Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

ANALIZA DECIZIONALA BONA

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#145
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View Postclaudiu2012, on 22 ianuarie 2017 - 18:38, said:

pai da nu vad care e problema ai nota 1 daca nu esti proprietar si 10 daca esti proprietar ...media se ajusteaza....
pai vezi iar se vede ca nu joci sah in familie sunt mama si tata deci 2 potentiali posesori de permis auto, nota 5 daca ai doar un posesor 1 daca nu ai nici unul si 10 daca sunt amandoi e ok??
Combini teste de tip DA/NU cu teste cu scoring.
Imi pare rau, dar nu te pricepi, macar nu incerca sa pari priceput la dinastea -_-

#146
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View Postpasilla, on 22 ianuarie 2017 - 18:56, said:

Si nota 9 la pct. 12 de unde vine ?

media dorintei celor 2 parinti cantarind ce presupune acest lucru ......cu bune si cu rele....

View Postcrank_, on 22 ianuarie 2017 - 18:56, said:

Combini teste de tip DA/NU cu teste cu scoring.
Imi pare rau, dar nu te pricepi, macar nu incerca sa pari priceput la dinastea Posted Image
si care e problema ca sa imi dea scoringul corect le combin.....
ca altfel faceam n teste ceea ce nu imi convine...

#147
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postclaudiu2012, on 22 ianuarie 2017 - 19:57, said:


media dorintei celor 2 parinti cantarind ce presupune acest lucru ......cu bune si cu rele....

Si atunci ce rost mai au restul de puncte, daca la asta ati cantarit ....cu bune si cu rele ?

#148
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View Postclaudiu2012, on 21 ianuarie 2017 - 21:43, said:

Ok.............pentru moderatoare o intrebare: cati copii ai? si ai idee care sunt etapele cresterii unui copil? ....dar fara ajutorul luuuu MAMICUTA SAU SOCRISOARA SAU MATUSICA SAU SURIOARA SAU ORICARE ALTA RUDA.....


Am 2.
In locul tau, as tace, habar nu ai nimic despre mine. Nu mi-am crescut copiii cu mama, tata, soacra sau bona, ci singura, pana acum 1 an jumatate.
De la cei 3 ani ai lui fi-miu si cei 5 ani ai fii-mii, vreme de vreo 4-5 ani, mi-am crescut copiii singura.

Ii duceam la gradinita la 8, plecam spre munca, stateam pana la 17, ii luam de acolo, mergeam la magazine cu ei dupa mine, veneam acasa, faceam mancare, ii spalam, ii culcam, totul singura, si nu am deschis subiecte pe forum in care sa ma plang cat de incompetenti sunt unii.
Asa, ca nu imi spune mie cum se cresc copiii, nu eu am deschis subiect tamp cu tabele in excel, cerand ajutorul altora in a-mi alege o bona, ca de tare ce sunt, nici aia nu o pot face singur!

La urmatoarea stare de nervozitate manifestata prin litere mari (ca tot repet de caps lock dar poate nu stii ce-s alea), iei pauza de forum pt calmare, abia ai timp sa reflectezi.

Edited by -Diana-, 23 January 2017 - 15:56.


#149
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,399
  • Înscris: 01.12.2001
Esti total in afara subiectului si cu excelul 2.
Attached File  annaliza.png   89.1K   40 downloads

Ce-s cu punctajele alea partiale?
Acolo ori 10 ori 0, nu se poate 5 sau 6.

Iar la 13 ? ;) (exprimarea si scrierea lasa foarte mult de dorit).

#150
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Doamne Dumnezeule, initiatorul chiar a facut un tabel in Excel numit "Dorinta de a procrea"?

#151
naturista2010

naturista2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.10.2010
Eu sunt fericita castigatoare la "loteria bonelor" daca pot sa spun asa. Bona copiilor mei i-a iubit si ei au iubit-o si o iubesc in continuare, desi acum sunt putin mai maricei si ne descurcam si fara "mamaie" :). Dar o vizitam saptamanal si ea vine la noi cand are chef si e parte din viata noastra desi nu mai exista nici o relatie contractuala intre noi. Dar, pe "mamaie" am gasit-o prin agentie, avea analizala la zi si o caracterizare pe 3 pagini facuta de psihologul agentiei. Plus recomandari, nu de la vecinii de bloc. Noi am facut lista cu toate cerintele, ca in excell-ul de mai sus, la fel a facut si bona, cu cerintele ei de la angajator si cand cele doua liste s-au suprapus atunci ne-au prezentat-o si a inceput perioada de tatonare ca sa vedem daca "ne potrivim". Ca o bona o anagajezi pentru cativa ani nu pentru cateva zile, iti sta in casa mai mult decat mama sau soacra....
Iar asta cu: nu aveti parinti??? Unii nu mai avem, altii au parinti care au puterea sa recunoasa ca nu mai fac fata energiei unui copil mic, sau chair doi, si decat sa te incurce si sa te lasa balta cand ti-e lumea mai draga, ca nu mai pot sau ...va certati (ca doar exista divergente de mentalitate asupra cresterii copiilor), o bona adevarata e nepretuita....

#152
EuDanielCrl

EuDanielCrl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.03.2019
Pfiu la prima cautare am dat de analiza ta si ma regasesc jn totalitate...
Ce ai ales? Am asa:
- Noi 35 sotia vrea o bona un 50-60 eu tind spre 40-50.
- Daca am gasit ceva cu radacini si din etnie insa ardeleanca mutata in Moldova ar fi oare ok?
Preponderent au sunat pana acum doar categoria 22 studente sau 50-60 putine persoane undeva la 30-50, samd samd.
Please help si un raspuns...

#153
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postpasilla, on 16 ianuarie 2017 - 20:55, said:

Probabil "excel-ul" lor este mai bine gandit decat excel-ul tau.
:lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate