Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Pareri Ford Focus 3

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Mihaidac

Mihaidac

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2020
Buna seara, am un Ford focus 2 din 2008 co consola AC. Intrebarea mea este: pot inlocui consola de AC cu una cu climatronic?
Multunesc

#20
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010

View PostMihaidac, on 15 aprilie 2020 - 20:41, said:

Buna seara, am un Ford focus 2 din 2008 co consola AC. Intrebarea mea este: pot inlocui consola de AC cu una cu climatronic?
Multunesc

Esti la primul tau post pe forum, intrebi ceva despre o piesa la un Ford Focus 2 din 2008 intr-un topic de sfaturi cumparare auto - Ford Focus 3. Ti se pare ok? Ai gandit putin inainte sa scrii? Te-ai uitat pe ce arie esti?

Du-te si intreaba unde trebuie.

#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Am si eu o intrebare: as vrea sa cumpar un kit cu roata de rezerva SLIM pentru un Ford Focus 3 break (an 2011) insa prin "documente" scrie ceva iar pe siteuri  altceva, gasesc  kituri cu roti Slim T125/90R16,  T125/80 etc si toti spun ca se potrivesc pentru Ford Focus 3 (2011-2016). In concluzie sunt debusolat  ca nu stiu ce fel de roata se potriveste exact (nu as vrea ca atunci cand o sa fie nevoie de roata de rezerva sa nu se potriveasca, precizez ca nu-s sofer). Poate sunteti posesori al unui  Ford Focus 3 break (an 2011) sa-mi spuneti si mie cam ce sa caut.

#22
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 29.01.2008
În manualul utilizatorului ar trebui să scrie.

#23
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
...

Edited by neur0, 22 June 2021 - 16:05.


#24
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postalin2pas, on 21 iunie 2021 - 20:30, said:

În manualul utilizatorului ar trebui să scrie.
Daca scria ceva despre roata de rezerva Slim in manual nu mai intrebam, acolo scrie doar despre rotile normale. Multe masini au iesit din fabrica cu kit de reparatii (fara roata de rezerva) de aceea nici nu scrie mai nimic.
Sigurele cuvinte care ar putea face referire si la rotile Slim sunt:

Quote

Dacă roata de rezervă este diferită de celelalte roţi, aceasta va fi marcată cu o etichetă galbenă pe veţi găsi menţionată limita de viteză corespunzătoare.
Am mai gasit doar informatiile acestea intr-un tabel (foto, dar nu stiu ce inseamna pneuri reci):

Edited by stlk, 27 June 2021 - 10:22.


#25
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,980
  • Înscris: 06.04.2007

View Poststlk, on 20 iunie 2021 - 19:00, said:

Am si eu o intrebare: as vrea sa cumpar un kit cu roata de rezerva SLIM pentru un Ford Focus 3 break (an 2011) insa prin "documente" scrie ceva iar pe siteuri  altceva, gasesc  kituri cu roti Slim T125/90R16,  T125/80 etc si toti spun ca se potrivesc pentru Ford Focus 3 (2011-2016). In concluzie sunt debusolat  ca nu stiu ce fel de roata se potriveste exact (nu as vrea ca atunci cand o sa fie nevoie de roata de rezerva sa nu se potriveasca, precizez ca nu-s sofer). Poate sunteti posesori al unui  Ford Focus 3 break (an 2011) sa-mi spuneti si mie cam ce sa caut.
Daca anvelopele tale sunt 205/55/16 iti trebuie roata slim T125/90/16 , asta are aceeasi circumferinta ca roata normala.
Asta am si eu la Focus 3

#26
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Cele normale de pe masina  sunt 205/55 R16 91H. Multumesc Octavian___ pentru raspuns!
Totusi uitandu-ma prin manual am observat rotile de rezerva nu se repara!? (sau poate am citit despre "run flat"), oare merita sa iau o astfel de rezerva sau sa folosesc o roata normala? Intre-adevar as prefera kitul ca nu exista  la masina nici carlig de remorcare, nici cric, nici cheie tubulara pentru roti plus ca una Slim se potriveste perfect in locul unde ar trebui sa existe o roata de rezerva fara sa incurce prin portbagaj.

Edited by stlk, 27 June 2021 - 10:58.


#27
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,980
  • Înscris: 06.04.2007
Daca iti intra roata normala, atunci roata normala.
Daca e loc doar de slim, atunci cauta una slim, dar n-as circula doar cu kit de pana cum vezi la astea noi. Cine o ramas in pana de roata stie ce vorbesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate