Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Xiaomi Redmi Note 4

- - - - -
  • Please log in to reply
1972 replies to this topic

#1081
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Mda, văd că telul asta are numai probleme, nu merita cumpărat..

#1082
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Al meu nu are nicio problema. Chiar pot sa zic ca e primul telefon care imi satisface toate asteptarile. Softul ruleaza instant, constructia fizica e ireprosabila, ecranul e extraordinar, mult mai bun ca pe un iphone 6s!

Poate se intampla sa mai fie cate un model cu probleme. Pt asta exista returul in 15 zile si garantia 2 ani. Sa nu uitam ca Samsung a avut probleme cu toate modelele Note7 care luau foc, iar Iphone 5 avea probleme cu semnalul si se indoia ireversibil in buzunar. La Xiaomi nu am auzit ca vreun model sa aiba probleme atat de grave.

Cumparati cu incredere Redmi Note 4 MTK, daca nu va permiteti Mi 5s! :)

Uitati ce frumos mi-am făcut homescreenul. Trebuie sa aveti "xposed for miui" si modulul xMiui care costa 15 lei varianta full.(Google Play)

Pt meteo e un zip beautiful miui care se gaseste pe mi-globe (fostul smiui). Trebuie să descarcati versiunea potrivită pt rom-ul vostru. Ex. 7.2.32

Deasemenea ecranul poate fi deblocat cu amprenta, însă nu ar fi dragut să puteti inchide ecranul tot cu senzorul de amprentă? Tot cu xMiui se poate face si asta.

La iconita din dreapta de la StumbleUpon se vede asa textul pt ca am setat ca atunci cand este prea mare numele unei aplicatii acesta sa fie derulat continuu.

Nu se observă prea tare dar tot cu xmiui am setat colturile ecranului sa fie rotunjite, ca la LG G6 :)

Attached Files



#1083
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Astia de la smiui nu aveau probleme?

#1084
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Am folosit smiui pe un Mi4c si nu am avut probleme. Acum pe Redmi Note 4 folosesc Epic Rom.

#1085
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006

View PostEscapE13, on 18 martie 2017 - 19:26, said:

Mda, văd că telul asta are numai probleme, nu merita cumpărat..
Mda, și Ferrari-uri sunt asa puține... E clar ca au probleme ca altfel le-ar cumpăra mai mulți. Am auzit ca una a luat și foc.....
Îmi plac cum gândești  :P

#1086
niuoras

niuoras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.06.2012
Il am de vreo 4 luni de zile.Deblocat bootloaderul,root-at,flash-uit twrp si fix-deep-sleep.zip.
Flash-uit Epic ROM.La modul cum il folosesc(fara jocuri dar cu vreo 50 apk-uri instalate) accumulatorul "ma tine" 2 zile(4G si date permanent cu exceptia perioadei orare 23.00-06.45 cand opresc datele).
Foarte sensibil la semnalul radio emisie-receptie(stabilitate receptie-emisie chiar si la semnal slab al furnizorului de telefonie).
Calitate foarte buna a sunetului in conforbiri(Epic Rom contine si Dolby Atmos).
Update-uri dese(OTA) la Epic Rom.
Minus:calitate slaba a pozelor(pentru asa ceva folosesc DSLR-ul).
Constructie solida si functionare foarte buna.

#1087
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Posttzaq93, on 18 martie 2017 - 22:24, said:

Deasemenea ecranul poate fi deblocat cu amprenta, însă nu ar fi dragut să puteti inchide ecranul tot cu senzorul de amprentă? Tot cu xMiui se poate face si asta.
Eu am instalat o aplicatie "Screen Wake Up" care are sa trezeasca ecranul daca treci cu mana peste senzorul de lumina, dar nu folosesc functia asta inutila de la ei, ci folosesc functia de stingere a ecranului (blocare), am pus iconita din imagine jos si cand ating pe ea se stinge ecranul fara sa mai apas butonul lateral, sunt f multumit de asta :D

Attached Files



#1088
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Daca folosesti launcherul default, ai optiune de lock screen inclusa, printre altele. ;)

#1089
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
il am dar nu e asa accesibil :D daca s-ar putea pune direct pe ecran da.

#1090
adiman73

adiman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 15.09.2007

View Posttzaq93, on 18 martie 2017 - 22:24, said:

Al meu nu are nicio problema. Chiar pot sa zic ca e primul telefon care imi satisface toate asteptarile. Softul ruleaza instant, constructia fizica e ireprosabila, ecranul e extraordinar, mult mai bun ca pe un iphone 6s!

Poate se intampla sa mai fie cate un model cu probleme. Pt asta exista returul in 15 zile si garantia 2 ani. Sa nu uitam ca Samsung a avut probleme cu toate modelele Note7 care luau foc, iar Iphone 5 avea probleme cu semnalul si se indoia ireversibil in buzunar. La Xiaomi nu am auzit ca vreun model sa aiba probleme atat de grave.

Cumparati cu incredere Redmi Note 4 MTK, daca nu va permiteti Mi 5s! Posted Image

Uitati ce frumos mi-am făcut homescreenul. Trebuie sa aveti "xposed for miui" si modulul xMiui care costa 15 lei varianta full.(Google Play)

Pt meteo e un zip beautiful miui care se gaseste pe mi-globe (fostul smiui). Trebuie să descarcati versiunea potrivită pt rom-ul vostru. Ex. 7.2.32

Deasemenea ecranul poate fi deblocat cu amprenta, însă nu ar fi dragut să puteti inchide ecranul tot cu senzorul de amprentă? Tot cu xMiui se poate face si asta.

La iconita din dreapta de la StumbleUpon se vede asa textul pt ca am setat ca atunci cand este prea mare numele unei aplicatii acesta sa fie derulat continuu.

Nu se observă prea tare dar tot cu xmiui am setat colturile ecranului sa fie rotunjite, ca la LG G6 Posted Image
Nu gasesc setarea aia din xMIUI pentru a putea bloca telefonul cu amprenta

#1091
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Il ai in widgets, toggles - lock.

#1092
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View Postadiman73, on 20 martie 2017 - 00:48, said:


Nu gasesc setarea aia din xMIUI pentru a putea bloca telefonul cu amprenta
Este acolo unde setezi butoane. Butonul de amprenta se numeste "Sensor Button"

#1093
moremih

moremih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.07.2013
Am epic rom 7.2.23 .
Poate cineva sa ma ajute cu un ghid pentru instalare xposed .
Cred că fac ceva greșit de nu reușesc .
Supersu instalat.
Mulțumesc anticipat .

#1094
florian26

florian26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 28.07.2007
Salut!
Vad ca in specificatii nu are Banda 20 FDD. fiind un Mediatek se poate activa din engineering mode?

#1095
moremih

moremih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.07.2013
Banda 20 pentru ce?

#1096
florian26

florian26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 28.07.2007
Frecventele radio ale  operatorilor de telefonie mobila LTE 4G Banda 20  (800MHz-FDD) cea in care opereaza Orange, Vodafone si pe alocuri Telekom folosita mai mult in mediul rural deoarece distanta de propagare este mai mare dar folosita si in orase petru Carrier-Aggregation .

#1097
moremih

moremih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.07.2013
Nu am știut . Mulțumesc pentru lămuriri . Nu am văzut așa ceva , dar caută pe cele străine poate găsești lămuriri.

#1098
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 20.06.2008
am si eu un rn4 si am rulat astazi Antutu si am scos un scor extrem de mic pe langa ce am vazut eu aici mai exact 62.000 pe langa 80.000 cat am vazut pe net ca scoate modelul asta. Care poate fii cauza?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate