Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

WhatsApp - cum setez sa nu apar in lista?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 21.10.2009
Va salut,

As vrea ca persoanelor care ma au in lista sa nu le apara ca am instalat WhatsApp ... un echivalent al "invisibile to everyone" pt. Yahoo Messenger.
In afara de a-mi ascunde "status" si "last seen", n-am gasit vreo alta setare pt. confidentialitate.

Este posibila aceasta setare ?
Multumesc!

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Ultimul update la WhatsApp iti permite sa devii invizibil. Mai exact sterge  ‘last seen at’ din profilul tau.
Pentru a beneficia de aceasta facilitate, executa un update la ultima versiune si apoi acceseaza
WhatsApp Settings -> Account -> Privacy.
Vei avea aceste optiuni:
Show to 'Everyone'
Show to 'My Contacts'
Show to 'Nobody'
Alegi "Nobody", adica nimeni.

Attached File  hide-whatsapp-last-seen-at-and-profile-picture.jpg   48.31K   49 downloads

Asta e tot. Acum poti intra pe WhatsApp linistit, fara sa mai stai cu grija ca cei din lista ta vor stii cand ai fost ultima oara online.
Pentru a vă face vizibili din nou, trebuie doar să alegeți opțiunea „Everyone sau Contacts„ din secțiunea de mai sus.Posted Image

Edited by Adi blondu, 18 January 2016 - 22:34.


#3
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
"Last seen" insemna cand ai fost ultima data activ/vazut si optiunea asta e de cand lumea nu de la ultimul update, cel putin pe Android.
El vrea sa devina totat invizibil, ca si cum nu ar avea cont whatsapp, ceea ce cred ca nu se poate. Doar daca isi sterge contul, ca de dezinstalat aplicatia degeaba o face tot apare cu cont whatsapp in agenda celor care au numarul lui.

Edited by alexx1402, 18 January 2016 - 22:40.


#4
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 21.10.2009
Mersi, dar astea le gasisem si eu.
Cautam de fapt o modalitate prin care sa nu apar deloc in lista de contacte, ca si cum nu as fi instalat niciodata aplicatia asta...

Daca fac setarile pe care le-ai prezentat, tot apar in lista, fara poza de profil si cu mesajul "Hi there! I am using Whatsapp".
As dori sa nu mai apar deloc!

#5
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Nu merge. Whatsapp se sincronizeaza automat cu Contactele tale si cand vede ca un numar din agenda are cont pe el, ti-l afiseaza acolo.
La capitolul privacy poti opri multe, dar asta nu.

Si nu mi se pare echivalentul la Invisible la YH, pentru ca invisible inseamna ca nu esti activ, dar tot apari in lista de contacte, la fel ca la Whatsapp.

#6
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Cum a zis si colegul alexx1302,nu cred ca se poate.Posted Image

#7
Radu_escu

Radu_escu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.10.2005
Dar de ce ai vrea sa nu apari deloc? Intrebam pt ca daca doar vrei sa nu apari in lista de contacte iti iei telefon dual sim, ai numarul principal pe care-l stiu toti si-ti iei o cartela pe care n-o stie nimeni. Instalezi whatsapp cu nr cartelei pe care n-o stiu contactele tale dar tie in aplicatie iti apar si contactele de pe cartela principala, dar care nu te vad, pt ca nu au nr cel nou. Posted Image

Probabil ar functiona si cu un telefon cu un singur sim, dar iti trebuie totusi o alta cartela cu un alt nr de tel pe care sa instalezi whatsappu', ca sa primesti codul de confirmare. Instalezi deci whatsapp pe tel dar cu un alt numar decat cel din cartela de pe tel. Vei vedea in whatsapp contcatele din tel dar ele nu te vor vedea pe tine pt ca nu au nr de tel cu care ai instalat whatsappu'.

Edited by Radu_escu, 18 January 2016 - 23:08.


#8
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Si atunci la ce iti mai foloseste sa ai whatsapp? Tu ii vezi pe toti dar daca le scrii isi afla noul numarul si ajungi de unde ai plecat.
Nici nu iti trebuie dual sim pentru asta. Iti creezi contul folosind o alta cartela pentru confirmarea numarului iar apoi  iti pui cartela ta inapoi in telefon. Whatsapp nu e dependent de cartela din telefon, functioneaza chiar si fara dupa ce ai confirmat contul.

Edited by alexx1402, 18 January 2016 - 23:14.


#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu are o asemenea optiune, iti poti doar sterge contul cu totul sinnu mai apri ca ai avut activat whatsapp.

#10
Radu_escu

Radu_escu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.10.2005
Pai de asta am intrebat de ce ar vrea sa fie invizibil pe whatsapp, Oricum daca contactele lui nu-l vad, nici nu-i pot scrie.

#11
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 21.10.2009
Pt. ca folosesc Whatsapp doar ca sa tin legatura cu 2-3 persoane iar in rest nu ma intereseaza.
Daca apar in lista voi fi cautat si de alte persoane si nu doresc aceasta.
Pot sa le blochez din setari dar cred ca le apare faptul ca au fost blocati?!?

#12
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Stergi contul actual, creezi alt cont folosind alt numar, iar noul numar il dai doar celor cu care vrei sa comunici pe whatsapp.
Sau il stergi si folosesti alte metode de comunicare asemanatoare whatsapp-ului.

Edited by alexx1402, 18 January 2016 - 23:21.


#13
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 lex2010, on 18 ianuarie 2016 - 23:12, said:


Pot sa le blochez din setari dar cred ca le apare faptul ca au fost blocati?!?
Daca ii blochezi nu le apare ca ar fi blocati.La status nu le apare ca est vizibil plus ca daca iti trimit mesaj nu ajunge niciodata,in loc de cele doua simboluri de "vazut" apare doar unul.Mergi pe varianta asta.

#14
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Am si eu o intrebare legata de WhatsApp:
Imi apar pe WA sute de mesaje cu mailul Google, o mare parte de mesaje nu apar la accesarea  pe PC (fara sa le fi sters din telefon).
1. Cum fac sa vad si pe PC si mesajele care apar pe gmail pe telefon prin WA?
2. Cum fac apoi sa pot sterge mesajele din PC si sa nu mai apara pe gmail-ul din telefon? (exista vreo sincronizare, ceva?)
(multumesc)

#15
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

 d4m4g3, on 18 ianuarie 2016 - 22:40, said:

Nu merge. Whatsapp se sincronizeaza automat cu Contactele tale si cand vede ca un numar din agenda are cont pe el, ti-l afiseaza acolo.
La capitolul privacy poti opri multe, dar asta nu.

Si nu mi se pare echivalentul la Invisible la YH, pentru ca invisible inseamna ca nu esti activ, dar tot apari in lista de contacte, la fel ca la Whatsapp.

 d4m4g3, on 18 ianuarie 2016 - 22:40, said:

Nu merge. Whatsapp se sincronizeaza automat cu Contactele tale si cand vede ca un numar din agenda are cont pe el, ti-l afiseaza acolo.
La capitolul privacy poti opri multe, dar asta nu.

Si nu mi se pare echivalentul la Invisible la YH, pentru ca invisible inseamna ca nu esti activ, dar tot apari in lista de contacte, la fel ca la Whatsapp.

Oare daca ii iei whatsapului permisiunea de a citi contactele nu rezolvi problema asta? In app permissions... asta implica un marshmallow.

#16
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Nu cred. Ca nu citeste aplicatia ta contactele, adica nu ti-ar afisa tie cine are sau nu cont pe Whatsapp din agenda ta.
Dar tu tot figurezi pe serverele lor ca ai aplicatia, asadar altora apari in lista, daca au numarul tau in agenda.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate