Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cu restantele din sesiune...

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Al3xT

Al3xT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 29.06.2004
Buna.. Sunt student in anul I si Am si eu 3 restante... As vrea sa stiu pana cand le pot da??? Ca s-a schimbat putin istemul si in loc de 5 ani fac doar 4 si mai multe... eu stiam ca pot da restantele in vara si in anul II?? E asa sau s-a schimbat......???

#2
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Pai uite cum sta treaba, te duci la secretariat la faculta la tine, daca stii unde e aia si intrebi. Vacanta placuta!
PS: Sau iti intrebi un prof, asta in cazul ca Ii cunosti  :D

#3
Al3xT

Al3xT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 29.06.2004
Dma... ii cunosc... am frecventat des cursurile.... dar nu stiam care e treaba cu examenele..... si cu restantele.....

#4
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
In principiu ar trebui sa fie la fel.

Probleme apar la cei care au inceput pe un sistem, iar generatia imediat de dupa ei are planul de invatamant schimbat. Pentru ca unele materii pot sa fie eliminate sau sa se faca in loc de 2 semestre 1, etc..

Daca ai inceput pe planul de invatamant nou, n-ar trebui sa ai probleme. La poli (ETTI, Buc) se poate da inca o data in toamna (restanta, cu conditia sa acumulezi 50% din punctele de pe parcursul semestrului). Daca nu, platesti suma echivalenta numarului de credite aferente materiei respective si refaci materia in anul universitar urmator.

Cam multe restante in anul 1  :confuzzled: .

Bafta!

:peacefingers:

#5
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Citește-ți contractul de școlarizare. Scrie acolo.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate