Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Fenomenul OZN

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#271
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View PostLORELYAN, on 02 martie 2017 - 17:57, said:

de cele mai multe ori, termenul "clarificari" presupune pareri impuse de prejudecati
initiatorul a preferat sa renunte a prejudecati si sa se exprime liber

Incearca sa faca o dezbatere filozofica referitoare la stele ori conventiile acceptate referitoare la stele (orice ar insemna asta), nu?
Exista eventual si o conspiratie mondiala ce includ si fotografii. Posted Image Sigur e ceva CGI la mijloc....
Stelele din Orion (se gasesc poze de calitati variate pe internet, pe facebook, pe instagram) si din celelalte constelatii nu sunt stele, sunt OZN-uri pentru ca initiatorul refuza sa le catalogheze drept stele. Nebuloasa eventual e o chestie pusa de aliensi pentru a nu se observa headquarter-ul extraterestrilor.....'Palpaie' pentru ca OZN-urile transmit semnale, nu exista o alta explicatie stiintifica (https://en.wikipedia.../wiki/Twinkling). Milky Way, stele cazatoare,aurore.... CGI, aliensi, conspiratii.

Edited by Arianna-D, 02 March 2017 - 18:13.


#272
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostLORELYAN, on 02 martie 2017 - 17:57, said:

de cele mai multe ori, termenul "clarificari" presupune pareri impuse de prejudecati
initiatorul a preferat sa renunte a prejudecati si sa se exprime liber
Acolo se poate exprima liber, nu ii impune nimeni nimic, e la fel ca aici. Doar ca acolo sunt unii care se ocupa cu asa ceva.

View PostPantherOne, on 02 martie 2017 - 17:58, said:

Nu, multumesc!
Motivul?

View PostArianna-D, on 02 martie 2017 - 18:08, said:

Incearca sa faca o dezbatere filozofica referitoare la stele ori conventiile acceptate referitoare la stele (orice ar insemna asta), nu?
Exista eventual si o conspiratie mondiala ce includ si fotografii. Posted Image Sigur e ceva CGI la mijloc....
Stelele din Orion (se gasesc poze de calitati variate pe internet, pe facebook, pe instagram) si din celelalte constelatii nu sunt stele, sunt OZN-uri pentru ca initiatorul refuza sa le catalogheze drept stele. Nebuloasa eventual e o chestie pusa de aliensi pentru a nu se observa headquarter-ul extraterestrilor.....'Palpaie' pentru ca OZN-urile transmit semnale, nu exista o alta explicatie stiintifica (https://en.wikipedia.../wiki/Twinkling).
Exista o comunitate foarte mare de niste "unii" care cred ca pamantul e plat, chiar nu ma mai mira nimic.

Edited by tiestodj20, 02 March 2017 - 18:11.


#273
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007
scriu cit se poate de serios .. omul, intr-o anumita masura are dreptate, vede el ceva, dar tot nu sunt alienii.
am bagat stelarium, am fixat pe orion si m-am jucat cu "masina timpului" inainte si inapoi. prima data am dat pe viteza de derulare foarte mare, dar tot am sesizat unele sclipiri ciudate, scurte si mici (ca amplitudine luminoasa). am redus viteza de derulare si spre surprinderea mea, avind setat sa arate si satelitii, o multime dintre acestia se preumbla prin zona, avind in vedere ca la un moment dat, constelatia este fix pe vest.

instalati si vizionati. am incercat sa fac un print screen si ... ciuci.

#274
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
https://m.youtube.co...h?v=mX0zVWngAb4
https://m.youtube.co...h?v=o4uF_YC7JOQ
https://m.youtube.co...h?v=uYmLxqvzYOA



#275
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View Postr_murphy, on 02 martie 2017 - 18:49, said:

scriu cit se poate de serios ....
am bagat stelarium, am fixat pe orion si m-am jucat cu "masina timpului" inainte si inapoi. prima data am dat pe viteza de derulare foarte mare, dar .... si ... ciuci.

e mult mai dificil fata de observatiile directe !

#276
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Urmariti acest video : https://m.youtube.co...h?v=mX0zVWngAb4

Edited by PantherOne, 02 March 2017 - 22:10.


#277
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

View PostPantherOne, on 02 martie 2017 - 22:04, said:


Da? Si ce sa vedem acolo, cum te bagi usor, usor sub copac ca sa creezi iluzia ca se misca becul ala? Nasol, nu prea-ti reuseste ca se vad crengile de jos cum cresc in inaltime. Mai degraba investeste intr-o drona ca sa iasa videoclipurile mai credibile.

Edited by spinname, 02 March 2017 - 23:23.


#278
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Am pus telefonul pe suport :P

https://m.youtube.co...h?v=3UR2MOr5WYo

Edited by PantherOne, 03 March 2017 - 19:42.


#279
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,824
  • Înscris: 07.06.2014
uite cum facem , maine seara, in exact acelasi loc si pozitie, intre aceleasi crengi, si nu glumesc deloc, filmezi din nou. dupa ce postezi filmul, iti voi spune parerea mea.

#280
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostDany_Darke, on 03 martie 2017 - 20:23, said:

uite cum facem , maine seara, in exact acelasi loc si pozitie, intre aceleasi crengi, si nu glumesc deloc, filmezi din nou. dupa ce postezi filmul, iti voi spune parerea mea.
Ok, exact aceleasi crengi si pozitie, rau e ca am zgomot din cauza zoom-ului. Mai sunt multe alte sfere de genul, unele palpaie, unele nu, unele se misca lent, unele se misca rapid si altele foarte rapid, dar nu am un unghi bun din care sa filmez. Nu am nici pe ce sa pun suportul pentru tel.

Edited by PantherOne, 03 March 2017 - 20:37.


#281
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
cu ce filmezi ca se vede un pic rau

Edited by YourFan, 03 March 2017 - 21:53.


#282
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostYourFan, on 03 martie 2017 - 21:27, said:

aoleu, am vrut sa ma uit la videoclipurile de pe youtube dar au fost sterse, de ce?
Nu au foste sterse, uitate. Atata timp cat respecta Termenii si conditiile plus politica de confidentialitate, youtube nu le va sterge, indiferent de numarul de raportari.
Asta daca nu le sterg eu, iar eu nu le voi sterge.

Edited by PantherOne, 03 March 2017 - 21:36.


#283
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003

View PostLORELYAN, on 02 martie 2017 - 17:57, said:

de cele mai multe ori, termenul "clarificari" presupune pareri impuse de prejudecati
initiatorul a preferat sa renunte a prejudecati si sa se exprime liber
Liber si gresit Posted Image Sunt doua directii, cauti sa afli cum sta treaba si atunci inveti si de la altii (nu e o prejudecata) sau nu te interezeaza si iti folosesti doar imaginatia, rezultatul nefiind conform cu realitatea observabila.

Edited by andreic, 03 March 2017 - 21:35.


#284
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wQYPlf8MrZ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#285
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostSIR, on 03 martie 2017 - 21:33, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wQYPlf8MrZ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Videoclipul postat de tine este o prostie, ceea ce am filmat eu nu este o planeta, exista si alte sfere de lumina care fluctueaza si zboara rapid pe cer.

Uite de acum cateva seri, fluctua foarte rapid si se observa culoarea rosie!

Attached Files


Edited by PantherOne, 03 March 2017 - 21:50.


#286
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostPantherOne, on 03 martie 2017 - 21:32, said:

Nu au foste sterse, uitate. Atata timp cat respecta Termenii si conditiile plus politica de confidentialitate, youtube nu le va sterge, indiferent de numarul de raportari.
Asta daca nu le sterg eu, iar eu nu le voi sterge.
am inteles
p.s. sa stii ca acuma 1 an am vazut si eu ceva asemanator, un fel de sfera care parca tot isi schimba culorile

Edited by YourFan, 03 March 2017 - 22:00.


#287
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostYourFan, on 03 martie 2017 - 21:58, said:


am inteles
p.s. sa stii ca acuma 1 an am vazut si eu ceva asemanator, un fel de sfera care parca tot isi schimba culorile
Era ozn, tu chiar crezi ca e ceva local cazul meu ? Nici vorba.

#288
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,824
  • Înscris: 07.06.2014
dupa cum observati, tot elimin din flame si offtopic, este ultima data pe acest topic cand o fac fara sa si sanctionez pt asta. cu atentie care si pe cine ataca, pt ca s-ar putea sa nu va placa urmarile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate