Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Crestere viteza upload si scadere pret la abonamentele de Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
claghi

claghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 22.04.2004
Odata cu noile preturi a disparut de pe site custodia pentru router la Fl500 si Fl1000?

#38
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
"In perioada 21 octombrie - 31 decembrie 2016 tarifele serviciului DigiNet sunt de 28,24 lei pentru Fiberlink 300, 34,29 lei pentru Fiberlink 500 si 39,33 lei pentru Fiberlink 1000, tarife la care se acorda in perioada mentionata un discount valoric de 0,24 lei pentru Fiberlink 300, 0,29 lei pentru Fiberlink 500 si 0,33 lei pentru Fiberlink 1000. Toate tarifele au TVA inclusa."

Adica dupa 31 decembrie 2016 se modifica tarifele? Sau dispare doar discountul ala valoric? Posted Image

#39
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Se lauda peste tot in toata media,ca s-au ieftinit abonamentele la net.Dar surpriza,-surpriza.Nu se mai da  router in custodie.La abonamentelede 500 si 1000.Daca doresti router se plateste 5 lei pe luna .Deci ,nu s-au ieftinit deloc. Cu televizorul ati mintit poporulPosted Image .Bravo Rds-Rcs.Mare tehnica,mare caracter.

#40
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 05.12.2002

View Postcristian_sen, on 20 octombrie 2016 - 21:50, said:

Sunt posesor de stick 4G de la rds si dau in scris ca 4G-ul lor e mai anemic decat 4G de la vodafone, atat la pc cat si in acelasi telefon in acelasi loc. Idem 3G, e aproape inutilizabil la mai mult de 3km de Constanta.

Eu am luat un abonament "asociat" de la RDS (d-ala de 10 lei) pentru masina. Am incercat cu vreo 4 stick-uri (modele diferite), ba chiar si cu un stick intr-un router wifi. Dezastru, odata deconectat nu se mai reconecta. Am trecut pe vodafone si nu mai am nici o problema (oferta cu 100gb la portare valabili timp de 1 an). Astept sa treaca anul si sa reziliez stick-ul, pentru 120 de lei chiar nu are rost sa ma cert cu ei.

In alta ordine de idei, viteza de upload chiar a crescut, fara sa fie necesara reconectarea (uptime de 50 de zile la conexiune, de cand a picat curentul)
Imi este mult prea lene sa testez pe cablu, asta e pe wifi (abonament FL 1000):

[ http://www.speedtest.net/result/5734304098.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.speedtest...sult/5734304098

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am 41 de zile, a picat curentul dar am si inlocuit routerul cu acea ocazie. Posted Image

In 2014 cand am upgradat de la 500 la 1000 s-a deconectat PPPoE si marit viteza fix in aceiasi seara.

#42
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Eu astept clipa cand la RDS vor fi moca cei 1000 de mega ai lui Alex, si stati calmi, nu va bucurati prea tare, preturi mici inseamna intotdeauna ceva care nu va mai fi la fel, ori suportul tehnic va fi limitat, ori netul va da bine numai la teste, dar important este sa fie ieftin, ca de calitate nu ne intereseaza, imi place compania asta.

#43
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Si corul prohodului nu intarzie sa apara.

#44
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 05.12.2002
Acrii rau strugurii?

#45
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
In alta ordine de idei, am inteles joi de la RC ca trebuie prelungit contractul pe 2 ani pentru a beneficia de reducerea de pret.

Mai poate confirma cineva, @catalinman & @Digi_Helper ?

De asemenea, cum ramane cu routerul oferit in custodie?

#46
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Am zis sa fac si eu un test sa vad ce si cum.
Laptop cu I3, prin cablu, router WDR3600.

Attached Files



#47
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

View PostdiZy, on 21 octombrie 2016 - 23:53, said:

Si corul prohodului nu intarzie sa apara.

RDS a înviat din morți...

#48
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

View Postvasilemadalincristian, on 22 octombrie 2016 - 00:38, said:

In alta ordine de idei, am inteles joi de la RC ca trebuie prelungit contractul pe 2 ani pentru a beneficia de reducerea de pret.

Mai poate confirma cineva, @catalinman & @Digi_Helper ?

De asemenea, cum ramane cu routerul oferit in custodie?
Nu trebuie prelungit neaparat pe 2 ani, merge si cu prelungire pe 12 luni.

Routerul nu se mai ofera in custodie, se plateste chirie lunara.

#49
wild_one_ro

wild_one_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 18.10.2008
catalinman  dar ontul cu wifi mai e gratuit?

#50
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
vad ca a crescut viteza de upload automat. Fara sa modific contractul sau sa ma deconectez

Attached Files



#51
wild_one_ro

wild_one_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 18.10.2008

View Postvasilemadalincristian, on 22 octombrie 2016 - 13:32, said:

vad ca a crescut viteza de upload automat. Fara sa modific contractul sau sa ma deconectez
ai fl1000 e de mult crescuta

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
E inca destul de devreme oferta, i-am zis acum operatoarei call center ca nu e inca suficient de coapta. Posted Image

Deathnite a sunat de 3 ori si a 3-a oara i s-a facut prelungirea de contract si scaderea de pret, mie nici a 3-a oara, dupa 2 de NU categoric, mi s-a zis sa revin luni.

Si ca poate trece si automat, mi se recomanda sa solicit acest lucru dar nu e exclusa nici trecerea automata, nimic nu e clar. Unii dau cu semnatura in POP, altii cu trecere automata.

#53
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.04.2014

View Postwild_one_ro, on 22 octombrie 2016 - 11:54, said:

catalinman  dar ontul cu wifi mai e gratuit?

Confom informatiilor detinute pana in prezent se ofera gratuit in custodie ONT-ul cu wifi.

#54
wild_one_ro

wild_one_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 18.10.2008

View PostDIGI_Helper, on 24 octombrie 2016 - 08:53, said:



Confom informatiilor detinute pana in prezent se ofera gratuit in custodie ONT-ul cu wifi.
multumesc de raspuns

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate