Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2794 replies to this topic

#2395
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
Eu nu am nici o problema cu microfonul pe pixel..

#2396
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014
Nici al meu nu are probleme de ordin tehnic de niciun fel și îl folosesc intensiv

#2397
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
Eu l-am scos pe tusa , acum ma joc cu un oneplus 5 dar l-am folosit mult timp..nu am nimic sa i reprosez , poate doar la capitolul baterie...eu am pixelul de 5 inchi..in comparatie cu oneplus 3t si oneplus 5 e cam jucarie cand vine vorba de baterie...:)) Dar na...si bateria e mult mai mica pe pixel

#2398
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Bun. Comanda data vineri pe ebay.de, a venit cu Eurodis prin Europa si azi cu Fan Courier.
Proaspat posesor de Pixel XL de 32. Isi face incarcare, ca era lipsit de vlaga. A venit cu 7.1.1, security patch de martie 2017. Indata ii aduc la zi cu ce ii trebuie.
Arata bine. Arata foarte bine. De-acuma sa ma tina :D

#2399
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
vreti sa radeti?


http://www.zf.ro/eve...-iarna-16990347

"O reducere importantă o va avea smartphone-ul Samsung Galaxy S8, care va putea fi achiziţionat la preţul de 2.699 lei, clienţii beneficiind de un discount de 23%."
Din articolul de mai sus ..si acum partea cu rasul :
http://www.technogsm...-midnight-black : pret 2370 lei
http://shopmobil.eu/...-g950f-4g-blue/ : pret 2335 lei

Practic daca dai un search pe compari.ro o sa observi ca tooti vand s8`u cu preturi sub 2500 de lei ..si penibilii aia cu tot cu megareducearea lor vor sa il vanda cu 2699 :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) m`am lesinat de ras

#2400
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Felicitari @DjScorpyon pt achizitie, nu o sa regreti nimic.
In afara de marginile cam mari pot spune ca e smartphoneul perfect, foarte iute, poze exceptionale, sunet super ok desi nu e stereo, display si imagini de o calitate superioara, poze no comment si un finisaj de la HTC.
Asta cu margini mari e singurul "deficit" pe care il au telefoanele lui HTC.
Inca odata felicitari pt achizitie.

Am uitat sa-ti spun: se rooteaza si se vustomizeaza asa usor, aproape ca si Nexusurile, doar ca trebuie sa inveti cateva comenzi adb.

#2401
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@DjScorpyon:
Felicitări și să-l stăpânești fara incidente. Cât despre root-are și restul ar trebui sa fie destul de simplu... Spor la customizat :)


#2402
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Mersi mult! Nu-mi bag nasul la root, n-am mai facut asta de multa vreme. Imi place de el asa cuminte, stock.
Se misca impecabil. Nu ma deranjeaza bazel-urile, chiar le incurajez. cand tin un telefon in mana, vreau sa tin o rama acolo, nu sa tin ecranul si sa-l apas in toate directiile.
Stand in majoritatea timpului la birou, nu-i timp de ascultat muzica la difuzor. Am ascultat doar de test, duce binisor. De poze si ecran.. nu mai zic nimic, jos palaria. Nu degeaba m-au numit prietenii 'google fanboy'. Stiam ce vreau :)

#2403
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Am un pixel cu bootloader blocat.
Pot sa instalez android p pe el?

#2404
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Sa inteleg ca nu are sistem pe el si e blocat bootliaderul?


#2405
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Inca nu s-a dat drumul la programul Beta (nu garantez, n-am cu ce sa verific). Probabil se va face treaba asta incepand cu DP2.

Daca exista OTA-uri de DP1, in teorie ar trebui sa functioneze. Dar in practica este mai sigur cu bootloader-ul deblocat! Posted Image

#2406
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Am sistem pe el el, am oreo acum 8.1

#2407
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca deblochezi bootloader-ul, sistemul ramane la locul lui... Doar ca pierzi aplicatiile instalate si setarile aferente. Piece of cake! Posted Image

#2408
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012

View PostLesbianu, on 09 martie 2018 - 20:59, said:

Inca nu s-a dat drumul la programul Beta (nu garantez, n-am cu ce sa verific). Probabil se va face treaba asta incepand cu DP2.

Daca exista OTA-uri de DP1, in teorie ar trebui sa functioneze. Dar in practica este mai sigur cu bootloader-ul deblocat! Posted Image
Exista ota dp1, chiar eu l-am pus cu adb sideload pe P 2XL-ul meu cand mi-a facut figuri mininall adb pe care il aveam instalat pe computer.
Daca scriam factory imi spunea ca deviceul e corupt si nu incarca nimic, asa ca a trebuit sa caut ota si sa-l scriu.

PS.
Eu inca mai am N6-le la care aveam placa blocata si nu am putut instala nimic, problema e ca nu am display bun la ea. Daca as gasi un display ok si ieftin l-as lua sa incerc sa vad daca merge pus un ota pe el.
Are cineva vreun N6 defect sa-mi dea displayul?

#2409
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Cum pot debloca bootloader?
Sau cum fac update ota?

#2410
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pe pagina cu imaginile de fabrica ai si instructiunile pas-cu-pas: https://developers.g.../android/images
Pentru OTA sideload, folosesti pagina asta: https://developers.g...com/android/ota

Spor! Posted Image

Arhivele OTA cu DP de P, trebuiesc cautate (erau postate intr-un articol pe AndroidAuthority, parca, sau XDA). Aici poate te ajuta katabxp...

#2411
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Mulțumesc

#2412
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Imaginile intregi cu DP de P: https://developer.an...load.html#flash

Gata, uite si OTA-urile: https://www.xda-deve...-xl-pixel-2-xl/

Edited by Lesbianu, 09 March 2018 - 22:26.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate