Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

De ce blondele sunt considerate cele mai tari?

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
chiar au gene bune, se vede de la o posta. :) pe bune, au niste forme matematic perfecte. plus sunt foarte feminine. nu toate dar majoritatea. au clar alt adn. sunt ultima inventie a naturii.

#56
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005
Par blond, ochi albastri, piele excesiv de alba => rezistenta excesiv de slaba la uv....

Fapt dovedit clinic

#57
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ochii albastri nu-s doar la blonde, piele sensibila..asa te-au mintit.. :P

#58
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005

View Post41ex, on 31 mai 2017 - 20:50, said:

ochii albastri nu-s doar la blonde, piele sensibila..asa te-au mintit.. Posted Image
nu ma mintit nimeni e vorba de melanina din piele.

#59
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 07.01.2009
De-aia...

Attached Files


Edited by titacodita, 31 May 2017 - 21:33.


#60
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005

View Posttitacodita, on 31 mai 2017 - 21:32, said:

De-aia...
astea-s toate vopsite...

#61
KarlAsgar

KarlAsgar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2017
Eu, fiind brunet  , am avut succes numai la blonde.   M-au placut mai mult blondele.........pe cand brunetele si satenele m-au urat.

Nu stiu de ce blondele, chiar si  alea vopsite, adora barbatii bruneti sau negri.

Edited by KarlAsgar, 01 June 2017 - 02:45.


#62
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostKarlAsgar, on 01 iunie 2017 - 02:44, said:



Nu stiu de ce blondele, chiar si  alea vopsite, adora barbatii bruneti sau negri.
Pentru ca yin si yang

#63
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005

View PostKarlAsgar, on 01 iunie 2017 - 02:44, said:

Eu, fiind brunet  , am avut succes numai la blonde.   M-au placut mai mult blondele.........pe cand brunetele si satenele m-au urat.

Nu stiu de ce blondele, chiar si  alea vopsite, adora barbatii bruneti sau negri.
sti vorba aia cu cioara vopsita...

#64
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,074
  • Înscris: 31.03.2015
Si hai sa fie o dedicatie si pentru colegul nostru de forum, Stefan!!!

Ma tot chinuie o intrebare, sunt frumos sau mi se pare?
Vai vai vai, se tin de toti fetele scai,
Vai vai vai, habar n-am ce-as putea sa fac
Sa fiu si eu cuiva pe plac!
.......................................................................
Insa uite dintr-o data intalnesc o mandra fata,
E frumoasa ca lumina (apropos de blonde)
Si-mi intinde mie mana!

Versuri Adrian Ilinca

#65
john1980

john1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 01.05.2017
Blondele natural sau cele vopsite? trebuia precizat in titlu, in fine n-am pretentii.

Blondele vopsite exista ptr ca sunt de fapt mici rateuri fara succes iar daca isi pun gălbejeală ies mai uşor în evidenţă

De ce excavatoarele utilajele muncitorii din santiere si constructii drumuri sunt imbracati in galben?

Mie îmi vine să vomit când văd unele cu părul decolorat sau făcut galben alb ca babele iar la crestet se vede negrul sau alta cororatura.
In fine moda e imbecila si a devenit normal orice culoare inclusiv culori nenaturale cu diverse amestecaturi in acelasi par al unui cap ce poate fi asemuit cu o varza. Practic pare acum ca arata bine si una cu jumate de par negru si jumate galben. La disperarea barbatilor e bun orice.
Aiureala  e imensa, prima doamna a luxemburgului e un domn

La blondele natural se observă mai greu mustaţa şi părul crescut pe unde nu vor

La brunete e luptă mare cu perii pe la braţuri gură perciuni gât şi alte zone.

Pasiunile barbatilor n-ar trebui comentate, faptul ca sunt putini barbati blonzi cu ochi albastri, e normal ca restul majoritar de barbati negrii sa fie atrasi de cele blonde vopsite sau nevopsite mai ales ca galbenul iese in evidenta mai usor.


Eu sunt alb complet cu ochi albi albastrui si par alb - galbui de cand  am fost plamadit (cum erau toti aia protejati si de hitler), deci e clar sa prefer cele cu par negru si sa am repulsie ptr blondele cam de orice fel mai ales ptr cele vopsite, ptr ca am impresia ca blondele vopsite provin din brunete sau satene care s-au vopsit galben -blond ca sa nu fie compatibile cu mine.

Ăstea sunt topice specifice ptr aria SL. De ce apar pe aria aceasta unde ar trebui doar discuţii femeieşti despre alte treburi?

Edited by john1980, 01 June 2017 - 19:07.


#66
john1980

john1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 01.05.2017

View PostKarlAsgar, on 01 iunie 2017 - 02:44, said:

Eu, fiind brunet  , am avut succes numai la blonde.   M-au placut mai mult blondele.........pe cand brunetele si satenele m-au urat.

Nu stiu de ce blondele, chiar si  alea vopsite, adora barbatii bruneti sau negri.
E genetic.
Exact inversul meu
Alea vopsite vor orice, am cam explicat. Inaintarea in varsta inseamna expirare progresiva, se spune ca galbenul parului ar face mai tanar iar negrul mai batran

View Posttitacodita, on 31 mai 2017 - 21:32, said:

De-aia...
imagineaza-ti toate astea cu par negru sau saten sau roscat. Dar ten alb.  Ar fi mai ok. Am comentat imaginea atasata.

Mie cred ca pana in liceu blondele nici nu le vedeam iar care le vedeam imi pareau foarte nesuferite sau enervante si nu interactionam din ratiuni reciproce coordonate genetic poate.
Cele cu parul negru le vedeam si la gradinita, aveam si ceva conflicte. Multe conflicte si cu cele de prin cartier, mai mai luau parintii lor sa imi spuna ca nu-i frumos ce fac cand mai eram parat, mai turnam si eu apoi ca a scos limba sau ce a facut

Asta intareste convingerea ca este un mecanism natural poate genetic de preferinte care noi nu il influentam. Dupa o varsta insa preferintele devin cu limite mai largi

View Postarg, on 31 mai 2017 - 13:21, said:

ca-s mai naive,
si mai copilaroase.....


nici astea. Asa ceva este o ciudatenie, in europa nu exista decat sub forma de imigranti, poza e specifica africii. Imi displace total negresa sau mulatra creata. Am comentat imaginea atasata.

View Postdjl, on 31 mai 2017 - 13:27, said:

Naturale, dar le putem lua în considerare şi pe cele care se vopesc, că unele vor să atragă băieţii aşa.
dupa o varsta ar fi de vorbit de femei la peste 28 ani si barbati.
fete si baieti sunt in varstele 13-25 maxim.
Sub 13 sunt fetite, hai sa zicem sub 12, despre alea n-are trebui sa mai discute oamenii in toata firea la peste 30 ani care le pot fi taţi. Oricum ele n-au atractie ptr barbati cu 18-25 ani mai in varsta.

View PostCristi_E, on 31 mai 2017 - 13:28, said:

Blondele naturale au un IQ respectabil, adica cel putin 100. Zic asta pentru ca aveam in liceu o blonda naturala ce rupea matematica in doua. Parul blond nu are cum sa fie par de prosti. Asta spune natura.
generalizezi cu un singur exemplu? desi e posibil ce spui

Edited by john1980, 01 June 2017 - 19:49.


#67
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View PostWotan, on 31 mai 2017 - 14:12, said:

In plus de obicei sunt mai inalte, deci picioare lungi, si au si tzatze corespunzator dezvoltate.

Da' pe dracu'! Ma refer strict la blondele naturale, nu la alea vopsite.

View Postarg, on 31 mai 2017 - 20:07, said:

Par blond, ochi albastri, piele excesiv de alba => rezistenta excesiv de slaba la uv....

Fapt dovedit clinic

+risc crescut de alergii oftalmologice. Fapt confirmat de un medic oftalmolog.

#68
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Depinde de gena. Daca esti european iti vor placea blondele (nu vorbim de dereglati (homo, ciori vopsite))...asta e parerea mea...

#69
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Foarte probabil, la fel cum negrii din SUA le prefera pe alea cu un cur cat planeta Marte (nu grase, ci cu un fund disproporțional de mare in comparație cu restul corpului, cum ar fi de exemplu Kardashian).

Edited by Hider141, 10 June 2017 - 07:33.


#70
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostHider141, on 10 iunie 2017 - 07:33, said:

Foarte probabil, la fel cum negrii din SUA le prefera pe alea cu un cur cat planeta Marte (nu grase, ci cu un fund disproporțional de mare in comparație cu restul corpului, cum ar fi de exemplu Kardashian).
Cu toate ca negri ar dori sa scape de culoarea lor si sa devina blonzi, mai vezi si accidente...La asiatici e vorba doar de sani mai mari si par mai putin.

#71
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Se pare ca blondele sunt mai usor de abordat si mai ales isi lasa usor hainele de pe ele.

Attached File  nudist_train_cabin.wmv   3.63MB   12 downloads

Poti sa spui ca blondele sunt foarte inventive si se descurca improvizand:

Attached File  Panne de mixeur1.mp4   4.16MB   5 downloads

Unde mai pui ca daca vor ele sa ''inscrie'' chiar o fac cu succes:

Attached File  soccergoalie5.wmv   1.83MB   6 downloads

Si totusi, blondele raman blonde:

Attached File  Blonde etourdie - pas besoin traduction.mp4   4.93MB   5 downloads

Sper ca este edificator.

#72
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postnico123, on 11 iunie 2017 - 14:15, said:

Se pare ca blondele sunt mai usor de abordat si mai ales isi lasa usor hainele de pe ele.

Attachment nudist_train_cabin.wmv

Poti sa spui ca blondele sunt foarte inventive si se descurca improvizand:

Attachment Panne de mixeur1.mp4

Unde mai pui ca daca vor ele sa ''inscrie'' chiar o fac cu succes:

Attachment soccergoalie5.wmv

Si totusi, blondele raman blonde:

Attachment Blonde etourdie - pas besoin traduction.mp4

Sper ca este edificator.
Jignirea asta ca ''blondele/blonzii e prosti'' precis provine din gura unui negru ofticat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate