Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Fenomenul OZN

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#289
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007
nu te mai obosi, pune cheia pe el .. ;)

initiator- fa o instiintare la observatorul astronomic, daca nici ei nu te vor lumina, atunci nu ne ramane decit sa pregatim comitetul de intimpinare.

majQa' nov!

#290
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View Postr_murphy, on 04 martie 2017 - 10:33, said:

nu te mai obosi, pune cheia pe el .. ;)

initiator- fa o instiintare la observatorul astronomic, daca nici ei nu te vor lumina, atunci nu ne ramane decit sa pregatim comitetul de intimpinare.

majQa' nov!
L-au pregatit americanii intre anii 1947-1950.

Edited by PantherOne, 04 March 2017 - 11:04.


#291
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Gata, scuze de intarziere.
https://m.youtube.co...h?v=EW_6dm26J_U

Daca sunteti atenti veti observa ca fluctueaza si se distinge culoarea rosie.

#292
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
specifica te rog coordonatele cardinale

#293
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostDany_Darke, on 04 martie 2017 - 21:53, said:

specifica te rog coordonatele cardinale
Prima data era la 270-275 de grade vest si s-a deplasat frumos pana la 310-320 nord vest. In cele din urma a tot avansat pana nu am mai vazut-o si a aparut brusc iar dupa jumatate de ora. A urcat in altitudine foarte mult si s-a deplasat destul de repede pe cer, am urmarit-o pana la 210-230 grade sud-est. Si cam atat.

Edited by PantherOne, 04 March 2017 - 22:08.


#294
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
la ce ora a fost facuta filmarea?

#295
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Intre 18 si 18:30

#296
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
conform celor spuse de tine, acum avem asa: filmarea de ieri de 13:21 si cu cea de azi, de 26:17, care sunt facute in acelasi loc, aceeasi pozitie relativa fata de crengile copacului, denota ciclitatea. faptul ca au acelasi traseu, acelasi punct de reper pe drumul sau.

conform programelor ce arata miscarea astrelor pe cer, in relatie cu pozitia pamantului, se pare ca planeta venus este pe undeva pe acolo in privinta punctelor cardinale conform carora s-a facut filmarea. ora se regaseste in poza, astfel ca se poate gasi si relatia intre timpul filmarii si pozitia soarelui, la apus, in relatie cu pamantul.

daca observi in prima poza, am marcat exact pozitia "ozn-ului" in relatie cu acele crengi, culmea este ca si ieri, dar si azi, au fost parca trase la indigo pozitiile, astfel ca nu incape dubiu in ceea ce priveste ciclitatea. iar cu cat vom cauta mai mult si vom cerceta asa cum trebuie miscarea pe cer a acestor puncte, vom gasi si relatia intre fenomenul astral natural si ceea ce in momentul de fata crezi ca este un ozn.

ca si concluzie indubitabila pt mine, este ca ceea ce filmezi, este de fapt planeta venus, nu e nici un ozn, mai ales ca spui ca se intampla de multa vreme asta si sunt cu zecile. dar daca ar fi cu zecile de atata timp, de ce nu le vad si ceilalti?

Attached Files



#297
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005

View PostPantherOne, on 04 martie 2017 - 22:24, said:

Intre 18 si 18:30

Traiectorie evident liniara oricat ai balmaji tu de schimbari de directie, si tot nu ai rezistat si ai manarit un pic si pozitia camerei. Ca sa nu mai zic ca ai comprimat vreo 3-4 ore de filmare in alea 25 de minute de film ca sa para ca Venus se misca mai repede :)  Vezi ca la minutul 2.35 iti intra un avion in cadru, strabate in sub 15 secunde de film tot orizontul mai ceva ca Enterprise al lui Jean-Luc Picard si jetul de condens care in mod normal dureaza vreo 15 minute dispare in alte 15 secunde de film.  Nici nu stiu la categorie sa te incadrez, chiar am pretentia ca aia care fac fake news cu OZN-uri sa aiba un minim bun simt si inteligenta, asta cat sa nu-i considere total tampiti pe aia carora incearca sa le vanda gogosi.

#298
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostDany_Darke, on 04 martie 2017 - 23:06, said:

conform celor spuse de tine, acum avem asa: filmarea de ieri de 13:21 si cu cea de azi, de 26:17, care sunt facute in acelasi loc, aceeasi pozitie relativa fata de crengile copacului, denota ciclitatea. faptul ca au acelasi traseu, acelasi punct de reper pe drumul sau.

conform programelor ce arata miscarea astrelor pe cer, in relatie cu pozitia pamantului, se pare ca planeta venus este pe undeva pe acolo in privinta punctelor cardinale conform carora s-a facut filmarea. ora se regaseste in poza, astfel ca se poate gasi si relatia intre timpul filmarii si pozitia soarelui, la apus, in relatie cu pamantul.

daca observi in prima poza, am marcat exact pozitia "ozn-ului" in relatie cu acele crengi, culmea este ca si ieri, dar si azi, au fost parca trase la indigo pozitiile, astfel ca nu incape dubiu in ceea ce priveste ciclitatea. iar cu cat vom cauta mai mult si vom cerceta asa cum trebuie miscarea pe cer a acestor puncte, vom gasi si relatia intre fenomenul astral natural si ceea ce in momentul de fata crezi ca este un ozn.

ca si concluzie indubitabila pt mine, este ca ceea ce filmezi, este de fapt planeta venus, nu e nici un ozn, mai ales ca spui ca se intampla de multa vreme asta si sunt cu zecile. dar daca ar fi cu zecile de atata timp, de ce nu le vad si ceilalti?
E clar , mi-am pierdut timpul degeaba.
Nu cred ca planeta venus fluctueaza si emite lumina rosie, plus ca se mai opreste cate un pic si dupa avanseaza iar. Am vazut-o in seara asta executand diverse manevre. Ia si urmareste de 1 milion de ori videoclipurile puse de mine pe youtube, ala de ieri seara si asta din seara asta.
Vei vedea ca nu merge in linie dreapta si nu trece printre aceleasi crengi.

Nu le vede nimeni pentru ca altii au grija zilei de maine, nu au timp, eu momentan am timp, momentan. In primele seri de observatie nu era acolo! Cum explici ca a aparut de cateva zile? Cum se explica celelalte ozn-uri? Nu se explica! Mia ajuns.

Edited by PantherOne, 04 March 2017 - 23:40.


#299
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostPantherOne, on 04 martie 2017 - 23:19, said:

Mia ajuns.
Nu te descuraja boss :D

#300
Darwin92

Darwin92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.01.2017

View PostPantherOne, on 04 martie 2017 - 23:19, said:

E clar , mi-am pierdut timpul degeaba.
Nu cred ca planeta venus fluctueaza si emite lumina rosie, plus ca se mai opreste cate un pic si dupa avanseaza iar. Am vazut-o in seara asta executand diverse manevre. Ia si urmareste de 1 milion de ori videoclipurile puse de mine pe youtube, ala de ieri seara si asta din seara asta.
Vei vedea ca nu merge in linie dreapta si nu trece printre aceleasi crengi.

Nu le vede nimeni pentru ca altii au grija zilei de maine, nu au timp, eu momentan am timp, momentan. In primele seri de observatie nu era acolo! Cum explici ca a aparut de cateva zile? Cum se explica celelalte ozn-uri? Nu se explica! Mia ajuns.

de ce nu ai chemat televiziunea?

#301
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View PostDarwin92, on 08 martie 2017 - 21:28, said:

de ce nu ai chemat televiziunea?
Care oricum au camere mai bune :)

#302
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostDarwin92, on 08 martie 2017 - 21:28, said:


de ce nu ai chemat televiziunea?
Boss, troleaza in alta parte

#303
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Ieri am vazut un documentar pe Digi World, care m-a convins ca OZN-urile sunt nave cosmice fie extraterestre fie din viitorul umanitatii ori dintr-o alta realitate alternativa de pe Pamant.

Cazurile prezentate erau din dosare britanice desecretizate din ww2. Churchill le secretizasera pentru 50 de ani.

Navele prezentate insoteau atat avioanele britanice cat si cele germane, erau metalice intr-un halou de plasma in general rosie.

Un alt caz bine intocmit este cel al ufo belgian.

De ce nu suntem contactati la nivel de umanitate?!

Probabil fie nu suntem interesanti in acest sens, fie pur si simplu nu ne vad ca egali, ori suntem perceputi ca fiind mult inferiori lor, cam cum ne par maimutele noua.

Edited by Infinitty, 02 July 2018 - 13:17.


#304
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,323
  • Înscris: 22.04.2017

View PostInfinitty, on 02 iulie 2018 - 12:53, said:

Ieri am vazut un documentar pe Digi World, care m-a convins ca OZN-urile sunt nave cosmice fie extraterestre fie din viitorul umanitatii ori dintr-o alta realitate alternativa de pe Pamant.

Cazurile prezentate erau din dosare britanice desecretizate din ww2. Churchill le secretizasera pentru 50 de ani.

Navele prezentate insoteau atat avioanele britanice cat si cele germane, erau metalice intr-un halou de plasma in general rosie.

Un alt caz bine intocmit este cel al ufo belgian.

De ce nu suntem contactati la nivel de umanitate?!

Probabil fie nu suntem interesanti in acest sens, fie pur si simplu nu ne vad ca egali, ori suntem perceputi ca fiind mult inferiori lor, cam cum ne par maimutele noua.
Sa fim contactati???  

Iti dai seama cam ce soc ar insemna asta? Poate cel mai mare din istoria omenirii. Un lucru ca asta trebuie gestionat cu mare grija.

#305
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Eu nu vad niciun soc, din contra.

Socuri au fost ciuma bubonica, gripa spaniola, zika, Katrina, razboaiele, samd.


Edited by Infinitty, 17 September 2018 - 12:44.


#306
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016
Asta e foarte interesant...din Germania....pe la mijloc se poate vedea cum ies dintr-un portal.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HUdANhvarMI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate