Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Divortul, singura solutie?

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#127
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalthea, on 01 aprilie 2016 - 10:49, said:

Da, uneori  dar io zic că nu-l resetează   Poate la cuplurile proaspete pentru că nu s-au adunat nemulțumirile, dar la cuplurile cu vechime cel mult îl reduce pe termen scurt. Adică o zi - două, nu mai mult.
Daca nu a mers reset-ul nu e nici o problema. Peste 2 zile incerci iar...pana apare soarele Posted Image . La urma urmei si calculatorul il resetezi de cateva ori daca se incapataneaza sa nu merga..

@Problematic ziceai ca nu ai timp. In loc sa pierzi atata timp pe forum mai bine aveai grija de nevasta si de copii. Fie doar pe mess/sms cand ai cateva clipe libere la munca. O femeie care ai grija de ea se comporta altfel si mult mai usor trece peste micile neplaceri. Acum am venit de la piata, pe langa o tona de diverse am strecurat si un ghiveci micut cu trandafiri rosii. Sa vezi ce mutrita dragalasa a facut nevasta.... Invata sa iti respecti nevasta si vei fi respectat. Nevasta nu e un obiect de care te debarasezi cand consideri tu ca ai chef. Gandeste bine sa nu regreti ! Si copii nu ti-au gresit cu nimic....au nevoie de un tata. Nu ii distruge ca ai tu "neintelegeri" cu nevasta...

PS: nu stii sa apreciezi un pat in care dormi numai tu....si ai loc sa te intinzi in toate directiile...

Zici ca iti e teama sa nu iti ia toata mana...e nevasta ta nu o straina...Si mie nevasta mi-a luat cardul si de atunci se ocupa de cumparaturi...boierie curata.... Iar nu stii sa apreciezi femeia. Apropo imi vad cardul doar la zile festive..adica cand expira.

Edited by bumpocbum, 01 April 2016 - 14:14.


#128
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,973
  • Înscris: 20.10.2015

View PostProblematic, on 01 aprilie 2016 - 13:48, said:

dupa cum zicea cineva mai sus e acea teama cum ca daca dai un deget ti se va lua toata mana... daca accepti o chestie o vei accepta si pe a doua si tot asa astfel in cat ajungi la punctul in care parca mai toate deciziile sunt luate de cealalta persoana si tu ajungi doar o prezenta fara substanta in familie...

O intrebare:

Aveti si conturi separate la banca? Fiecare cu a ma-sii?

#129
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postbumpocbum, on 01 aprilie 2016 - 13:58, said:

Daca nu a mers reset-ul nu e nici o problema. Peste 2 zile incerci iar...pana apare soarele Posted Image . La urma urmei si calculatorul il resetezi de cateva ori daca se incapataneaza sa nu merga..
:D
Iar zic de răceală, că eu cu senzația asta am rămas citind ce scrie Problematic: sex pe banchiză din două-n două zile? No, thanks, că nu-s femelă de pinguin.

#130
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostProblematic, on 01 aprilie 2016 - 13:48, said:

Fiecare aveti dreptate intr-un fel sau altul, problema e in a aplica chestiile astea, dupa cum zicea cineva mai sus e acea teama cum ca daca dai un deget ti se va lua toata mana...

Pai, nu te supara, dar daca asa vezi tu problema, nu va iubiti :) Daca ai motive sa iubesti pe cineva, deci daca iubesti pe cineva (la o varsta matura, ca a voastra) nu ai orgolii, nu ti-e teama ca dai prea mult si alte din astea, ai incredere in celalalt ca nu va profita de tine etc.
Ce descrii ca simti si gandesti tu in legatura cu relatia voastra, e targuiala convenabila tie, e lipsa de incredere si nu e iubire... Iar daca asa gandeste si sotia ta, probabil ca v-ati facut unul altuia suficient de multe incat sa aveti motive sa va raportati astfel unul la celalalt.

#131
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Eu cred ca problema e ca tu esti prea orgolios si imatur. Adica tu stai cu degetu in fund si te uiti la ea cum munceste prin casa, dar nu misti o scama sa o ajuti de frica sa nu te mai roage si alta data? Iti e frica sa nu vrea mai mult de la tine? Dar oare tu nu vrei prea mult de la ea? Ai incercat sa privesti situatia si din punctul ei de vedere?

#132
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostProblematic, on 31 martie 2016 - 11:58, said:



Insista pe chestia ca nu mai exista atractie intre noi ca parem deja doi straini ce continuam din inertie si nu parem sa mai avem afectiune unul pt celalalt...
Nu neg ca nu exista un sambure de adevar aici dar parerea mea este ca am intrat intr-o monotonie...


Insistă pe chestia cu lipsa atracţiei?
Şi tu ne spui care este părerea ta?
Scuze, dar de ce ne mai spui părerea ta, dacă ea insistă? :habarnam:
Tu n-ai aflat până la 35 ani că pentru dragoste e nevoie de cel puţin doi?

Divorţează.

#133
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
[ https://i.imgur.com/yXD7GaQ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#134
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,973
  • Înscris: 20.10.2015

View PostFumatorul, on 01 aprilie 2016 - 14:48, said:


Insistă pe chestia cu lipsa atracţiei?
Şi tu ne spui care este părerea ta?
Scuze, dar de ce ne mai spui părerea ta, dacă ea insistă? Posted Image
Tu n-ai aflat până la 35 ani că pentru dragoste e nevoie de cel puţin doi?

Divorţează.

Si cel mult 2 totodata

#135
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalthea, on 01 aprilie 2016 - 14:25, said:

Posted Image
Iar zic de răceală, că eu cu senzația asta am rămas citind ce scrie Problematic: sex pe banchiză din două-n două zile? No, thanks, că nu-s femelă de pinguin.

Pana si banchiza se topeste. Daca cresc gradele...Ideea e sa  gasesti "butonelu' " cu care aprinzi flacara Posted Image .
Vad ca@initatorul a gasit butonelu' care face copii...poate daca mai "sapa" il gaseste si pe celalalt... (sau celelalte...)

Edited by bumpocbum, 01 April 2016 - 16:06.


#136
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,328
  • Înscris: 13.01.2011
Am crezut ca doar eu am observat, ca orgoliul celor doi, este cauza.
Un orgoliu de 20 de ani si un pic, doar ca ei nu mai au virsta aia, nici singuri nu sint.
Păcat.

#137
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
is it just me sau toate topicurile de inima ranita de pe aici par scrise de aceeasi persoana - toti unici, care nu scriu decat pe acest topic? telenovele dupa reteta simpla, in care initiatorul, odata ce a lansat topicul, doar il mai intretine cand si cand, la foc caldut. de pilda, pe topicul asta, in 8 pagini, n-am aflat nimic in plus fata de ce stiam din primul mesaj despre dilema initiatorului.

oricum, raspunsurile sunt faine, merita citit topicul numai pentru parerile celorlalti. totusi, daca s-ar putea, as dori o upgradare a povestitorului, platiti-l mai mult, sa scrie mai fain. naratiunea treneaza rau..

#138
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,328
  • Înscris: 13.01.2011
Probabil omul a inteles mesajul, acum se ocupa sa o recucereasca  :D

#139
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,973
  • Înscris: 20.10.2015

View Postchique, on 02 aprilie 2016 - 00:50, said:

is it just me sau toate topicurile de inima ranita de pe aici par scrise de aceeasi persoana - toti unici, care nu scriu decat pe acest topic? telenovele dupa reteta simpla, in care initiatorul, odata ce a lansat topicul, doar il mai intretine cand si cand, la foc caldut. de pilda, pe topicul asta, in 8 pagini, n-am aflat nimic in plus fata de ce stiam din primul mesaj despre dilema initiatorului.

oricum, raspunsurile sunt faine, merita citit topicul numai pentru parerile celorlalti. totusi, daca s-ar putea, as dori o upgradare a povestitorului, platiti-l mai mult, sa scrie mai fain. naratiunea treneaza rau..

De ce-mi calci in picioate timpul si daruirea si patosul si pasiunea?
:lol:

#140
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
e nasol daca ea cere divortul...sigur a gasit pe altu care ii ofera ceva mai bun.
chestia asta cu ,hai sa divortam ca nu mai e atractie  bla bla bla ...e vrajeala de adormit copii.
vad ca tu nu vrei divortul,asa ca spunei ca tu nu esti de acord cu divortul si gata .fa ti ,datoria, in patul conjugal cit mai des cu putinta si vezi daca se razgindeste....
daca nici atunci nu isi schimba optiunea ..da o in ......asta e .roagate sa gaseasca unu care sa o faca sa ii para rau dupa fosta casnicie.
asta cu ,sa aduci flori mai multe ,sa o duci des in vacante,sa ii faci nu stiu ce alte placeri....e ca si cum ai plati sa nu divorteze de tine si deja te descalifica ca barbat devii milog.

#141
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postchique, on 02 aprilie 2016 - 00:50, said:

is it just me sau toate topicurile de inima ranita de pe aici par scrise de aceeasi persoana - toti unici, care nu scriu decat pe acest topic? telenovele dupa reteta simpla, in care initiatorul, odata ce a lansat topicul, doar il mai intretine cand si cand, la foc caldut.
Doar prin parcuri mai sunt ca tine, care se duc numa' ca să spargă baloanele copiilor  Posted Image

#142
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
sorry :D. acu' chiar imi regret fapta.

#143
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
No lasă că e și o parte bună în ce-ai făcut. L-ai scăpat pe silesax de muzicuță :)

#144
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,973
  • Înscris: 20.10.2015

View Postchique, on 02 aprilie 2016 - 11:48, said:

sorry Posted Image. acu' chiar imi regret fapta.

inima mi-a explodat ca un pop-corn, :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate