Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Pozitia oficiala a Softpedia!

* * * - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
170 replies to this topic

#55
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

View Postnotrust, on 29 noiembrie 2017 - 13:31, said:

Apropo, daca softpedia nu ia masuri cu astia care critica PSDul ce o sa pateasca proprietarii ?
Mie imi suna a amenintare bolsevica acest subiect.
Este ceva destul de grav la adresa exprimarii libere....


De cine trebuie... Posted Image))
Important e ca va dam planurile de gol :)
Nu există libertate de exprimare absolută!!!
Până una alta zi cine a făcut interceptările alea și mai zi și sursa!

#56
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postnotrust, on 29 noiembrie 2017 - 13:24, said:

In Kiselev s-a dat adunarea si pentru cei din TSD s-a dat tema de lucru iesirea la postat, raportat peste tot a userilor critici la adresa leprelor din varful PSD. Sunt interceptari de mesaje pe whatsup cu directive clare.
Asa ca mare atentie cu valul de useri si rapoarte ca vor aparea si pe aici.
Aoleooo ! Ma duc repede sa arunc telefonul in WC si sa dau foc calculatorului.
Fuie Mirea, Duie Mragnea !

Edited by Magicwisewolf, 29 November 2017 - 13:35.


#57
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postclasique, on 29 noiembrie 2017 - 13:33, said:

Nu există libertate de exprimare absolută!!!
Până una alta zi cine a făcut interceptările alea și mai zi și sursa!
Ba da exista exprimare libera absoluta.
Si n-am inteles de cand ma iei tu la rost si ma scoti la raport ?
Mai bine ai grija pe cine ameninti ca n-o sa fie placuta situatia cand Dragnea si mizeriile lui vor fi anihilate.

#58
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008

View PostMagicwisewolf, on 29 noiembrie 2017 - 13:12, said:

Eu nu inteleg unde e calomnia. Nu spune nimeni ca "a furat" sau "reprezinta interese meschine" si nu face dovada rezultand calomnie.
Vaca e un animal domestic folositor. Deci, nu e potrivit ca termen. Mai bine ii spunem "iepuras" ca iepurii dau navala in culturi si gradini si distrug munca oamenilor. Se hranesc cu ea.
E mai bine asa ?
Da. E bine așa. Iepuroaica. S-ar potrivi și cu talentul ei ieșit din comun de a făta.

#59
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostRealThing, on 29 noiembrie 2017 - 12:39, said:

Cam ce propui, sa fie banata jumatate de poiana pentru ca nu-ti convine tie cat de apreciata e mirobolanta creatura?
Suficient aplicarea regulamentului:
Chiar daca regulamentul se refera in special la relatia dintre membrii forumului, o atentionare generala era binevenita

-- sa propuna banarea userilor ce au un limbaj trivial

Si invitatia la dialog civilizat caci este exact ce lipseste -  educatia dialogului civilizat

Edited by vio69a, 29 November 2017 - 13:43.


#60
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postnotrust, on 29 noiembrie 2017 - 13:35, said:

Ba da exista exprimare libera absoluta.
Si n-am inteles de cand ma iei tu la rost si ma scoti la raport ?
Mai bine ai grija pe cine ameninti ca n-o sa fie placuta situatia cand Dragnea si mizeriile lui vor fi anihilate.
Repede, fugi pe scara de incendiu cat mai ai timp ! A parcat adineauri o Volga neagra. Fugi Neo, fugi !

#61
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,606
  • Înscris: 05.12.2005
Eu mă mir că în sondajele de opinie este la egalitate cu dulapul săsesc în preferinţele pt. Preşedinţie. Foarte ciudat.

#62
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

View Postnotrust, on 29 noiembrie 2017 - 13:35, said:


Ba da exista exprimare libera absoluta.
Si n-am inteles de cand ma iei tu la rost si ma scoti la raport ?
Mai bine ai grija pe cine ameninti ca n-o sa fie placuta situatia cand Dragnea si mizeriile lui vor fi anihilate.
Presupunând că va fi așa, o să-mi faci ce după?

#63
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008

View Postnotrust, on 29 noiembrie 2017 - 13:24, said:

In Kiselev s-a dat adunarea si pentru cei din TSD s-a dat tema de lucru iesirea la postat, raportat peste tot a userilor critici la adresa leprelor din varful PSD. Sunt interceptari de mesaje pe whatsup cu directive clare.
Asa ca mare atentie cu valul de useri si rapoarte ca vor aparea si pe aici.
Apropo de asta. Am văzut niște interviuri de la congresul TSD. Pițipoance și cocalari tâmpiți de-a dreptul. Nici nu știau ce fel de partid e PSD, stânga, dreapta. Nimic. Ăia ne vor conduce.

#64
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,179
  • Înscris: 15.05.2008
nu inteleg, la cata stima e in bucuresti pt un moldovean pieton sau in trafic,acum ati ajuns sa fiti reprezentati condusi de o moldoveanca
dormirati/

#65
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postvio69a, on 29 noiembrie 2017 - 13:36, said:

Suficient aplicarea regulamentului:
Chiar daca regulamentul se refera lin special la relatia dintre membrii forumului, o atentionare generala era binevenita

-- sa propuna banarea userilor ce au un limbaj trivial

Si invitatia la dialog civilizat caci este exact ce lipseste -  educatia dialogului civilizat
Dialogul civilizat se aplica unde e cazul. Pe unele arii, nu isi are locul si nici rostul, pt ca nu se poate altfel. Pe de alta parte, mai bine citesc o injuratura aici (pt ca se mai descarca oamenii si asa), decat sa citesc stiri prin ziare despre violente fizice. Inca le prefer pe cele verbale. Pentru ca inca sunt civilizat.

#66
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postclasique, on 29 noiembrie 2017 - 13:39, said:

Presupunând că va fi așa, o să-mi faci ce după?
O sa va facem sa plangeti ca-n Corea de Nord dupa liderul suprem, care o sa mearga la parnaie cu fisu' de mana....
Iar cap de bideu, Codrin Maimutarescu o sa fie valetul parnaiasilor.
Si pentru mintea aia ingusta a PSDistilor care o ard cu whatsupul sa stie si ei ca in termenii si conditiile folosirii aplicatiei, spune ca: aplicatia poate face raportari catre servere a mesajelor trimise. Asa ca e si greu de interceptat, daca se instiga la incalcarea democratiei, si exista un temei legal de solicitare a discutiilor.

#67
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

View Postnotrust, on 29 noiembrie 2017 - 13:43, said:


O sa va facem sa plangeti ca-n Corea de Nord dupa liderul suprem, care o sa mearga la parnaie cu fisu' de mana....
Iar cap de bideu, Codrin Maimutarescu o sa fie valetul parnaiasilor.
Si pentru mintea aia ingusta a PSDistilor care o ard cu whatsupul sa stie si ei ca in termenii si conditiile folosirii aplicatiei, spune ca: aplicatia poate face raportari catre servere a mesajelor trimise. Asa ca e si greu de interceptat, daca se instiga la incalcarea democratiei, si exista un temei legal de solicitare a discutiilor.
Și cum anume au decis aia care au interceptat mesajele ca s-ar încălca principiile democrației? Există mandat pt acele interceptări? Când 3 lule din aprozar protestează împotriva Parlamentului ales nu se încalcă principiile democrației?


#68
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postcaiuscorneliu, on 29 noiembrie 2017 - 13:40, said:

Apropo de asta. Am văzut niște interviuri de la congresul TSD. Pițipoance și cocalari tâmpiți de-a dreptul. Nici nu știau ce fel de partid e PSD, stânga, dreapta. Nimic. Ăia ne vor conduce.
Asta am observat si eu si de asta mi-e teama si mie. Sunt doar niste maimute cu I-hong-uri.
Ai vazut-o pe aia de e consilier sau nu stiu ce dracu si ia 10000 de lei degeaba pe luna ? Din banii nostri...Si nu stie pe ce lume e si nu poate lega 2 vorbe...A fost la stiri la ProTV acum cateva zile, ca o tot urmaresc asita sa ii ia interviu si ea se tot eschiveaza. Are vreo 30 de ani cel mult si banuiesc ca o suge bine (ca altfel nu imi explic), nu mai stiu cum ii zice.

Edited by Magicwisewolf, 29 November 2017 - 13:49.


#69
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostMagicwisewolf, on 29 noiembrie 2017 - 13:42, said:

Dialogul civilizat se aplica unde e cazul.Nu exista asa ceva sa iti tai tie nasul sa fie ala carn

dialogul civilizat se aplica functie de educatie, nu dupa caz.

De 27 de ani urmasii lui Ceausescu au inteles cum sa conduca fara probleme.
asteapta ca multimea sa puna batista pe tambal si sa o dea in mistouri si garagata....
Apoi sa se supere pe facebook.

Vad inghesuiala la facut misto - dar nu vad pe nimeni cu o pancarta ca vrem alegeri anticipate la primarie.

A jigni la gramada grupuri de oameni, persoane publice ce pana una alta sunt oficiale daca nu le contesti in mod legal functia,
a face tradator si vandut si alte epitete fara nicio baza reala sau acuzatie oficiala, este ceva ce nu se intalneste in general in tarile evoluate si civilizate.

Edited by vio69a, 29 November 2017 - 13:52.


#70
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postclasique, on 29 noiembrie 2017 - 13:46, said:

Și cum anume au decis aia care au interceptat mesajele ca s-ar încălca principiile democrației? Există mandat pt acele interceptări? Când 3 lule din aprozar protestează împotriva Parlamentului ales nu se încalcă principiile democrației?
Democratia inseamna si proteste atunci cand esti nemultumit.
Numai in imparatia lui Stalin totul era perfect si toti oamenii multumiti.
Acolo erau interzise protestele, si mai sunt la dezaxatul ala mic, singurul obez nord Corean...

#71
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Sa se apuce lacheii sa faca topicuri la foc continuu cu poze de la targuri de Craciun si colinde,ca sa ne incurce si aici

#72
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

View Postnotrust, on 29 noiembrie 2017 - 13:48, said:


Democratia inseamna si proteste atunci cand esti nemultumit.
Numai in imparatia lui Stalin totul era perfect si toti oamenii multumiti.
Acolo erau interzise protestele, si mai sunt la dezaxatul ala mic, singurul obez nord Corean...
Pt a 3a oară, cine a realizat acele interceptări și în baza cărui mandat?
Hai , fă-ți curaj și spune-mi și nouă. Nu ne lasa curioși!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate