Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Roaming dupa 15.06.2017

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2653 replies to this topic

#1567
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Nu, porcarie e doar implementarea de la Allview. Citeste atent mai sus.

#1568
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 03.04.2017

View Postmircea_kevin, on 09 aprilie 2018 - 13:01, said:


Păi ok atunci, dar e o porcărie voWifi -ul ăsta. Spre exemplu, merg Ăźntr-o zonă de munte unde am acces doar la WiFi de la un operator fix (caz concret Cerna VĂąrf Mehedinți ),la ce Ăźmi folosește acest serviciu dacă nu-l pot folosi unde nu am semnal? Și din ce știu acest serviciu a fost lansat tocmai Ăźn ideea de a putea folosi telefonul unde nu ai semnal sau semnalul e prea slab

Allview=firma de r...t
Nu stiu despre ce povesti de implementare vorbiti aici dar repet vo wi-fi mi-a mers pana sa accesez roamingul. Dupa ce am accesat roamingul cred ca reteaua a identificat telefonul si nu a mai functionat voce wi-fi

#1569
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Stai liniștit că așa am pățit și eu în Germania tel Allview p4 pro rețea wifi Telekom de,a mers câteva zile apoi blocare totala,dar daca fac hotspot de pe alt mobil merge vowifi.cum adică rețea prin vpn ?

#1570
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostLunaCrystal, on 18 martie 2018 - 02:32, said:

Surprinzator dar in Ungaria roamingul e cu telenor 4G, viteze mult mai bune decat roamingul de pe Orange. Asa mai zic si eu, daca tot e pe bani, macar sa mearga bine! Ba chiar as zice ca merge mai bine in roaming in Ungaria decat in tara pe reteaua nationala.
Pai Telenor e reteaua lor partenera, au oferit/ofera date mobile (stick) prin reteaua Telenor...

#1571
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Poate că în România la locație nu am eu semnal ,3g ,4g nici vorba ,dar cel puțin în Germania acum am roaming ,4 g

Attached Files



#1572
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007

View Postbluelaser, on 08 aprilie 2018 - 07:29, said:

Pune si simul digi pe 3g si fa comparatie din nou.

Poate 4g-ul e prea incarcat. Compara 3g cu 3g, si 4g cu 4g, asa vei fi obiectiv.
Corect... Probabil depinde de încercarea rețelei, zona geografica, etc.. Am făcut test comprativ 4g - 3g  dar in alt oraș și la alta ora iar rezultatele pe 4g au fost foarte diferite.
Rezultatele pe 4g cred ca sunt foarte bune iar pe 3g sunt acceptabile. Mă declar mulțumit :)! Attached File  Screenshot_2018-04-16-11-41-06-033_com.chrome.beta.png   37.13K   57 downloadsAttached File  Screenshot_2018-04-16-11-40-56-270_com.chrome.beta.png   38.04K   58 downloads

PS Ambele teste sunt de pe Digi, cel cu viteza mai mare pe 4g celalalt pe 3g, la interval de câteva minute, pe același server.

#1573
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Mie mi-a mers in Dubai dar nu în mod consistent. Adica pe unele retele wifi mergea iar pe altele nu

#1574
icebreacker

icebreacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 15.02.2007
Intrat in Republica Moldova, pauza roaming, change IMSI,nimic, ajung inapoi la granita, intra DIGI dupa care primesc un mesaj, cum ca sunt in roaming, costuri...bla..bla, cine sa mai inteleaga ceva?? Pana la urma este sau nu roamnig cu Republica Moldova?
L.E. Pe site vad ca exista roaming  direct pe reteaua Orange,  ideea e ca la mine nu a mers  (In alte tari din EU nu am avut probleme).

Edited by icebreacker, 21 April 2018 - 13:05.


#1575
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, icebreacker!
Da, serviciul de roaming este disponibil inclusiv in Republica Moldova prin operatorul Orange Moldova, in cazul in care nu s-a reusit conectarea prin aplicatie, ai incercat sa te conectezi si manual la retea?
In cazul in care mai ajungi in zona si ai probleme, ma poti contacta in privat pentru mai multe verificari.

#1576
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Fun fact: 1GB in roaming ungaria costa mai putin la Digi decat un sim prepay cu 1GB de date la Telenor.hu!

#1577
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Roaming 4g Digi . Austria

Attached Files



#1578
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Cate min si MB se mai acorda in roaming pentru un DON si cat timp ai voie sa folosesti abonamentu pana primesti mesaj de avertizare ?

#1579
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,985
  • Înscris: 24.04.2013
@prison: (a) Zero (B) Nu cred ca limiteaza (nici nu am vazut pe cineva pe aici sa se fi plans de asa ceva), de vreme ce platesti de la primul minut/SMS/MB.

#1580
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Se acorda câte te tine buzunarul. În roaming se plătește de la prima secunda, nu ai nimic gratuit.

Si la întrebarea a doua : nu s-a auzit pana acum nici un caz de limitare in roaming pe Digi. Nici nu ar avea ce sa limiteze cât timp plătești totul.

#1581
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View Postprison, on 11 mai 2018 - 17:37, said:

Cate min si MB se mai acorda in roaming pentru un DON si cat timp ai voie sa folosesti abonamentu pana primesti mesaj de avertizare ?
Salutare,
Beneficiile incluse in planul tarifar nu sunt disponibile in roaming international si exista o restrictie privind serviciul de Internet.
Serviciul se poate utiliza in limita a 50 de Euro (fara TVA). La aproximativ 40 de Euro se trimite SMS de avertizare iar la 50 de Euro consumati se trimite SMS de instiintare ca s-a atins limita maxima iar accesul se va bloca, insa cu posibilitatea de reactivare.

#1582
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010
@Digi_Helper,
Ce se intampla dupa  ~ 15.06.2018 cand expira derogarea de la ANCOM privind taxarea suplimentara?

#1583
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Pai ce se poate intampla ? In varianta cea mai sigura se va obtine o noua derogara valabila inca 12 luni pana in 15.06.2019. Posted Image

#1584
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View Postpupama, on 15 mai 2018 - 10:51, said:

@Digi_Helper,
Ce se intampla dupa  ~ 15.06.2018 cand expira derogarea de la ANCOM privind taxarea suplimentara?

Salut, pupama!

Inca nu dispun de informatiile solicitate, cand am noutati revin cu reply.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate