Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Zece ani de la primul iPhone. Cit de important a fost ?

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#145
tropicalsamurai

tropicalsamurai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.07.2017
Meh, I don't give a fuck.

Oricum, am Android, care mi se pare net superior mediocritatii de iPhone.  Posted Image

Pana una alta, daca am ajuns sa nu mai inventam nimic altceva decat telefoane mobile touch-screen in ultimii 10 ani si a ajuns sa fie o inventie reprezentativa  pentru inceputul de secol XXI (plus alte cacaturi inutile si reciclate) , e clar ca omenirea asta se duce in jos.  



FFS, prin anii 90' ,  se mai inventau DVD-ul, USB , World Wide Web,  MP3, dar in anii 80 '  se mai inventau inima artificiala, videocamera, CD-ul, internetul in sine.........asta in timp ce in anii 40-70 se dezvoltau chestii grandioase, monumentale precum laserul, rachetele spatiale,  armele nucleare, microprocesorul, calculatorul personal, telefonul mobil, telecomunicatiile.....


Ma gandesc apoi ca acum 100 de ani, inceputul de secol XX se lauda cu inventii ca  : zeppelinul, turbina de gaz, sticla laminata, aspiratorul, avionul, celofanul, televizorul, radioul,tancul, aparatul de ras,  racheta de croaziera, si mai ales in plin razboi mondial


Noi ne laudam la inceput de secol XXI cu o gioarsa care ce sa zic, ne permite sa dam like-uri la poze cu pitzi si pisici pe Facebook,  ne permite sa comandam Pizza ca ne e lene sa ne mai ducem la o pizzerie care sunt  la toti pasii, ne permite sa chemam un Taxi (de parca nu sunt destui taximetristi disponibili la tot pasul), ne ofera harti virtuale ca orientare (mai degraba as prefera un GPS decat rahatul de Google Maps),  si ne putem juca Pokemon GO ca descreieratii.


E clar ca poate si din cauza taierilor de fonduri pentru cercetare am stagnat rau, dar eu tind sa cred ca mai degraba comoditatea este cauza.

Edited by tropicalsamurai, 13 July 2017 - 10:09.


#146
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004

View Postdjl, on 02 martie 2017 - 00:35, said:

E atât de important... încât mi-aş dori să nu se fi inventat.

View Postedy_wheazel, on 12 iulie 2017 - 15:44, said:

De ce? Concurenta cu iPhone i-a facut pe ceilalti producatori sa scoata chestii mai bune.

Pentru că:
1) Mă stresează să-i văd pe toţi cum butoanează la telefon de parcă ar fi zombie. Bine, asta puteau s-o facă şi la telefoane cu taste;
2) Urăsc ecranul tactil de la telefoane! Dacă e tactil + taste, merge.
3) Au canibalizat piaţa. Pe vremuri erau "Nokia" vs. restul, dar în vremea aia erau mai mulţi care aveau loc pe piaţă şi erau din multe ţări;
4) Sunt urâte cu spume!

Edited by djl, 14 July 2017 - 13:47.


#147
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View Posttropicalsamurai, on 13 iulie 2017 - 10:05, said:

Meh, I don't give a fuck.

Oricum, am Android, care mi se pare net superior mediocritatii de iPhone.  Posted Image

Pana una alta, daca am ajuns sa nu mai inventam nimic altceva decat telefoane mobile touch-screen in ultimii 10 ani si a ajuns sa fie o inventie reprezentativa  pentru inceputul de secol XXI (plus alte cacaturi inutile si reciclate) , e clar ca omenirea asta se duce in jos.  



FFS, prin anii 90' ,  se mai inventau DVD-ul, USB , World Wide Web,  MP3, dar in anii 80 '  se mai inventau inima artificiala, videocamera, CD-ul, internetul in sine.........asta in timp ce in anii 40-70 se dezvoltau chestii grandioase, monumentale precum laserul, rachetele spatiale,  armele nucleare, microprocesorul, calculatorul personal, telefonul mobil, telecomunicatiile.....


Ma gandesc apoi ca acum 100 de ani, inceputul de secol XX se lauda cu inventii ca  : zeppelinul, turbina de gaz, sticla laminata, aspiratorul, avionul, celofanul, televizorul, radioul,tancul, aparatul de ras,  racheta de croaziera, si mai ales in plin razboi mondial


Noi ne laudam la inceput de secol XXI cu o gioarsa care ce sa zic, ne permite sa dam like-uri la poze cu pitzi si pisici pe Facebook,  ne permite sa comandam Pizza ca ne e lene sa ne mai ducem la o pizzerie care sunt  la toti pasii, ne permite sa chemam un Taxi (de parca nu sunt destui taximetristi disponibili la tot pasul), ne ofera harti virtuale ca orientare (mai degraba as prefera un GPS decat rahatul de Google Maps),  si ne putem juca Pokemon GO ca descreieratii.


E clar ca poate si din cauza taierilor de fonduri pentru cercetare am stagnat rau, dar eu tind sa cred ca mai degraba comoditatea este cauza.
Nu trebuie nici macar sa egaleze androidul pe apple. E suficient ca este mult mai ieftin.

View Postdjl, on 14 iulie 2017 - 13:47, said:




Pentru că:
1) Mă stresează să-i văd pe toți cum butoanează la telefon de parcă ar fi zombie. Bine, asta puteau s-o facă și la telefoane cu taste;
2) Urăsc ecranul tactil de la telefoane! Dacă e tactil + taste, merge.
3) Au canibalizat piața. Pe vremuri erau "Nokia" vs. restul, dar în vremea aia erau mai mulți care aveau loc pe piață și erau din multe țări;
4) Sunt urâte cu spume!
Nu-mi zice ca scrii de pe un PC clasic cu windows 98?

#148
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015

View Postiladi, on 14 ianuarie 2017 - 20:54, said:




Faza total stupefiantă este că și pe celelalte ecosisteme se ĂźntĂąmplă același lucru. Numai posesorii de iphone cred că au descoperit cum se atașează coada la cireașă.
  
Inainte, fanii Apple iti bagau argumentul cu aluminiul, vezi Doamne ce mare lux era Iphone-ul si cum toate terminalele android erau plastic...afla ca recent am cumparat un telefon Xiaomi unibody din aluminiu, net superior oricarui Iphone atat ca potenta cat si ca design, si asta la o fractiune din bani.
De fapt, am vazut acum recent o serie de telefoane ZTE, carcasa de aluminiu, ecran de 5,5 inch pe care poti lua cu doar 100 de euro. Asadar, pretul umflat al telefoanelor Iphone nu mai e justificat de absolut nimic, intre timp Android-ul a devenit un sistem de operare foarte matur si stabil, IOS-ul nu mai e atat de superior ca prin 2013-2014,  decalajele s-au redus simtitor inclusiv in privinta materialelor de constructie pe care marii producatorii le folosesc pe telefoanele flagship.
Sunt convins ca o sa vina ziua cand aceasta corporatie o sa piara precum Nokia, practic acum e doar un instrument prin care unii cred ca-si pot exprima cumva pozitia in societate, sa vada lumea ca au marul si in concluzie bani & valoare.
Practic platesc 1600 de euro ( la abonament peste 2200 euro) pentru un simplu logo, asta in timp ce exista alternative excelente chinezesti cum ar fi terminalele de la Oppo, ZTE, Xiaomi, Huawei, etc.
Telefoane flagship unibody la ani distanta inaintea logo-ului de mar, la un pret decent si corect. Cautati pe net si vedeti ce inseamna Apple in materie de service, spre exemplu laptopurile Air Mac sunt prevazute din fabricatie cu un senzor special care sa reduca frecventa de lucru a procesorului imediat dupa ce iese din garantie, in asa fel incat sa te forteze sa dai din nou 5000 de dolari ca sa-ti cumperi altul nou, in concluzie adevarati camatari. De asemenea, e arhicunoscut faptul ca nu vand si nici nu repara placi de baza si totodata fac tot ce le sta in putere ca sa ingreuneze munca celor din service-urile independente, ceea ce nici un alt producator nu face, lacomia lor pentru profit e nemarginita si de multe ori de-a dreptul gretoasa, unica atitudinea asta in toata industria, repet.
Cred cu tarie ca aceasta lacomie fantastica o sa fie cea care in final o sa-i duca la pieire, nu poti sa mai ceri 1600 de euro la nesfarsit, oamenii usor usor se trezesc si isi dau seama ca platesc triplu pentru hardware similar cu ce ofera producatorii rivali.

Edited by doxan, 15 July 2017 - 14:45.


#149
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Degeaba Android-ul a devenit un sistem de operare foarte matur si stabil daca se invecheste mai repede decat se depune praful pe toba.
Telefoanele iPhone sunt scumpe dar nu se invechesc repede, insa si hardware-ul e mai slab decat la concurenta;
telefoanele flagship Android sunt ieftine cu un hardware mai bun dar soft-ul se invecheste foarte repede, practic in 4 ani ajungi sa platesti cel putin jumatate din cat dai pe un iPhone.

Vorba lu' @loock ! un telefon cu o marime potrivita, bateria sa tina maxim 3-4 zile folosit intens si abia dupa 4-5 ani sa fie nevoie de un upgrade; ar fi acceptabil.
Dar companiile trebuie sa manance si ei o paine, asa ca innoiesc telefoanele inteligente din 6 in 6 luni  Posted Image

#150
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postsuper8, on 15 iulie 2017 - 16:00, said:

Degeaba Android-ul a devenit un sistem de operare foarte matur si stabil daca se invecheste mai repede decat se depune praful pe toba.
Telefoanele iPhone sunt scumpe dar nu se invechesc repede, insa si hardware-ul e mai slab decat la concurenta;
telefoanele flagship Android sunt ieftine cu un hardware mai bun dar soft-ul se invecheste foarte repede, practic in 4 ani ajungi sa platesti cel putin jumatate din cat dai pe un iPhone.

Vorba lu' @loock ! un telefon cu o marime potrivita, bateria sa tina maxim 3-4 zile folosit intens si abia dupa 4-5 ani sa fie nevoie de un upgrade; ar fi acceptabil.
Dar companiile trebuie sa manance si ei o paine, asa ca innoiesc telefoanele inteligente din 6 in 6 luni  Posted Image
n-ai nici o treaba cu realitatea.
pe iphone 3g nu merge sa instalezi facebook de vreo 6 ani incoa' . iti cere ios 6 minim,iar el suporta maxim 3.1.2
pe galaxy s1 am instalat facebook acum vreo 5 luni cand ma jucam cu el de dragul nostalgiei
iphone 3g,3gs 4,4s se misca in bataie de joc cu ultima versiune de soft,dureaza si juma' de minut sa intrii la apeluri
galaxy s1 se misca ca in prima zi
hai incearca sa stii ce zici inainte sa deschizi gura

Edited by Hondarul_21, 15 July 2017 - 19:59.


#151
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007
Pai si cum merge azi un Iphone 4? Ca S2ul merge bine mersi si astazi, dupa cati ani?  O baterie noua costa 50 de lei, si o schimb singur.
S5 merge excelent , de pe el scriu, si nu simt nevoia sa-l schimb. Niciodata nu voi da mai mult de 1500 de lei pe un telefon, cat a costat S5 ul la aproape 2 ani de la lansare. Are Iphone IR blaster, este rezistent la apa? Poate ca modelele noi sunt rezistente la apa, dar IR blaster nu au.

Edited by tfmercedez, 15 July 2017 - 22:11.


#152
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006
Telefoanele flagship sunt oricum mult prea scumpe pentru ce ofera, indiferent de marca (nu stiu la alea chinezesti). Si Apple si Samsung cer o caruta de bani pentru terminalele lor, cand poti gasi un mid range care face 90% din ce face un flagship la o treime de pret. Dipa mine nu cerita diferenta de pret. Eu am luat in martie un Huawei P9 Lite 2017 cu 1100m de lei si sunt super multumit de el. N-as fi dat in niciun caz 3500 de l;ei pe un S8 sau iPhone 7.

Apple are o mare problema: nu are telefoane mid range (in afara de SE, care inteleg ca a fost un semi-flop), de entry level nici sa nu ai vorbim. La ei ori platesti top dollar pentru cel mai nou produs, ori... iei de la concurenta. Pe cand poti gasi un telefon decent cu Android la 100 de euro, cea ce pentru multi utilizatori e OK.

PS Timp de 2 ani si jumatate am avut un Windows Phone (Lumia 625) care mergea brici desi avea doar 512 MB RAM. Am renuntat la el cand am vazut ca nu mai aveam updateuri pentru multe aplicatii (mare prostie au facut cei de la MS ca au renuntat la dezvoltarea acestui OS). Acum il foloseste mama si e foarte multumita de el. Daca nu renuntau baietii lui Gates la actualizari, cred ca as fi avut si acum telefon cu WP.

#153
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015

View PostHondarul_21, on 15 iulie 2017 - 19:58, said:

n-ai nici o treaba cu realitatea.
pe iphone 3g nu merge sa instalezi facebook de vreo 6 ani incoa' . iti cere ios 6 minim,iar el suporta maxim 3.1.2
pe galaxy s1 am instalat facebook acum vreo 5 luni cand ma jucam cu el de dragul nostalgiei
iphone 3g,3gs 4,4s se misca in bataie de joc cu ultima versiune de soft,dureaza si juma' de minut sa intrii la apeluri
galaxy s1 se misca ca in prima zi
hai incearca sa stii ce zici inainte sa deschizi gura
Si cand te gandesti ca la vremea lor unii au dat unii 1500 de  dolari ( peste 2500 in cazul celor cu abonamente) pentru 3g si 3gs ... care surpriza spatele tot din plastic era, un plastic ieftin de cea mai joasa calitate care crapa in draci.
Multi credeau ca l-au vazut pe Dumnezeu cand au aparut astea prima oara, imi aduc si azi aminte ca si cum ar fi fost ieri cum se laudau unii exact ca si azi, am cumparat doua cu 50 de dolari acum cativa ani, desigur placile de baza suflate cu aer, 3gs-ul a cedat dupa doua luni, 3g-ul in mod paradoxal a tinut vreo 6 luni => calitate mizerabila a materialelor de constructie.
Am si acuma un K500i intr-un sertar care merge brici, bateria originala in continuare, fara ca sa se fi umflat catusi de putin. Guess what ? Aluminiul e unul dintre cele mai ieftine materiale cu putinta, nu e nici o smecherie sa faci un telefon cu carcasa din aluminiu, ca atare ca Xiaomi si Oppo au invadat piata doar cu telefoane unybody din aluminiu.
Sa le spuna careva la Apple fanboys ca Nokia a facut candva un telefon care avea carcasa din titan, ca design cred ca e unul dintrele cele mai reusite modele din toate timpurile.

Edited by doxan, 16 July 2017 - 00:46.


#154
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ce-i cu tampenia asta de calcul (vad ca se tot repeta), "dai X pe telefon sau 1,5 X la abonament" ?  Telefonu-l iau ca sa-l folosesc, nu ca sa ma etalez cu el in club, asa ca banii aia pe abonament ii dau oricum (e optiunea mea sa folosesc abonament si nu cartela, dar deja-i alta discutie) si i-am dat si cand am luat telefon la liber, ca nu m-a interesat nimic din oferta operatorului.  Iar cand iau telefon la prelungirea abonamentului nu mai dau X pe el, ci 0,5 X.

Edited by Barboso, 16 July 2017 - 04:01.


#155
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
@ tfmercedez : un computer cu W98 nu arată foarte diferit pe dinafară faţă de unul cu W7   :peacefingers:

#156
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postpufonel, on 16 iulie 2017 - 00:21, said:

Telefoanele flagship sunt oricum mult prea scumpe pentru ce ofera, indiferent de marca (nu stiu la alea chinezesti). Si Apple si Samsung cer o caruta de bani pentru terminalele lor, cand poti gasi un mid range care face 90% din ce face un flagship la o treime de pret. Dipa mine nu cerita diferenta de pret. Eu am luat in martie un Huawei P9 Lite 2017 cu 1100m de lei si sunt super multumit de el. N-as fi dat in niciun caz 3500 de l;ei pe un S8 sau iPhone 7.

Apple are o mare problema: nu are telefoane mid range (in afara de SE, care inteleg ca a fost un semi-flop), de entry level nici sa nu ai vorbim. La ei ori platesti top dollar pentru cel mai nou produs, ori... iei de la concurenta. Pe cand poti gasi un telefon decent cu Android la 100 de euro, cea ce pentru multi utilizatori e OK.

PS Timp de 2 ani si jumatate am avut un Windows Phone (Lumia 625) care mergea brici desi avea doar 512 MB RAM. Am renuntat la el cand am vazut ca nu mai aveam updateuri pentru multe aplicatii (mare prostie au facut cei de la MS ca au renuntat la dezvoltarea acestui OS). Acum il foloseste mama si e foarte multumita de el. Daca nu renuntau baietii lui Gates la actualizari, cred ca as fi avut si acum telefon cu WP.

apple vinde imagine/statut . e de porc sa zici ca ai telefon mid-range apple ca anulezi tot farmecu lor

#157
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View Postpufonel, on 16 iulie 2017 - 00:21, said:

Telefoanele flagship sunt oricum mult prea scumpe pentru ce ofera, indiferent de marca (nu stiu la alea chinezesti). Si Apple si Samsung cer o caruta de bani pentru terminalele lor, cand poti gasi un mid range care face 90% din ce face un flagship la o treime de pret. Dipa mine nu cerita diferenta de pret. Eu am luat in martie un Huawei P9 Lite 2017 cu 1100m de lei si sunt super multumit de el. N-as fi dat in niciun caz 3500 de l;ei pe un S8 sau iPhone 7.

Apple are o mare problema: nu are telefoane mid range (in afara de SE, care inteleg ca a fost un semi-flop), de entry level nici sa nu ai vorbim. La ei ori platesti top dollar pentru cel mai nou produs, ori... iei de la concurenta. Pe cand poti gasi un telefon decent cu Android la 100 de euro, cea ce pentru multi utilizatori e OK.

PS Timp de 2 ani si jumatate am avut un Windows Phone (Lumia 625) care mergea brici desi avea doar 512 MB RAM. Am renuntat la el cand am vazut ca nu mai aveam updateuri pentru multe aplicatii (mare prostie au facut cei de la MS ca au renuntat la dezvoltarea acestui OS). Acum il foloseste mama si e foarte multumita de el. Daca nu renuntau baietii lui Gates la actualizari, cred ca as fi avut si acum telefon cu WP.
Dar peste 1-2 ani iei S8 sau tehnologia din el cu 1500 de lei, si tot e peste  xiao-miao.

View Postdjl, on 16 iulie 2017 - 14:13, said:

@ tfmercedez : un computer cu W98 nu arată foarte diferit pe dinafară față de unul cu W7   :peacefingers:
Defqpt si la mine, carcasa are vrei 15 ani.. mi-a placut ca are maner deasupra, pe vremea aia era practic, in caz ca mergeam cu PC ul sa facem "o retea".  Deci coaja e aceiasi.

#158
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,032
  • Înscris: 31.07.2007

View PostHondarul_21, on 16 iulie 2017 - 14:30, said:


apple vinde imagine/statut .

Io in general cumpar telefon, nu imagine/statut.

#159
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 02.07.2017

View Postnoone2v1, on 09 ianuarie 2017 - 21:16, said:

Avand in vedere ca dupa 10 ani omul cu smartphone in mana a devenit un simbol al epocii as spune ca impactul iPhone a fost fenomenal.

Si nu, nu au existat smartphone-uri inainte de iPhone, nu in sensul de azi al smartphone-ului.
De ce? Ca nu aveau ecrane capacitive? De fapt aia aparuse mai intai pe Prada.

View PostInTech, on 09 ianuarie 2017 - 22:07, said:

Symbian-ul de la vremea aia mergea praf, interfata si placerea era 0.
De ce tineti doar de aspectele tehnice si uitati de placere ?
Fiindca e ceea ce conteaza mai mult la un telefon. Imi amintesc, ca in afara de browsing web, iPhone-ul era praf si pulbere pe langa Nokia N95, care avea aplicatii nenumarate, camera principala net suprioara, camera secundara, gsp(haha, lumea cred ca a uitat ca nu avea asa ceva iphone-ul original), radio,  si destule alte facilitati.

Pentru net se folosea mai mult chestii gen nokia communicator, dar la vremea aia nici nu era foarte dezvoltat net-ul mobile si nici hotspoturile foarte frecvente.

View Postpufonel, on 16 iulie 2017 - 00:21, said:

Eu am luat in martie un Huawei P9 Lite 2017 cu 1100m de lei si sunt super multumit de el. N-as fi dat in niciun caz 3500 de l;ei pe un S8 sau iPhone 7.
Nu e obligatoriu sa iei chiar ultima generatie. S6 si S7 inca bat la cur vasta majoritate a telefoanelor la camera si display. Sigur, sunt ceva mai scumpe decat cele gen P9 Lite, dar ai si performante care fac banii(parerea mea)

View Postsuper8, on 15 iulie 2017 - 16:00, said:

Degeaba Android-ul a devenit un sistem de operare foarte matur si stabil daca se invecheste mai repede decat se depune praful pe toba.
Ce se invecheste nene? Eu anul asta am vandut un S5 care mi se parea cat se poate de actual.

#160
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006

View PostIllusiveMan, on 16 iulie 2017 - 18:20, said:

Nu e obligatoriu sa iei chiar ultima generatie. S6 si S7 inca bat la cur vasta majoritate a telefoanelor la camera si display. Sigur, sunt ceva mai scumpe decat cele gen P9 Lite, dar ai si performante care fac banii(parerea mea)
Samsung au aceeasi problema cu Apple: vand mai mult imaginea si deci telefoanele lor costa mai mult decat fac. N-am avut vreun flagship de la ei, dar am mai butonat pe la prieteni si nu m-au dat pe spate. Pentru ce-mi trebuie mie, telefonul meu nepretentios e mai mult decat suficient. Si are si un design interesant cu spatele din sticla si marginea din metal.

#161
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

View Posttfmercedez, on 16 iulie 2017 - 18:09, said:

Dar peste 1-2 ani iei S8 sau tehnologia din el cu 1500 de lei, si tot e peste  xiao-miao.
In afara de ecran S8 nu prea impresioneaza cu mare lucru.
Xiaomi Mi6 cu pret de pornire de 368$ este deja destul de impresionant pe langa un S8.

Edited by OriOn20, 17 July 2017 - 10:21.


#162
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View PostOriOn20, on 17 iulie 2017 - 10:17, said:

In afara de ecran S8 nu prea impresioneaza cu mare lucru.
Xiaomi Mi6 cu pret de pornire de 368$ este deja destul de impresionant pe langa un S8.
Cu banii tai faci ce vrei.

Am vazut la flanco standurile iphone, samsung, si mai incolo huawei. Huawei avea vreo doua modele expuse cu leocoplast pe ecranele sparte, sa tina cioburile ecranului  la un loc.   Ce ironic  sa isi faca standul de cacao taman la magazin la mall.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate