Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Horizon Go sub Linux

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Nemernicii au scos aplicatia pentru Linux. Probabil in intelegere cu microsoft.
A mers perfect pana in urma cu cateva zile.

#38
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Da, UPC inlocuieste aplicatia Horizon Go cu UPC TV app, iar pentru desktop cer windows 10 (sau mai nou...).

Attached Files



#39
ves

ves

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.11.2018
Dupa ce m-am chinuit si io cateva zile fara succes am gasit un workaround.
Am instalat un Android emulator - Genymotion (https://www.genymotion.com/) am creat un device (S10 cu android 8) si in el am instalat applicatia de android.
Merge surprinzator de bine pentru un mediu virtualizat. Singurele probleme sunt cu full screen care nu e chiar full si sunetul care mai are niste glitch-uri din cand in cand.
In rest imaginea e fluenta si la o caliate destul de buna pe masina mea cu i5/16GB ram si Ubuntu 18.04.
Cred ca daca te chinui un pic in settings problemele cu sunetul se pot rezolva.

#40
rexir

rexir

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 07.01.2020
Văd ca nu pot să-ti dau like, contul fiind proaspăt. Bună idee!
Eu mă gândisem sa instalez un Win8.1 în vbox și să pun aplicația din Microsoft store, dar emulator de Android nu-mi trecuse prin cap. Nu aș avea neapărat nevoie, căci am instalate și ace stream și Sopcast în distribuția linux pe care o folosesc, iar streamuri active am de unde să iau, dar Horizon Go prezintă avantajul că pot vedea, de exemplu, știrile de seară de la început chiar dacă am ajuns mai târziu în fața calculatorului.
Să sperăm că totuși situația se va rezolva în viitorul apropriat căci sunt din ce în ce mai multe plângeri pe această temă.
Una mai proaspătă:
https://www.upczone....rizon-go-na-pc/

#41
rexir

rexir

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 07.01.2020
Merge bine Horizon Go în Genymotion, dar eu nu am folosit unul dintre deviceurile presetate ci am creat unul custom cu Android 9, 4Gb RAM și rezoluția monitorului (1920x1080).Nu am niciuna dintre problemele pomenite de @ves legate de fullscreen, sunet sau calitatea imaginii, doar nivelul sonor e cam scăzut și nu găsesc nicio setare legata de sunet în Genymotion care nici nu e recunoscut de pavucontrol.
Oricum sper să fie doar o soluție temporară și să se rezolve problema funcționării Horizon Go în browserele de Linux.

#42
rexir

rexir

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 07.01.2020
Mai nou nici măcar soluția cu Genymotion nu mai e valabilă. Am încercat azi pe un Manjaro Cinnamon prospăt instalat să fac același lucru și, surpriză, nu știu ce fel de gapps se instalează acum că Horizon Go nici măcar nu mai există în Google Play care apare acolo, deși el există în realitate căci am verificat pe telefon.
Mai mult, am accesat Google Play din browser și, deși acolo apare, îmi spune că aplicația nu e compatibilă cu device-ul (deși aceeași aplicație s-a instalat și funcționează fără probleme pe un custom device identic creat în Genymotion instalat acum o lună jumătate în Manjaro KDE pus pe același calculator, așa cum am scris mai sus)
O aiureală întreagă!
Știe cineva cum pot clona conținutul Genymotion din KDE (cu Horizon Go instalat și funcțional) pe Cinnamon?
Am încercat să copiez fișierul de configurări și conținutul folderului emulatorului din home sau, cum am găsit pe net, doar conținutul folderului ova și nu-mi iese, nu apare după aceea ca fiind Horizon Go instalat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate