Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Huawei P9 Lite 2017

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1076 replies to this topic

#289
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008
Cei de la Vodafone au folie care acoperă tot ecranul și arată bine daca ai și husa de silicon. Problema este că marginea nu atinge ecranul și este posibil sa o spargi repede, sau nu, depinde de cum folosești telefonul. Este și relativ scumpă la 50 Ron.

#290
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Mie update-ul mi-a facut varza GPS-ul. Ma vede la kilometri distanta. Da', e ok ca oricum nu-mi trebuie la Uber. Fmm! A mai patit cineva?

Edited by loccoxxl, 17 October 2017 - 18:41.


#291
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Unde gasesc o husa din silicon? as vrea magazin fizic, bucuresti

#292
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Ia-ți una originală. De preferat un hard case.

#293
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
am luat asta, carcasa este doar pe colturi si spate, pe laterale nu are protectie, deci se poate zgaria rama de plastic foarte usor.
https://www.pcgarage...i-p9-lite-2017/

#294
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Booon... Lasam mizeria cu GPS-ul aici,  pentru posteritate (desi povestea e in derulare):
Ieri, dracusorul de pe umar m-a impins spre updateul la B151 (Vomafone). Dupa update, fix acelasi telefon, cu o exceptie: GPS-ul nu mai functioneaza corect. E o minune daca se conecteaza 10 minute. Am instalat toate aplicatiile de diagnoza si reset GPS-uri pe care le-am gasit in Market si nimic. Nu se conectau nici tool-urile alea,  nici suita mea de zi cu zi: Waze, GMaps, Uber Driver. Aseara am dat reset phone din meniu. Fara efect.
Experienta cu Serviceul Huawei:
Sun dimineata la customer care.
- "Neata! Stiti, mi-ati stricat Uaieul �! Am facut update si reset si crede ca-s pe camp. Cum facem sa fiu si eu in Bucuresti,  sa nu ma mai plimb pe camp?"
- Faceti Hard Reset cu wipe cache (vol+ si power). Daca nu-si revine, va asteptam in serviceul de pe Balcescu, si-l rezolvam intr-o ora.
- What? O ora? Hmmm, suna bine!"

Fac wipe cache si nu-si revine.

Ma duc peste ei:
- "Stiti, am nevoie de el ca de aer.  Produce bani, nu pot fi pe camp" �

In 40 de minute telefonul e "gata". L-au resoftat. Plec super multumit si gata sa-mi sun toate neamurile sa le spun de minunea serviceului in 40 de minute.
Doar ca... Ta-daaaaam! "Gps signal not found!".  Fmm! Maine ma duc iar la ei.  Au cafea buna! â˜ș
P.S. Dialogul este un pamflet.
P. P. S. Au huse misto si decente la pret si acolo.

Edited by loccoxxl, 18 October 2017 - 21:30.


#295
voyageros

voyageros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 14.01.2006
Ms de "articol" ca credeam ca am innebunit eu. DA! si la mine update-ul 151 mi-a bulit GPS-ul. Mai da nu-mi venea sa cred ca-i de la ei, am instalat si eu pana m-am urat...ba merge ba nu merge, ba-s pe drum ba-n copac ba cica nu ma misc cand  eu merg cu 100 pe autostrada. Pana la urma cum se rezolva?

#296
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Se rezolvă cu un viitor update sau dacă reușești să faci un downgrade la versiunea anterioară. Eu nu văd ce altceva ai putea să faci.

View Postvoyageros, on 19 octombrie 2017 - 22:19, said:

Ms de "articol" ca credeam ca am innebunit eu. DA! si la mine update-ul 151 mi-a bulit GPS-ul. Mai da nu-mi venea sa cred ca-i de la ei, am instalat si eu pana m-am urat...ba merge ba nu merge, ba-s pe drum ba-n copac ba cica nu ma misc cand  eu merg cu 100 pe autostrada. Pana la urma cum se rezolva?


#297
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
eu am B172, voi cum de sunteti la 151?
de la emag

Edited by robert8197, 20 October 2017 - 09:46.


#298
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postrobert8197, on 20 octombrie 2017 - 09:45, said:

eu am B172, voi cum de sunteti la 151?
de la emag
N-am primit când am luat telefonul de la eMAG,prin aprilie,"cadoul" lor,cică!Trebuia să primesc un selfie stick...

View Postrobert8197, on 20 octombrie 2017 - 09:45, said:

eu am B172, voi cum de sunteti la 151?
de la emag
Telefonul a venit în 2 zile,chiar nu am ce sa le reproșez,dar faza cu "cadoul" m-am lăsat un pic rece!Mă gândesc că dacă nu l-ar mai fi avut pe stoc,puteau să menționeze sau ceva!Oricum nu mă deranjează că n-am primit selfie stick-ul,care era oricum din cele mai ieftine și cred că nici calitatea nu era cine știe ce,dar gestul in sine!

#299
voyageros

voyageros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 14.01.2006
odata de 1 decembrie au promis ca la fiecare cumparatura, de orice valoare cu transport gratuit, trimit un steag (al RO evident). Nu au luat in calcul cumparaturi de 5, 6, 10 lei la care trebuiau sa ataseze un steag. Am facut o cumparatura programata pentru alt moment atunci pentru ca mi s-a parut intereanta ideea...steagul n-a venit...i-am "informat" si la un moment dat, sa fi fost vreo dupa vreo luna jumate am primit acasa steagul. Cam prapadit, cam facut pe fuga, ce mai arata rau de tot (cred ca n-a mai facut fata fabrica si peasupra era amabalt si probabil nu stiau nici ei ce e inauntru).
Dar i-am iertat dat fiind istoricul ireprosabil pe care il am in relatia cu ei.
Scuze de off topic

Edited by voyageros, 20 October 2017 - 18:52.


#300
bogdanvso

bogdanvso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 24.07.2017
Am testat nulte huse si am ramas la cea neagra care este super super slim https://imgur.com/a/kCiV4

#301
ioitube

ioitube

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 04.10.2008

View Postbogdanvso, on 21 octombrie 2017 - 07:46, said:

Am testat nulte huse si am ramas la cea neagra care este super super slim https://imgur.com/a/kCiV4

Ala e telu tau? Pt ca daca e, ala nu pare a fi p9 lite 2017, asta dupa cum arata partea de jos..

#302
bogdanvso

bogdanvso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 24.07.2017
Ma scuzati in loc sa postez in p10 lite am postat aici scuze

#303
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014

View Postbogdanvso, on 21 octombrie 2017 - 09:01, said:

Ma scuzati in loc sa postez in p10 lite am postat aici scuze
Se mai întâmplă. Oricum e o husă frumoasă. Ce model e? De unde ai comandat-o? Poate găsesc și pentru P9 lite

#304
bogdanvso

bogdanvso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 24.07.2017

View Postdoru-_, on 21 octombrie 2017 - 11:36, said:


Se mai întâmplă. Oricum e o husă frumoasă. Ce model e? De unde ai comandat-o? Poate găsesc și pentru P9 lite
Cellara de pe shop vodafone 15 euro are si pentru p9 2017

#305
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Sunt singurul căruia îi mai apare uneori o bara neagra jos pe YouTube?Că s-o elimin trebuie sa ies din aplicație sau sa intru într-un video...Ce este de făcut?

#306
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007

View Postvoyageros, on 19 octombrie 2017 - 22:19, said:

Ms de "articol" ca credeam ca am innebunit eu. DA! si la mine update-ul 151 mi-a bulit GPS-ul. Mai da nu-mi venea sa cred ca-i de la ei, am instalat si eu pana m-am urat...ba merge ba nu merge, ba-s pe drum ba-n copac ba cica nu ma misc cand  eu merg cu 100 pe autostrada. Pana la urma cum se rezolva?
Am fost si l-am lasat in service. Am discutat cu tehnicianul, nu cu cei "din fata", care doar le preiau. A recunoscut omul ca dupa resoftare nu mai are idee si tot ce poate sa faca este sa schimbe placa de baza, dar nu au stoc. Se rezolva in 7 zile. Ce e important de retinut: cei de la service NU pot face rollback, pentru ca nu au pachetul Vodafone. M-am amuzat putin pe tema asta. In scenariul in care e ceva in neregula cu B151 si sunt obligati sa puna versiunea asta, pot schimba de 10 ori hardware, ca problema tot ramane. Parerea mea, de noob in tehnica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate