Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Cat cheltuiti la club ?

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#55
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010
Nu pui problema cum trebuie :P

Nu te duci singur cuc intr-un club si inchiriezi o masa decat daca ai vagoane de bani si vrei sa cumperi prezenta fetelor la masa. Nu e cazul tau pentru ca daca ar fi , nu ai mai pune intrebari de astea.
Cand te duci intr-un club si inchiriezi masa o faci impreuna cu alti prieteni si o faceti pentru VOI , ca sa aveti pe ce va aseza fundurile obosite de dans. Si ca sa aveti ''scuza'' sa invitati gagicile la masa voastra .
Daca tot le inviti la masa ta , normal ca-i cumperi o bautura ca doar nu o sa o pui sa-si plateasca bautura singura.

In realitate masa se inchiriaza pentru gagicile cu care mergeti la club Posted Image

#56
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,768
  • Înscris: 21.06.2016

 Noua_pe_site, on 25 aprilie 2017 - 17:23, said:

La 16-20 ani cand singurul tel in viata e sa te distrezi si alergi cu limba scoasa dupa gagici si prieteni e putin probabil sa mai ai discernamant Posted Image
Nu vreau sa schimb subiectul topicului dar cand aud de chestii de genu'' muzica proasta, discernamant si gusturi'' + tineret , ma gandesc la un/o tanar/a care nu are prieteni si sta sambata si duminica acasa in loc sa iasa cu restul lumii la petreceri. Suna mai bine sa zici ca ai gusturi bune decat sa recunosti ca nu ai cu cine iesi in oras.

Neah. Te invirti tu in cercuri proaste. Se gasesc oameni cu aceleasi preocupari pentru toate ciudateniile, d-apoi pentru ceva asa simplu ca muzica decenta.
Am intilnit oameni mult mai interesanti in circiumi de cartier decit in gloatele de cocalari tzopaitori care se "dixtreaza" aerobic.
Dar e drept ca cea mai mare parte a oamenilor nu sint atit de interesanti. Gloata cu orice pret nu intra in preocuparile tuturor de viata.

#57
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

 zyraxes27, on 24 aprilie 2017 - 20:59, said:

Cum va distrati in cluburi si mai ales cat costa aceasta distractie? Inchiriati masa? Dati de baut la femei? Dar la barbati?
Ce-i ala ,,club''?
Pe vremuri erau cluburi de sah, de tenis, de numismatica, de literatura...
   Acum crasmelor le zice ,,club''.
N-am fost si n-o sa intru niciodata in asemenea localuri.
  Sunt restaurante, crame, alte locuri unde ma simt bine.

#58
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

 Noua_pe_site, on 25 aprilie 2017 - 19:35, said:

Nu pui problema cum trebuie Posted Image

Nu te duci singur cuc intr-un club si inchiriezi o masa decat daca ai vagoane de bani si vrei sa cumperi prezenta fetelor la masa. Nu e cazul tau pentru ca daca ar fi , nu ai mai pune intrebari de astea.
Cand te duci intr-un club si inchiriezi masa o faci impreuna cu alti prieteni si o faceti pentru VOI , ca sa aveti pe ce va aseza fundurile obosite de dans. Si ca sa aveti ''scuza'' sa invitati gagicile la masa voastra .
Daca tot le inviti la masa ta , normal ca-i cumperi o bautura ca doar nu o sa o pui sa-si plateasca bautura singura.

In realitate masa se inchiriaza pentru gagicile cu care mergeti la club Posted Image

ehe, se cunoaste cine a stat printre barosani.

Edited by zyraxes27, 25 April 2017 - 20:29.


#59
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Recunosc ca in tinerete o vreme nici nu stiam ca mesele se inchiriaza... pur si simplu aveam loc "rezervat" acolo de o cunostinta care era prezenta mereu pe acolo (era ruda cu patronul)... pur si simplu ma duceam si se gasea loc si pentru mine...
Unii veneau cu bagaboantele de acasa, altii se uitau dupa bagaboante prin incinta... eram singurul care avea greturi cand vedeam aceleasi c*rve care treceau pe la toti... si apoi se suparau "cunostintele" ca daca se bagau pe bautura mea din greseala (sau nu) ori o donam ori o aruncam, ca nu puteam sa beau dupa toate c*rvele :D
Da recunosc, nu eram "sufletul petrecerii" si nici cu bautura nu ma omoram... mai mult cu sucuri :D
Nu prea ma "distra" treburile astea... si nici acum.

PS: ruda aia a patronului era tot cam ca mine... chiar ma mir si acum cum de era baiat asa de treaba, stiind cum ii erau parintii si rudele :D El era ceva mai dornic de prietenii, acceptare sociala din asta de maimute cum se practica prin cluburi... incerca sa faca pe bad boy desi nu prea era.

#60
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

 vrajitoruldinoz, on 25 aprilie 2017 - 19:55, said:

Neah. Te invirti tu in cercuri proaste. Se gasesc oameni cu aceleasi preocupari pentru toate ciudateniile, d-apoi pentru ceva asa simplu ca muzica decenta.
Am intilnit oameni mult mai interesanti in circiumi de cartier decit in gloatele de cocalari tzopaitori care se "dixtreaza" aerobic.
Dar e drept ca cea mai mare parte a oamenilor nu sint atit de interesanti. Gloata cu orice pret nu intra in preocuparile tuturor de viata.

Ma invarteam in cercurile care-mi placeau iar pe vremea aia dansatul toata noaptea mi se parea misto.
Vad ca vorbim de doua categorii de varste diferite .
Cand ma gandesc la club ,inchiriat mese si chemat gagici eu vad o gloata de tineri dornici sa iasa in evidenta, sa se distreze topaind aerobic chestii de genu de care sunt sigura ca daca faci un efort de memorie iti vei aminti :)

 zyraxes27, on 25 aprilie 2017 - 20:28, said:

ehe, se cunoaste cine a stat printre barosani.

Puteai sa zici ca se cunoaste cine a fost prin cluburi , ce treaba au barosanii cu mersul in cluburi ?

#61
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
Recunosc nu prea am fost decat tarat de altii. Dar nu cred ca am pierdut ceva.

#62
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,530
  • Înscris: 02.09.2006

 rosix, on 24 aprilie 2017 - 21:16, said:

Nu ma duc in cluburi - le consider locuri de cocari, in care iti spargi timpanele cu muzica tampa si bei bauturi falsificate la preturi incredibile.
Fac o economie enorma ne mergand in cluburi.
Si cu banii economisiti, iti mai imaginezi un etaj la vila?

#63
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,768
  • Înscris: 21.06.2016

 Noua_pe_site, on 25 aprilie 2017 - 19:35, said:

Daca tot le inviti la masa ta , normal ca-i cumperi o bautura ca doar nu o sa o pui sa-si plateasca bautura singura.

In realitate masa se inchiriaza pentru gagicile cu care mergeti la club Posted Image

Asteptarea e ca si ele ofera fofoloanca la sfirsit, ca doar ai platit. Cind barbatul plateste si femeia primeste, e o tranzactie economica care in Romania e inca ilegala :D

#64
light1

light1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.10.2016
N-am calculat niciodata si nici n-am de gand.

#65
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Sa ai masa în club e un manelism. Sa arăți lumii ca ai valoare. În Germania sau Danemarca la club "mesele" erau niște bare de metal sau un fel de trepte înălțate din beton pe care te mai asezai ocazional.

La club nu se vine sa stai jos ca la teatru, la club se dansează. Masa se ia la evenimente (de ex. zi de naștere) când aduci noobi care nu știu de capul lor și vor sa stea jos sa suga de pai toată noaptea.

 vrajitoruldinoz, on 25 aprilie 2017 - 19:55, said:


d-apoi pentru ceva asa simplu ca muzica decenta.

Definește "muzica decenta". N-ai găsit tu un club cu asa ceva, ori n-ai cautat ori ai gusturi îndoielnice, ce asculți, Christian rock sau folk bulgăresc?

#66
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,768
  • Înscris: 21.06.2016
Acum se mai gaseste, dar rar si putin. Nu demult in afara de dance, hip hop si tot felul de manele nu era nimic.
Oricum chiar si cu muzica decenta daca urla, nu poti vorbi cu nimeni fara sa ragusesti si te freci de transpirati si nu prea vad sensul. Dar hei, de toate pentru toti.

#67
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 Flat, on 25 aprilie 2017 - 17:20, said:

lo ce de hateri frate, prejudecati.
nu numai cluburi. rave-uri mai mari cum era the mission, festivaluri. la festivaluri va duceti? nu? de ce. pt ca sunteti old farts sau loneri dependenti de calculator

nu e o distractie foarte sanatoasa, dar un party reusit are o atmosfera aparte ce nu poate fi comparata cu nimic, energia si feeling-ul a sute, mii de oameni care sunt pe acelasi ritm. poate doar atmosfera de la meciuri sa mai fie asa, nu degeaba urla aia prin galerii sincron
prefer oricand un club decat hoinaritul pe munte sau gratare sau alte activitati de pensionari

Posted Image prejudecati, prejudecati.....
Ce-i drept, nu prea se compara mersul la un festival cu mersul intr-un club inghesuit, cu muzica data tare de nu te intelegi cu nimeni, pana acum ceva vreme stat in fum de tigara & haine din cand in cand "ciupite" si diversi indivizi care se dau la tine just because.
Pana la urma party reusit e daca esti cu persoanele potrivite, si mersul pe munte cu cel in club nu se exclud, iti pot placea amandoua. Daca nu ai unde da petreceri normal ca vei merge in club, insa nu toti merg pentru aceleasi motive.

Eu prefer masa rezervata, asa poti sa te mai odihnesti din cand in cand, te mai scuzi cand te abordeaza cineva, ceva bautura inclusa. Iar cat cheltui depinde: cat bei tu, cat de scump e localul, cui mai faci cinste etc.

#68
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,684
  • Înscris: 15.06.2007

 vrajitoruldinoz, on 25 aprilie 2017 - 16:45, said:



Muzica proasta deranjeaza orice om cu discernamint si gusturi. Daca e si tare, cu atit mai grav.

PS: mi-am adus aminte de un club care mi-a placut: rockoteca din Costinesti! Era infecta dar ce misto era :)
White horse?

#69
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

 zyraxes27, on 25 aprilie 2017 - 21:28, said:

Recunosc nu prea am fost decat tarat de altii. Dar nu cred ca am pierdut ceva.

Si eu care credeam ca tu cauti ponturi, m-am inselat se pare .

 vrajitoruldinoz, on 26 aprilie 2017 - 00:52, said:


Asteptarea e ca si ele ofera fofoloanca la sfirsit, ca doar ai platit. Cind barbatul plateste si femeia primeste, e o tranzactie economica care in Romania e inca ilegala Posted Image

Sigur ca da.
Daca esti urat si prost e normal sa te astepti ca daca cumperi o bautura unei fete isi pune aia fofoloanca pe masa. Daca ai cat de cat idee despre cum si de ce aleg fetele sa-ti arate fofoloanca stii deja ca nu bautura conteaza ci modul in care o vrajesti.
Topicul asta e bun de mutat pe SL la Kid's Corner :D

 Flat, on 26 aprilie 2017 - 01:39, said:

Sa ai masa în club e un manelism.

Nu e manelism ci necesitate.
Pe vremea cand frecventam cluburile erau toate mesele ocupate , nu aveai unde sa-ti pui bautura , sa stai sa-ti tragi sufletul un pic,sa-ti pui poseta si haina.
Manelism e platitul mesei ,nu mi se pare normal sa trebuiasca sa platesti pentru o masa ca sa te poti bucura de atmosfera/prieteni/bautura cum trebuie.

#70
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,768
  • Înscris: 21.06.2016

 tfmercedez, on 26 aprilie 2017 - 13:43, said:

White horse?

Bune intrebare, a fost si White Horse la un moment dat pina intr-un an cind a devenit manelista.
Nu, era una intr-un cort (? cred, am vazut-o numai noaptea) gigantic... eu i-am prins numai ultimul an (cred), dupa aia a disparut.

 Noua_pe_site, on 26 aprilie 2017 - 16:32, said:


Sigur ca da.
Daca esti urat si prost e normal sa te astepti ca daca cumperi o bautura unei fete isi pune aia fofoloanca pe masa. Daca ai cat de cat idee despre cum si de ce aleg fetele sa-ti arate fofoloanca stii deja ca nu bautura conteaza ci modul in care o vrajesti.
Topicul asta e bun de mutat pe SL la Kid's Corner Posted Image

Draga, respectul meu pentru o femeie dispare imediat ce se asteapta sa plateasca altul pentru ea. Mai ales una pe care abia am cunoscut-o.
Acolo iti dai seama urgent de calitatea materialului. O femeie cu un minim de demnitate si respect de sine si moralitate nu va face in veci asa ceva.

#71
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010
Vrajitorule , cred ca ai incurcat paharele :)
Tu ai in minte o anumita categorie de femei iar eu ma refeream strict la ce ar trebui sa faca initiatorul in cazul in care ii accepta o fata invitiatia de a se aseza la masa lui. E de bun simt sa oferi cuiva o bautura daca tot ai invitat-o sa stea jos. Ca accepta sau nu e alta discutie si daca accepta nu inseamna ca accepta sa se culce cu el.

#72
lethal_bullet

lethal_bullet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 26.04.2017
Saptamana trecuta am lasat vreo 580 de lei, eu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate