Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

Masina lovita in parcare

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Buna seara,astazi cand am iesit de la job am gasit masina zgariata/stearsa pe bara stanga fata plus aripa stanga fata,m am dus direct la masina parcata in fata si surpriza:bara si aripa fata dreapta zgariate cu argintiu(culoarea masinii mele),si eu am putin negru(culoarea masinii respective).
I am lasat bilet cu nr de tel,sa ma sune urgent ca altfel merg la politie!
Eu maine la ora 15:30 intru la job,deci la un maxim 13:30 trebuie sa fiu la politie in caz ca nu ma suna!
A trecut cineva printr o chestie asemanatoare?ceva sfaturi?
Multumesc!

#2
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Sper ca ai facut poze in care sa se vada clar urmele de pe ambele masini, precum si faptul ca erau in aceeasi locatie, in acelasi timp.

#3
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Da am poze cu loviturile,cu nr masinii respective si cu ambele masini in aceeasi poza!

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca masina s-a clintit deja din acel loc si nu te-a sunat nimeni inca, atunci e semn clar ca nu mai ai ce sa astepti.

#5
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
S-a dus la poliție să anunțe că l-ai lovit. Primul venit, primul servit :))

#6
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Eu am gasit o la ora 22:30,biletul il gaseste maine dimineata!
Sa ne intelegem eu aveam masina parcata langa un bloc,deci persoana respectiva era acasa!
Din ce am vazut in masina,pare sa fie a unei femei,tinand cont ca m a lovit si nu a lasat nr insa a parcat fix in fata mea pot baga mana in foc ca este femeie!
Poate sa se duca unde vrea,eu am poza cu pozitia masinilor!

Edited by silviu03, 27 March 2017 - 23:35.


#7
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
Da, eu glumeam. Dar poate are și ea poză cu poziția mașinilor. Din poza ta reiese indubitabil dinamica accidentului? Că înțeleg că ai făcut-o după ce mașina cealaltă era deja mutată. Într-o lume suprarealistă de-a lui Picasso să se ducă celălalt la poliție și să declare pe dos nu ar fi exclus.
Revenind, cred că vinovatul e surd, orb și autist. Să atingi așa o mașină și să nu bagi de seamă e de cascadorii râsului. Clar nu și-a dat seama din moment ci nici nu a lăsat un bilet dar nici nu a dat să ascundă ceva :)

#8
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Eu am fost in situatia in care un nene a venit la mine la usa sa-mi spuna  ca i-am lovit masina.Imi zicea ca a analizat masini prin parcare si a mea este singura cu doua zgarieturi pe bara din fata ...care se cam potrivesc .  Noroc ca aveam poze si incidentul era declarat politie in urma cu cativa ani.

Edited by polizei, 27 March 2017 - 23:50.


#9
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
M.am gandit si eu dar este prea mare coincidenta,eu cred ca m a atins si ori avea muzica f tare si n a auzit/simtit,ori s a uitat si a zis ca nu e cine stie ce si nu vad!
Nu stiu sa pun poza de pe mobil ca va aratam,masina nu era mutata,deci a venit si a parcat cu fata,m a atins cu partea fata dreapta a ei pe partea stanga fata a mea,stiu era mai plauzibil sa ma atinga cu aripa spate dreapta insa fiind femeie nu ma mira nimic!

#10
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
În momentul în care ai făcut poza masinile aveau contact?
Nu înteleg nici cum a parcat si nici cum erai tu parcat. O schită ar fi de mare ajutor, chiar si în paint.

PS. Nu mai pune, am inteles într-un final.

Edited by caiuscorneliu, 27 March 2017 - 23:58.


#11
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Cum sa aiba contact?era parcata in fata mea!
Eu am vazut masina lovita si m am dus direct la masina din fata mea sa mi incerc norocul si surpriza era zgariata!

#12
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
Nu prea ar mai fi de spus nimic din perspectiva mea, ai procedat elegant, ai lasat bilet, desi era treaba vinovatului. Dacă vezi ca a plecat maine la primele ore fara sa sune mergi la politie. Are tot interesul sa faceti amiabila. Ori era beat ori surdo-muto-autist.

Edited by caiuscorneliu, 28 March 2017 - 00:03.


#13
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
O parte din poze,a mea este Skoda.

Attached Files



#14
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
Acum nu stiu ce sa zic, dar julitura serioasa la el nu e cam sus pentru tine? Habar n-am, nu dau cu parul.

#15
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
si a mea este zgariata sus unde se deniveleaza aripa,fix la far!

#16
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
Pai tocmai asta nu intelegeam. Cum de o lovitura asa de joasa la el e asa de sus la tine. Probabil stii mai bine, pozele nu sunt prea "largi" să-mi dau seama.

Edited by caiuscorneliu, 28 March 2017 - 00:14.


#17
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Nu stiu sa ti spun sincer,mi se pare prea mare coincidenta sa o fi lovit in alta parte si sa se nimereasca sa parcheze in fata mea...daca maine ma suna si imi demonstreaza ca este din alta parte lovitura,imi cer scuze respectuos si sunt bun de plata...

Edited by silviu03, 28 March 2017 - 00:17.


#18
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Nu prea pare sa fie de la el. La tine e mult mai ingusta zona de contact.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate