Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

RAZBOIUL HIBRID

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015
Am rugamintea sincera daca cineva cunoaste unde as putea gasi definitia acestui concept. Termenul este foarte uzitat alaturi de cel al ”razboiului informational”, in dezbaterile din societatea romaneasca si nu numai. Iar daca cunoasteti ca nu exista...nici in documentele NATO sau urmare a strategiei nationale..inca nu a fost fundamentat, va rog sa expuneti acest lucru. Rugamintea mea are la baza necesitatea utilizarii in societate, in special in documentatia oficiala a termenilor, conceptelor, respectiv principiilor definite. Cu deosebit respect, Silvian

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Razboiul dintre motoarele electrice si cele pe benzina.

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
http://www.spodas.ro.../viewFile/18/14

E greu cu Gogu!?

#4
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

View Postarab, on 11 martie 2017 - 14:41, said:

Asa cum spuneam aveam rugamintea daca este cineva care poate sa confirme daca conceptul de razboi hibrid a fost definit si unanim acceptat in NATO respectiv oficial de statul roman. Trebuie sa recunosc ca inclusiv eu am scris zeci de pagini despre definire ,principii, structura, functii, implicatii, efecte geopolitice..etc. ale razboiului hibrid, dar....oficial, implementat in NATO respectiv national pana anul trecut in iunie nimic nu fusese batut in cuie...decat ca cerinta in strategia nationala de aparare din iunie 2015. Asa ca...o luam de la capat....stie cineva ceva legat de definirea si implementarea conceptului de razboi hibrid? Cu respect acelasi, Silvian

#5
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009
Strategie națională gogule? Rusia are planuri făcute pentru 50 ani! Și după cum prea bine vezi.... le cam pun în practică. Aveam și noi un Institut de Planificare și Proiectare.... Aveam.... vai de curu' ălura de.or rămâne în țară până la pensie.

Edited by demin2609, 11 March 2017 - 21:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate