Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 

Xiaomi Mi A1

* * * * * 22 votes
  • Please log in to reply
9596 replies to this topic

#4663
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
https://www.dropbox..../Email.apk?dl=0

Folositi aceasta aplicatie pt Email, e cea stock de pe Cyanogenmod , fara ads fara nimic. Functioneaza perfect cu yahoo si orice alt mail, si designe ul e simplist si asa cum trebuie :)

#4664
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 09.09.2013
Salut. Nu sunt hotarat... Sa iau acest model sau a5 2017? Nu ma intereseaza decat camerele si facebook sa fie ok.. nu prea ma joc.
Momentan am 15 2015, ador cum ies pozele cu apusuri de exemplu...
Sunt multumit de el dar am probleme cu lacasul de sim, sa defectat cititorul. Deci, trebuie sa iau ceva nou. Mi-a sarit in ochi acest model si a5 2017...

#4665
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
A5 2017 e în alta clasa de preț. Eu as merge pe mi a1 pentru update-uri, la Samsung durează.

#4666
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 09.09.2013

View Postlache1, on 18 februarie 2018 - 19:04, said:

A5 2017 e în alta clasa de preț. Eu as merge pe mi a1 pentru update-uri, la Samsung durează.
Asta asa e, dar la capitole camere cum e? A 5 2017 nu are mod portrait si nici nu are focus pe camera de fata. Cel putin nu avea... As merge pe a5 doar pt ca am mai avut samsung si are fast charging nu stau 2 ore sa imi incarc telefonul.... Dar in rest.. Nu stiu ce sa zic, m-am uitat la ceva review in privinta camerelor si a5 17 pare la fel...

#4667
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Citește în urma, au dat băieții exemple de poze, sunt reușite.

#4668
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 09.09.2013

View Postlache1, on 18 februarie 2018 - 19:11, said:

Citește în urma, au dat băieții exemple de poze, sunt reușite.
Multumesc. Scoate destul de ok pozele. O mica intrebare, a venit 8.0 pe el? Citisem pe undeva ca o data cu 8.0 vor baga si fast charging.... asta e printee singurul motiv care nu ma face sa il aleg... :(

#4669
derci88

derci88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.09.2009
Fratilor, am incercat si eu sa instalez gcam cu programelul ala, a mers totul bine pana la un moment dat cand a intrat u n terp recovery si windowsul nu a putut sa instaleze nu stiu ce adb driver. Am dat restart din twrp si acum primesc mesaj ca am bootloaderul deblocat, aplicatie exista dar nu o pot deschide. Ce imagine trebuie sa flashuiesc cu mi flash tool? Am gasit eu ceva dar mi-e frica sa nu fie vreo chinezarie. Dati-mi va rog cateva instructiuni.

#4670
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008

View Postdanidica, on 18 februarie 2018 - 19:33, said:

Multumesc. Scoate destul de ok pozele. O mica intrebare, a venit 8.0 pe el? Citisem pe undeva ca o data cu 8.0 vor baga si fast charging.... asta e printee singurul motiv care nu ma face sa il aleg... :(
Din 31 decembrie avem 8.0. Quick Charge apărea doar în lockscreen la inceput dar se incarca la fel ~1h40 de la ~20-100%.

Eu as merge pe A5.

#4671
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
A5 e cu 400, 500 lei mai scump, nu merita diferenta. Nu are nimic in plus, ba chiar are unele in minus :)

#4672
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015

View PostVolvo, on 18 februarie 2018 - 19:56, said:


Eu as merge pe A5.
Motive pt care ai alege A5 in detrimentul lui A1? Sunt doar curios, păreai destul de mulțumit aici pe forum de ceea ce poate A1..

#4673
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
A5 doar daca obisnuiesti sa faci baie cu telefonul in mana. altfel nu am nici un argument pozitiv pentru el. am un prieten cu A5 primit ca telefon de servici...si se blocheaza intr-un mare fel fix cand ai mai mare nevoie de el...a vrut sa dea de multe ori cu el de pamant...doar ca e de servici si nu a dat bani pe el :))
plus ca pentru poze la A1 exista Gcam...ceva magic :D

#4674
mihai134

mihai134

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2006

View Postderci88, on 18 februarie 2018 - 19:34, said:

Fratilor, am incercat si eu sa instalez gcam cu programelul ala, a mers totul bine pana la un moment dat cand a intrat u n terp recovery si windowsul nu a putut sa instaleze nu stiu ce adb driver. Am dat restart din twrp si acum primesc mesaj ca am bootloaderul deblocat, aplicatie exista dar nu o pot deschide. Ce imagine trebuie sa flashuiesc cu mi flash tool? Am gasit eu ceva dar mi-e frica sa nu fie vreo chinezarie. Dati-mi va rog cateva instructiuni.


mi s-a intamplat si mie, inclusiv sa-mi spuna ca am bootloader-ul deblocat. am facut ce-a zis baiatu aici si a mers:
https://forum.xda-de...20&postcount=64

cel putin la mine problema pt care nu reusea schema era ca driverul de adb era prost instalat (il vezi prin device manager ca apare ca un warning). dupa ce rezolvi aia ar trebui sa mearga :)

#4675
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Sunt mulțumit de telefon in continuare dar tot as alege A5. In primul rand pentru faptul că e rezistent la apa și praf, suportul e mai bun, chiar daca nu primește updateuri atât de dese, problemele nu sunt atât de multe ca la noi. Cum am mai spus, noi primim un update prin care ni se rezolva o problema dar ne afectează pe alta parte.
Pentru FB și camera cum cere colegul nu cred că îi trebuie 4gb RAM neapărat.
Și eu voiam A5 dar îmi depășea bugetul cu 500 lei și aveam alte priorități în momentul acela ca sa mai suplimentez pentru un telefon care face in mare același lucru, dar dacă colegul are bugetul respectiv, de ce nu?

#4676
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 09.09.2013
Inca ma intreb daca site-ul asta e fake, mi se pare dubios de ieftin http://www.220volt.r... A5 2017 fekete

View PostVolvo, on 18 februarie 2018 - 20:11, said:

Sunt mulțumit de telefon in continuare dar tot as alege A5. In primul rand pentru faptul că e rezistent la apa și praf, suportul e mai bun, chiar daca nu primește updateuri atât de dese, problemele nu sunt atât de multe ca la noi. Cum am mai spus, noi primim un update prin care ni se rezolva o problema dar ne afectează pe alta parte.
Pentru FB și camera cum cere colegul nu cred că îi trebuie 4gb RAM neapărat.
Și eu voiam A5 dar îmi depășea bugetul cu 500 lei și aveam alte priorități în momentul acela ca sa mai suplimentez pentru un telefon care face in mare același lucru, dar dacă colegul are bugetul respectiv, de ce nu?
Multumesc pentru sinceritate, care e tot mai greu de gasit in zilele noastre.. Nu stiu ce sa zic, daca il iau pe asta ma ajuta cineva cu gcam ala? :)

#4677
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KQtngi3saeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


video asta spune tot :)

#4678
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
1. Nu m-as risca sa dau atatia bani pe un produs de pe un site obscur. Cauta bine pe magazinele mari si foloseste site-uri gen compari.ro, price.ro ca sa vezi cel mai mic pret, dar daca vrei si garantie, alege un nume mai sonor.
2. Gcam chiar face minuni pe ambele camere. E diferenta de la cer la pamant intre stock si ea.

Edit: Am dat o fuga pe xda si am gasit port de Gcam si pe A5. Si de curiozitate m-am uitat si la aria de development si au ROMuri custom cand noi avem aproape unul. Ce-i drept ei au o jumatate de an in fata, dar nici nu se inghesuie lumea ...

Edited by Volvo, 18 February 2018 - 20:22.


#4679
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015

View Postomrau, on 18 februarie 2018 - 13:58, said:

@danidica , A5 nici in vise nu o sa faca asa poze, iti zic sincer , nici macar A8 nu face , am postat un video mai sus.

Da, @Volvo , au de toate dar nu au Oreo, nu vor avea nici Android P, si au Knox. Omul trebuie sa stie ca odata ce a pus GCam pe A5, adio garantie. Aici doar pui romul stock la loc si ai iar.

#4680
derci88

derci88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.09.2009

View Postmihai134, on 18 februarie 2018 - 20:11, said:



mi s-a intamplat si mie, inclusiv sa-mi spuna ca am bootloader-ul deblocat. am facut ce-a zis baiatu aici si a mers:
https://forum.xda-de...38;postcount=64

cel putin la mine problema pt care nu reusea schema era ca driverul de adb era prost instalat (il vezi prin device manager ca apare ca un warning). dupa ce rezolvi aia ar trebui sa mearga Posted Image
Exact aceeasi problema cu driverul adb. Am rezolvat si merge gcam. Multumesc!

Edited by derci88, 18 February 2018 - 20:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate