Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Noua moda, barbatii au inceput sa poarte colanti!

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#91
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Tsunnnami, on 09 martie 2016 - 03:33, said:

Daca ala are muschii pentru bataie, n-o duce mult
De ce trebuie sa ajungeti la pumni pentru a va demonstra barbatia? AIa e prostie
Poate este greu de crezut,dar unul ca ăla nu caută conflictul(bătaia).Pentru că este conștient de superioritatea lui fizică față de adversar(de cele mai multe ori).De cele mai multe ori merge pe principiul:"Câinii latră,ursul merge!"Dar totul până la o limită.Care dacă este trecută,se întâmplă lucruri rele.Pentru cel care l-a "scos din pepeni".
Și apoi eu am pus poza lui pentru codiția lui fizică,și în plan secund faptul că este luptător.

#92
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Ai o obsesie cu bataia asta. Oamenii normali nu prea se incaiera pe strada. Si oricum toti muschii din lume nu fac doi bani in fata unei arme... sau a superioritatii numerice.
Oamenii normali cu nu pot sa stea toata ziua in antrenamente pentru eventualitatea ca poate poate cine stie la nu stiu citi ani ii ataca vreuul pe strada. Sint ocupati cu tot felul de treburi, au preocupari, unele mult mai barbatesti.

Edited by wizardofoz, 09 March 2016 - 10:35.


#93
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 wizardofoz, on 09 martie 2016 - 10:33, said:

Ai o obsesie cu bataia asta. Oamenii normali nu prea se incaiera pe strada. Si oricum toti muschii din lume nu fac doi bani in fata unei arme... sau a superioritatii numerice.
Oamenii normali cu nu pot sa stea toata ziua in antrenamente pentru eventualitatea ca poate poate cine stie la nu stiu citi ani ii ataca vreuul pe strada. Sint ocupati cu tot felul de treburi, au preocupari, unele mult mai barbatesti.
Ba din contră,merg pe prevenire.Cine crezi că va fi "victima" "luatului în bășcălie":unul plin de mușchi(ca cel din poză),sau unul cu nădragii cu turul până la gleznă?
Sau și mai la obiectul topicului:cine crezi că va ieși neșifonat dintr-o situație în care alții s-au luat de el:unul care a putut să evite să fie făcut de cacao chiar dacă prin fugă a scăpat,sau unul cu nădragii ăia?Cât de repede crezi că va fugi unul îmbrăcat cu acel gen de pantaloni?

Sau:
De ce mama draqu trebuie să mă îmbrac eu aiurea?
Pentru că așa e trendu'?Pentru că așa se poartă în cluburi?Eu nu am individualitate?De ce am nevoie să-mi spună cineva ce-mi place?Înțelegi unde bat,care ar fi ideea pe care vreau să o transmit?
Și apoi mai este confuzia că ăștia au parte de multe gagici.Să facă ce cu ele?Să pișe ochii împreună la telenovele după Hose Armando?Ce să facă o fată cu un ăsta?Să-l pună să-i schimbe bateriile la vibrator,poate,că așa nici un covor nu poate scutura(bate).
Dacă unul din ăștia chiar a avut succes la fete,sunt sigur că el ar fi avut succes indiferent ce ținută ar fi adoptat.Adică nu nădragii respectivi asigură succesul la fete.Așa cum nici bărbile nu asigură succesul la fete.
Bărbatul are testosteron,femeia estrogen.
Poate că cineva a făcut un experiment să vadă ce se întâmplă dacă se inversează hormonii.
Oriât de idioată ar părea ipoteza asta,există o șansă infimă ca ea să fie adevărată.
Și apoi ei nu au înțeles(încă) o chestie simplă:scopul îmbrăcămintei(hainelor și implicit pantalonilor) trebuie să fie scop funcțional!

Edited by ASCENDED, 09 March 2016 - 11:14.


#94
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,940
  • Înscris: 20.10.2015

 ASCENDED, on 09 martie 2016 - 08:40, said:

Poate este greu de crezut,dar unul ca ăla nu caută conflictul(bătaia).Pentru că este conștient de superioritatea lui fizică față de adversar(de cele mai multe ori).De cele mai multe ori merge pe principiul:"Câinii latră,ursul merge!"Dar totul până la o limită.Care dacă este trecută,se întâmplă lucruri rele.Pentru cel care l-a "scos din pepeni".
Și apoi eu am pus poza lui pentru codiția lui fizică,și în plan secund faptul că este luptător.

De unde stii?
De unde stii cum se simte el?
Eu am fost provocat de multe ori numai pentru ca aratam "mai bine"
Am incercat sa evit. De 2 ori n-am reusit.
O data am dat-o, o data am luat-o. Nu e nici un fun.
E vorba de primitivismul romanului.

 ASCENDED, on 09 martie 2016 - 11:12, said:

Ba din contră,merg pe prevenire.Cine crezi că va fi "victima" "luatului în bășcălie":unul plin de mușchi(ca cel din poză),sau unul cu nădragii cu turul până la gleznă?
Sau și mai la obiectul topicului:cine crezi că va ieși neșifonat dintr-o situație în care alții s-au luat de el:unul care a putut să evite să fie făcut de cacao chiar dacă prin fugă a scăpat,sau unul cu nădragii ăia?

Am explicat mai sus.
Barbatia nu sunt pumnii si muschii

#95
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Deci pina la urma am stabilit ca cefosul e inferior baietului cu sapca... Musculosul e un speriat care se duce la sala ca nu cumva sa-l bata cineva si-si pupa bicepsul in oglinda. Echivalentul masculin al botoxului si al siliconului. Pe baietul cu sapca il doare la sapca...
Si da unii sint slabanogi mai ales in adolescenta. Ce ar trebui sa faca, sa ia proteine si sa traga de fiare? poate au ceva mai bun de facut cu timpul lor. Poate modelul lui in viata nu e ceafa groasa.

 ASCENDED, on 09 martie 2016 - 11:12, said:


Sau:
De ce mama draqu trebuie să mă îmbrac eu aiurea?

Nu asta  e intrebarea. Intrebarea e ce mama dracu fel de barbat e ala care birfeste tzoalele si barbatia altora pe forumuri, fix ca pe eva.ro? Nu "adevarat", cu siguranta.

#96
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

 Tsunnnami, on 09 martie 2016 - 17:00, said:

Barbatia nu sunt pumnii si muschii
teoria-i teorie, practica-i practica. Asa am zis si eu pana m-am vazut cu buza umflata!

#97
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,940
  • Înscris: 20.10.2015

 alexpet, on 09 martie 2016 - 17:27, said:

teoria-i teorie, practica-i practica. Asa am zis si eu pana m-am vazut cu buza umflata!

Si eu ti-am zis ca am avut multe buze umflate fiind mare.
Chestia asta atrage idiotii sa vina sa te provoace in cele mai imbecile feluri si iti trebuie multa stapanire sa nu le-o tragi acolo pe loc manelistilor sau mai rau sa nu intri in necazuri penale

Barbatul nu inseamna muschi, nu inseamna putere fizica, aia e pentru primitivi, barbatul inseamna cap.

#98
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

 Tsunnnami, on 09 martie 2016 - 18:12, said:


Barbatul nu inseamna muschi, nu inseamna putere fizica, aia e pentru primitivi, barbatul inseamna cap.
vise taica...vise, am vazut multe capete de barbati (fara trup) tinute de chica cu o mana pe motiv ca ailalti aveau mai multa putere....vrei sa-ti trimit niste filmulete?

#99
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Tsunnnami, on 09 martie 2016 - 17:00, said:

De unde stii?
De unde stii cum se simte el?
Eu am fost provocat de multe ori numai pentru ca aratam "mai bine"
Am incercat sa evit. De 2 ori n-am reusit.
O data am dat-o, o data am luat-o. Nu e nici un fun.
E vorba de primitivismul romanului.



Am explicat mai sus.
Barbatia nu sunt pumnii si muschii
Îmi pare rău pentru experiența negativă pe care ai trăit-o.Dar nu am înțeles o chestie:unde s-a întâmplat acel event,aici(în România)sau afară(unde ai lăsat să se înțeleagă că ești acum)?
Totuși gândește-te așa:dacă atunci când ai fost în dezavantaj ar fi fost nevoie să fugi,ai fi putut fugi cu genul ăla de pantaloni pe tine?
Și ca să-ți răspund la post:De acord că mintea e superioară mușchilor,dar puterea adevărată este un atribut al bărbatului.Eu cred că nu ai fost la sală doar să umflii mușchii cu câteva exerciții + oarece suplimente(sau cum se numesc alea care sunt consumate de cei care vor mușchi rapid).Plus că mai ușor poți crește putera fizică decât puterea creierului.

 wizardofoz, on 09 martie 2016 - 17:22, said:

Nu asta  e intrebarea. Intrebarea e ce mama dracu fel de barbat e ala care birfeste tzoalele si barbatia altora pe forumuri, fix ca pe eva.ro? Nu "adevarat", cu siguranta.
Nu știu,poate îmi spui tu,căci se pare că ai avea idee de respectiva denumire(altfel nu ai fi întrebat).
Și dacă am dreptate și chiar știi,poate îmi răspunzi la o întrebare și mie:
Cum se numește aceea persoană care tot timpul este "Gigă-Contra",indiferent de argumentele și explicațiile care i se aduc în sprijinul unei afirmații?Rebel?Jmeker din ăla care se distrează încercând să enerveze pe alții?Nemulțumit care-și varsă frustrarea pe ceilalți?

Să ne fie clar ceva:
Nu mă interesează ca cei ce poartă acest gen de ținută să-și schimbe ținuta că vreau eu.Dacă ei vor să poarte mini-jupă cu șlițul în față și jampiere cusute la poalele fustei(care ar avea rolul de crac de pantalon),este treaba lor.Recunosc că m-ar deranja dacă aș vede așa ceva,dar nu aș face nimic celor ce poartă ținutele astea.Pentru că țin foarte mult la libertatea fiecăruia de a face ce vrea,atâta timp cât prin ceea ce fac nu fac rău la nimeni.Eu doar am încercat să scot în evidență dezavantajele acestor ținute,și să subliniez faptul ca ei(cei ce poartă aceste ținute)să nu fie manipulați de o influență exterioară care i-ar determina să-și schimbe printre altele și ținuta.Adică să fie atenți ca dacă fac o schimbare să nu o facă sub influența a altceva decât voința proprie.

Edited by ASCENDED, 09 March 2016 - 22:46.


#100
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,940
  • Înscris: 20.10.2015

 ASCENDED, on 09 martie 2016 - 22:44, said:

Îmi pare rău pentru experiența negativă pe care ai trăit-o.Dar nu am înțeles o chestie:unde s-a întâmplat acel event,aici(în România)sau afară(unde ai lăsat să se înțeleagă că ești acum)?
Totuși gândește-te așa:dacă atunci când ai fost în dezavantaj ar fi fost nevoie să fugi,ai fi putut fugi cu genul ăla de pantaloni pe tine?
Și ca să-ți răspund la post:De acord că mintea e superioară mușchilor,dar puterea adevărată este un atribut al bărbatului.Eu cred că nu ai fost la sală doar să umflii mușchii cu câteva exerciții + oarece suplimente(sau cum se numesc alea care sunt consumate de cei care vor mușchi rapid).Plus că mai ușor poți crește putera fizică decât puterea creierului.


In Romania prietene..
Nu, la sala am fost pentru ca-mi placea, continuare de la rugby
De ce sa-ti para rau?
A fost fun, ce mare branza.
Dupa aia cautam sa nu ma mai intalnesc cu gasti..

#101
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Tsunnnami, on 09 martie 2016 - 23:48, said:

In Romania prietene..
Nu, la sala am fost pentru ca-mi placea, continuare de la rugby
De ce sa-ti para rau?
A fost fun, ce mare branza.
Dupa aia cautam sa nu ma mai intalnesc cu gasti..
Dacă mi-ar părea bine sau mi-ar fi indiferent aș fi o persoană rea(sau în drum spre a deveni rău).Plus că nu sunt eu așa(sau măcar încerc să fiu opusul unui om rău).Mai ales că,cunoscându-te cât-de-cât(din prisma a ce ai postat de-a lungul timpului pe forum),nu cred că tu ai inițiat acel conflict.
Dacă consideri că a fost fun,înseamnă că nu te-a afectat prea mult eventul și că ai trecut peste el.Ceea ce e bine.Și da consider că cea mai bună metodă pentru evitarea acestor eventuri este ocolirea lor,indiferent cât de puternic ar fi un om.Pentru că chiar dacă câștigă lupta,poate face un rău mult mai grav adversarului.Ar putea(de exemplu)să-l schilodească pe viață.Și chiar dacă ar scăpa de pușcărie,va fi obligat să-i plătească pensie alimentară toată viața(parcă așa era legea).
Dar totuși,dacă un tâmpit se ia de soție sau copii,și ești nevoit să intervii "în forță",ai pe ce să te bazezi,nu?

Cam atât că am făcut destul off-topic.

#102
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,940
  • Înscris: 20.10.2015
Mai ales daca e vorba de cei cu care sunt incerc sa ocolesc.
Dar ei nu cu mandra aveau treaba ci cu mine
Te vad mai mare si veneau la mine sa arate celei/celor cu care erau ce tari sunt ei.
Victorii de palmares.
...
Sper c-au mai evoluat d-atunci

#103
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Tsunnnami, on 10 martie 2016 - 01:02, said:

Mai ales daca e vorba de cei cu care sunt incerc sa ocolesc.
Dar ei nu cu mandra aveau treaba ci cu mine
Te vad mai mare si veneau la mine sa arate celei/celor cu care erau ce tari sunt ei.
Victorii de palmares.
...
Sper c-au mai evoluat d-atunci
Nu.Vin alte generații din urmă cu aceleași apucături.Ce să-i faci.Psihologia haitei.

#104
alecsino1

alecsino1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 16.11.2009
Va invartiti in jurul cozii, fara a pune degetul pe rana...
A fi barbat inseamna in primul rand atitudine, pitiponcii aia au atitudine de curve.
Cand vezi soldatii din pozele de mai devreme iti vine sa taci, aia sant barbati, cand vezi pitiponcii iti vine sa razi, sau mai rau, unora li se scoala ..

#105
radurdx

radurdx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 14.05.2011

 Razvan_N, on 08 martie 2016 - 00:15, said:

.
Trebuia să pui și câți oameni a omorât fiecare persoană din colajul respectiv ca să ne dăm seama ce fel de bărbați am prefera sa fim.
PS: toți ăia pe care i-am văzut cu gura mare și bătându-se cu pumnul în piept în viața reală s-au dovedit a fi niște "pizde" și cei mai mari lași.

#106
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
pai normal ......ca sa se vada coaiele si penisul care urmeaza sa sexeze caprele

 radurdx, on 11 martie 2016 - 14:34, said:

Trebuia să pui și câți oameni a omorât fiecare persoană din colajul respectiv ca să ne dăm seama ce fel de bărbați am prefera sa fim.
PS: toți ăia pe care i-am văzut cu gura mare și bătându-se cu pumnul în piept în viața reală s-au dovedit a fi niște "pizde" și cei mai mari lași.

no problem man ...unii sunt lasi si etc....da stii care e treaba cu lasii astia....te injunghie pe la spate cand ti-e lumea mai draga

#107
radurdx

radurdx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 14.05.2011
Nu prea are logică ceea ce spui dar, mă rog. Ce voiam eu să scot în evidență era faptul că în general cei care deplâng vremurile când "bărbații erau bărbați" sunt de fapt niște fătălăi. Pe bărbați îi cam doare în cur cu ce se îmbracă alții. Vorba aia, prostul nu doare de grija altuia.
Și e ironic să te plângi de colanți când portul tău național include ițarii.
Dar la ce explozie de răutate și prostie e pe internet în ultima perioadă nici nu are sens să ne batem capul, facem și noi bășcălie când putem.

#108
bankrupt

bankrupt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 05.10.2015

 Tsunnnami, on 09 martie 2016 - 18:12, said:


Barbatul nu inseamna muschi, nu inseamna putere fizica, aia e pentru primitivi, barbatul inseamna cap.

Dar trebuie sa fie gata sa scoata si un pumn la nevoie si ma tem ca in colanti cel mult se pot freca coaiele intre ele si produce o scanteie cu care sa-si paralizeze adversarul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate