, said:

"Chiar în oraș"..păi în oraș au toți semnal bun...

In orasele mari ai semnal bun doar pe strada, dar daca intri in scara unui bloc, s-a terminat distractia...lipsa semnal!

*Eu am o cartela prepay de la portocalii, in caz ca raman fara semnal.Posted Image

Edited by xmanyacs77, 01 February 2020 - 16:49.


#57
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Iar dezinformezi lumea?
In cate scari de bloc intri tu si nu ai semnal hai sa vedem real in cate?

#58
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Pe harta cu acoperirea serviciilor calificativ de foarte bun si excelent... in realitate, mediocru.
Si, cireasa de pe tort, incepand cu data de 28 Februarie 2020 au inceput sa renunte la serviciul 3G si, luati la intrebari au recunoscut ca se axeaza pe 2G si 4G si nu ii imai intereseaza 3G.
Frumos nu...?!
Datorita acestui fapt a trebuit sa pierd o zi ca sa reconfigurez un sistem de supraveghere video prin IP bazat pe un modem/router 3G si inca o zi sa ma deplasez la locatia respectiva cu noul router 4G si culmea... nu mergea pentru ca ai viteza mai mare pe 4G, dar acoperire mai mica... si, de abia am reusit  sa agat celula de telefonie, noroc cu o antena exterioara ce o aveam la indemana si am reusit sa obtin un maxim de 2 linii de semnal dar in realitate de abia reusesc sa ma conectez si sa vizualizez live imaginile surprinse de camerele video de supravghere... deci 4G apare pe display la telefon si la modem dar in realitate nu e nimic se pare...
Am deja 3 sesizari facute... si, din ce am vorbit cu tehnicienii de la relatii cu clientii, trebuie sa ne cam luam la revedere de la serviciul de date 3G. Deja se vede acest lucru peste tot pe unde ma deplasez prin tara... sunt locuri unde inainte aveam semnal si de voce in 2G si de date in 3G... acum, sufletu'... multe zone negre fara pic de semnal...
Oare, o fi frumos... sa se bucure concurenta oare ... ?!

Revin si cu un test de viteza... de asta am uitat in nebunia cu inlocuitul echipamentului 3G cu cel de 4G
.

Edited by florin_trs, 06 March 2020 - 00:18.


#59
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,882
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru camere trebuie internet fix, chiar unul business cu IP static, dar daca nu exista in zona, asta e.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate