Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Crestere viteza upload si scadere pret la abonamentele de Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#55
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,150
  • Înscris: 04.02.2011

View Postcristian_sen, on 20 octombrie 2016 - 19:38, said:

Ce probleme au unii, mii de mega ptr aceeasi bani!!!  Poate ar trebui ca rds sa se ocupe putin si de clientii business ca si banii alora au stema si serie. Abonamentele pe firma sunt ORIBILE ca raport pret/viteza, rds face prea mare caz ptr ip fix, mult prea mare. E hilar cum se gaseste (la oferta e adevarat ) conexiuni mobile in aceleasi conditii ba chiar ceva mai bune...da, tot cu ip fix. Ma apropii de sfarsitul abonamentului si nici o miscare de la ei, treaba lor, cand (nu daca) voi primi ceva mai bun dincolo  plec si cu tv si cu telefon fix cu tot...3 locatii, 3 servicii fiecare = minim cinci sutare au de la mine lunar pentru cel mai mic numar de canale hd din tara si ptr un internet  formidabil ptr anul 2007.  Suportul tehnic este la fel peste tot oricum, nu merita luat in considerare ptr puncte in plus.
Asta e cam drept,  Orange a făcut o ofertă,  același abonament gigabit la un preţ aproape de 3 ori mai mic..

View Postbalauru, on 20 octombrie 2016 - 21:08, said:



Prietene, tu ai o problema, mi se pare ca e prea pe fata cautatul de noduri in papura. In cazul in care nu stiai, de o gramada de timp nu se mai ofera stick-uri de internet gratis la abonamentele de Internet fix, cam de cand s-a oferit FL300 ca upgrade la vechiul FL100 fara nici o modificare de pret dar conditionat de renuntarea la stick.

In legatura cu stick-ul chiar si la 10 RON/luna (daca chiar ai nevoie de el) mi se pare o oferta foarte buna comparativ cu alternativele de pe piata, mai ales ca poti face traficul in reteaua 4G.
Nu poți face trafic 4G, i-am rugat să îmi activeze 4G pe simul de net și mi-au spus că nu se poate.

#56
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,882
  • Înscris: 14.10.2008
4 G doar pe SIM-urile cu voce.

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Și date.

View Postbenis, on 24 octombrie 2016 - 10:20, said:

Nu poți face trafic 4G, i-am rugat să îmi activeze 4G pe simul de net și mi-au spus că nu se poate.

Se poate, daca ai abonament din oferta in vigoare (Activ).

#58
georgebb2016

georgebb2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 03.10.2016
Oferta noua e praf in ochi, dupa ce ca te leaga de companie inca 12luni in realitate iti pierzi din beneficii ori daca vrei sa le pastrezi platesti mai mult decat e "reducerea".
Nema stick, nema router wi-fi, nema prelungire!
Asteptam oferte mai bune de Black Friday ori de Craciun, acum departamentul de marketing nu ne-a convins.
Sper doar ca a fost un test de public relations pentru concurenta,  bai vedeti ma ca noi desi am marit banda ne-am ieftinit tarifele, inca suntem aici nu ne calcati pe coada!
Insa daca ne-au considerat niste retarzi Posted Image care se arunca dupa orice momeala cu acum e mai ieftin doar la promotie atunci nu e bine
"un discount valoric de 0,24 lei pentru Fiberlink 300, 0,29 lei pentru Fiberlink 500 si 0,33 lei"

#59
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu ai vrea tu sa nu ne mai plictisesti cu astfel de elucubratii?

#60
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Unui prieten îi mărește abonamentul de internet la Fiberlink 500 pentru prețul Fiberlink 300 :)

#61
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009
e partial adevarat ce zice, daca vrei sa treci la noul tarif fiberlink1000 la pretul de 39,33 lei trebuie sa semnezi un nou contract pe minim 12 luni la care "se acorda in perioada mentionata un discount valoric de [...] 0,33 lei pentru Fiberlink 1000. Toate tarifele au TVA inclusa".
fata de abonamentele vechi de 45lei nu vei mai avea stickul 3G/4G gratuit si nici router fara chirie lunara, ar fi 39+10stick+5chirie=54lei vs 45lei in aceeasi configuratie

acum drept vorbind stikul 3G e complet inutil la 5GB trafic vs DigiMobil 30GB
ca sa scapi de chirie la routerul Kaon,ZTE ori TP-Link fie il inlocuiesti cu ceva mai performant necesita o investitie desi aceste petarde mai ieftine isi fac treaba foarte bine pe fiberlink1000, fie instalezi frumos mHotspot pe PC ca sa ai wifi direct din computer/laptop/tel fara un alt aparat consumator de energie
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S8bunQpsaNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mihai_buc, 24 October 2016 - 23:06.


#62
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Stick-ul 3G cu 5GB (B mare!!!) nici nu-l mai are și a spus că nu a acceptat nimic după modificare.
Ultima modificare o are când a luat 2 abonamente Digi.Mobil.

Iar mHotsport și co pe Windows 7 și superior sunt mizerii pentru că sunt malformate setările pe partea de routing.

în OS.

#63
georgebb2016

georgebb2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 03.10.2016

View Postdanutz1, on 24 octombrie 2016 - 21:46, said:

Nu ai vrea tu sa nu ne mai plictisesti cu astfel de elucubratii?

Unde e aberatia prietene?
Faptul ca platim mai mult in realitate? Asta daca esti suficient de prost sa pici in capcana marketingului mincinos?
Faptul ca se face o discriminare intre clientii vechi si cei noi avand in vedere ca nu exista aceleasi beneficii pentru toata lumea?

#64
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009
scuze Boss a fost typo error ... acum cu G mare de tipar si B mare de tipar :lol:
da insa in win10 se schimba treaba, nu mai zi de Linuxache pentru baietii priceputi

#65
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdanutz1, on 24 octombrie 2016 - 21:46, said:

Nu ai vrea tu sa nu ne mai plictisesti cu astfel de elucubratii?

View Postmihai_buc, on 24 octombrie 2016 - 22:57, said:

e partial adevarat ce zice, daca vrei sa treci la noul tarif fiberlink1000 la pretul de 39,33 lei trebuie sa semnezi un nou contract pe minim 12 luni la care "se acorda in perioada mentionata un discount valoric de [...] 0,33 lei pentru Fiberlink 1000. Toate tarifele au TVA inclusa".
fata de abonamentele vechi de 45lei nu vei mai avea stickul 3G/4G gratuit si nici router fara chirie lunara, ar fi 39+10stick+5chirie=54lei vs 45lei in aceeasi configuratie
Acum e clar?

#66
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Decat sa citezi alte posturi ca argument, mai bine te-ai informa singur.
Cauta pe net sa vezi de cand nu se mai ofera stick gratuit la abonamentele Fiberlink.
Dupa ce gasesti aceasta informatie, revino cu un post si spune-ne clar cu cat s-au scumpit abonamentele.

#67
georgebb2016

georgebb2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 03.10.2016
Exact ce ziceam eu!
Daca esti abonat vechi cu oferta de acum 2ani+ cand Fiberlink1000 costa 43.55 LEI cu stick de date inclus si router fara chirie!
In opinia mea acum nu se justifica sa treci la noua oferta decat in cazul in care iti doresti sa renunti la cele doua doar ca sa economisesti marea suma de 4.55 LEI lunar.
In teorie e mai ieftin serviciul de internet dar in practica renunti la niste servicii extra.
Ma rog acestea sunt niste elucubratii!

Edited by georgebb2016, 25 October 2016 - 09:03.


#68
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Eu temporar raman la FL 300,pe viitor este posibil sa trec la FL 500.

Edited by VladutzU2013, 25 October 2016 - 10:34.


#69
jiji

jiji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.11.2003
Buna ziua,

Pana la urma este posibila trecerea la abonamentul Fiberlink 1000 de la pretul de 53,xx lei la cel de 39 lei pentru clientii existenti?
Am fost intr-un sediu RCS prin noiembrie si m-am certat cu cei de acolo pe tema asta ei motivand ca oferta e valabila doar pentru abonatii noi. Din acest motiv nu prea m-am zbatut dar am vazut topicul asta si m-am gandit sa intreb poate cineva a reusit lucrul asta.
Trebuie adaugat ca nu am stick de date, renuntand la el intre timp, iar contractul nu este in perioada obligatorie.
Conexiunea e cu fibra direct in apartament si router in custodie deci e posibil sa apara o chirie lunara dar, chiar si in conditiile astea, abonamentul nu ar trebui sa depaseasca 44 lei.
Multumesc.

#70
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007

View Postjiji, on 20 februarie 2017 - 16:58, said:

Buna ziua,

Pana la urma este posibila trecerea la abonamentul Fiberlink 1000 de la pretul de 53,xx lei la cel de 39 lei pentru clientii existenti?
Am fost intr-un sediu RCS prin noiembrie si m-am certat cu cei de acolo pe tema asta ei motivand ca oferta e valabila doar pentru abonatii noi. Din acest motiv nu prea m-am zbatut dar am vazut topicul asta si m-am gandit sa intreb poate cineva a reusit lucrul asta.
Trebuie adaugat ca nu am stick de date, renuntand la el intre timp, iar contractul nu este in perioada obligatorie.
Conexiunea e cu fibra direct in apartament si router in custodie deci e posibil sa apara o chirie lunara dar, chiar si in conditiile astea, abonamentul nu ar trebui sa depaseasca 44 lei.
Multumesc.
Mergi in alt POP se stie ca angajati de la comercial sunt total nepregatiti  ...
Eu am semnat zile trecute pentru un an de zile la abonamentul Fiberlink 1000 cu 39 de lei

#71
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Se poate fara probleme. O sa semnezi prelungire pe 1 an la internet si o sa treci de la FL.1000 cu pretul vechi la noul pret de 39 de lei.

Daca spui ca nu ai stick de date e foarte bine, ca altfel iti trecea pe abonament de 10 lei pe luna. Daca ai router in custodie o sa treaca pe chirie lunara de 4.80 lei.

Daca ai ONT cu Wi-Fi ramane in continuare in custodie.

#72
jiji

jiji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.11.2003
Va multumesc pentru raspunsuri!
As avea totusi o nelamurire. In conditiile in care eu nu beneficiez de nicio oferta promotionala, ci de pretul de lista, de ce trebuie sa semnez prelunigrea abonamentului pentru un an?
Nu e o problema sa fac asta pentru ca nu intentionez sa renunt la servicii dar ramane curiozitatea (legala) de ce trebuie sa prelungesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate