Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 

Dacia Duster vs Skoda Octavia

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
543 replies to this topic

#541
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Amana pana poti ca nu trebuie platita rovineta , numa sa nu te trezesti ca nu ai loc la programare si trec cele 90 de zile sau sa vrei sa iesi din tara ...

#542
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View PostMareleGenghisHan, on 19 septembrie 2017 - 17:45, said:

Skoda Octavia fara doar si poate . Duster e Dacia  intr-o alta prezentare,  dar Dacia .  Ti-o mananca rugina in 4, hai 5 ani cel mult de nu iti vine sa crezi .
cand va aud..pe voi astia ! daca fac acuma o poza la un Audi A4 Sline ,etc,,dupa bot..cred ca e cel putin 2011 ,parcat in fata casei la mine,si are rugina la praguri ,asa-i ca manaci dusterul ala cu tot cu rugina lui?

Vitarele am inteles ca stau extrem extrem de prost la capitolul tabla, rugina and shit!

#543
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,892
  • Înscris: 27.04.2010
Hai mai da-o dracu ... nici Dacia 1300 nu ruginea dupa 7 ani !!!
Daca ala e, intr-adevar, plin de rugina, inseamna ca a avut pragurile lovite si sunt puse altele after-market, din tabla netratata.
Am Octavia 2, 2008, caroserie galvanizata ... pe plafon am 2-3 puncte unde a sarit vopseaua, de la pietre aruncate de masinile din fata. Vreau sa-ti spun ca de cativa ani stau asa si n-a intrat rugina acolo; la fel, jos la prag mai am 2 puncte.
In schimb, am aripa stanga fata schimbata, ca m-a lovit un idiot.
Pe aceasta aripa m-a lovit unul cu caruciorul la Carrefour in Constanta, si in acel loc a luat-o rugina deja. Aripa netratata, vopsea direct pe tabla goala (cat de cretin sa fii sa faci asta ??).

Edited by shymano, 10 July 2018 - 16:56.


#544
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am un Logan productie 2005. Rugina DOAR la pasajele spate (din cauza Doreilor care au pus protectiile de plastic la un recall in programul anticoroziun, complet aiurea).
Mai am un Duster productie 2012, cu ceva urme de off-road, vopsea sarita pe o aripa spate,  fara punct de rugina pe caroserie.

Pana acum e foarte ok.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate