Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Cartela Prepaid Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Mihaela999

Mihaela999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 05.05.2015
Unde gasesc cartele prepaid digi? Cei de la digi rcs-rds nu prea au si nici pe site-uri gen okazii nu am gasit.

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
ai răspunsul mai jos:
http://forum.softped...srcsdigi-mobil/

#3
Mihaela999

Mihaela999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 05.05.2015

 KyKyKyKy, on 17 decembrie 2015 - 15:30, said:

E clar ca nu prea se gasesc, nu sunt noutati ce e acolo.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
In primul rand, nu putem ghici prin ce zona a tarii cauti tu cartele. Pt Bucuresti, a dat Digi_Helper, in urma cu cateva zile, o lista actualizata cu locatiile care au cartele pe stoc.

#5
Mihaela999

Mihaela999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 05.05.2015

 rumegus, on 17 decembrie 2015 - 16:05, said:

In primul rand, nu putem ghici prin ce zona a tarii cauti tu cartele. Pt Bucuresti, a dat Digi_Helper, in urma cu cateva zile, o lista actualizata cu locatiile care au cartele pe stoc.
erau aiureli ce a spus....am fost pe unde a zis Digi_Helper si nu aveau

#6
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Vor apărea in zilele următoare in toate casieriile, probabil si pe la chioșcuri,  odată cu lansarea oficiala a ofertei prepay

#7
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 01.12.2014
Hai Digi la putere

Edited by attis21, 17 December 2015 - 17:47.


#8
Mihaela999

Mihaela999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 05.05.2015

 GsmWorld, on 17 decembrie 2015 - 17:26, said:

Vor apărea in zilele următoare in toate casieriile, probabil si pe la chioșcuri,  odată cu lansarea oficiala a ofertei prepay
Peste cate zile? Chiar in toate casieriile din tara?

#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Eu tot nu înțeleg cum n-au cartele. Când vrea omul să se porteze, cum îi fac portarea fără SIM?

#10
Mihaela999

Mihaela999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 05.05.2015

 KyKyKyKy, on 17 decembrie 2015 - 17:47, said:

Eu tot nu înțeleg cum n-au cartele. Când vrea omul să se porteze, cum îi fac portarea fără SIM?
Pai nu o fac. Am patit si eu astazi cand am vrut sa ma portez. Doar sa te portezi la abonament.

#11
cosminux

cosminux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.06.2006
Va salut, am cumparat si eu doua cartele de 2 euro+tva. Le-am activat, totul ok, dar nu reusesc sa fac net-ul sa mearga deloc. La APN am incercat "prepaid" dar nimic. Totul bine, zic... au reclama ca sms in retea nelimitat! Fals!!! Mie imi ciupeste din credit ca si cum trimit altor retele. Maine am sa intreb la punct Digi care este schema de setari pentru internet si care este nelimitatul sms-urilor. Nu-mi pare rau de cei 2+ tva dar cred ca este o cacialma. Ma pune pe ganduri sa ma adresez protectiei consumatorilor. Posted Image

#12
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Probabil ai incercat sa activezi optiunea inainte de a activa sim-ul. Cat timp nu ti-a retras cei 2 euro nu s-a activat cu succes optiunea, cum de altfel am patit si eu, iar in acest caz nici internetul nu e functional, e nevoie de o optiune sa fie activa. Va trebui sa reincarci. http://forum.softped...0#entry18445938

Cea de la casiere nici nu era prea informata, mi-a spus ca aceste cartele au deja activata optiunea cu 2 euro si nu e nevoie sa mai aleg eu o optiune, desi mi-a venit greu sa cred.

Edited by deathnite, 27 December 2015 - 11:40.


#13
Wassy87

Wassy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.06.2014
Trebuie sa dai un beep inainte sa activezi optiunea ca sa se activeze cartela. Apoi apelezi *110# pentru a activa optiunea. Ar trebui sa primesti un SMS de confirmare ca ti s-a activat optiunea.

Edited by Wassy87, 27 December 2015 - 11:38.


#14
serpe66

serpe66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2006

 deathnite, on 27 decembrie 2015 - 11:25, said:

Probabil ai incercat sa activezi optiunea inainte de a activa sim-ul. Cat timp nu ti-a retras cei 2 euro nu s-a activat cu succes optiunea, cum de altfel am patit si eu, iar in acest caz nici internetul nu e functional, e nevoie de o optiune sa fie activa. Va trebui sa reincarci. http://forum.softped...0#entry18445938

Cea de la casiere nici nu era prea informata, mi-a spus ca aceste cartele au deja activata optiunea cu 2 euro si nu e nevoie sa mai aleg eu o optiune, desi mi-a venit greu sa cred.

Asta e o hotie pe care nu o spune nimeni nicaieri....se pare ca am patit acelasi lucru ....NICAIERI nu scrie ca trebuie sa suni ca sa se activeze cartela si APOI sa iti pui optiunea pe care o vrei....am cumparat cartela strict pt internet si am incercat sa activez internetul...tzapa....mai am 1.8 euro pe cartela deci clar ca nu am internet pana nu incarc...instructiunile sunt neclare....

Edited by serpe66, 29 December 2015 - 15:51.


#15
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
E nasol, au inceput cu stangul. Oare cate persoane sunt intr-o situatie similara?
Nu afiseaza o eroare, ar putea sa te atentioneze ca nu s-a activat optiunea.

Daca te intereseaza doar internetul vezi daca poti activa optiunea 7 cu 1GB de trafic la 1 euro.
Am zis si pe celalalt topic, eu unul am depus sesizare, desi nu am primit raspuns inca, iar digihelper nu zice nimic. http://forum.softped...8#entry18468425

Edited by deathnite, 29 December 2015 - 18:41.


#16
Wassy87

Wassy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.06.2014
Extranet poate fi activat doar daca e o optiune de baza activa.

#17
lucikorleone

lucikorleone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 22.12.2006

 serpe66, on 29 decembrie 2015 - 15:42, said:



Asta e o hotie pe care nu o spune nimeni nicaieri....se pare ca am patit acelasi lucru ....NICAIERI nu scrie ca trebuie sa suni ca sa se activeze cartela si APOI sa iti pui optiunea pe care o vrei....am cumparat cartela strict pt internet si am incercat sa activez internetul...tzapa....mai am 1.8 euro pe cartela deci clar ca nu am internet pana nu incarc...instructiunile sunt neclare....

Oameni buni, dar doar nu s-a inventat SIM-ul cu Digi!  dintotdeauna activezi  cartela printr-un bip,  macar sa ii afli numărul, plus ca de la casieria Rcs, doamna de acolo mi-a scos  in evidență faptul ca întâi sa o activez  si apoi sa fac ce si cum vreau eu cu ea (a se citi cartela :) .

Acum am si eu o întrebare : cartela digi e folosita doar pentru internet introdusă intr-un modem,  pot afla cati MB mai am pe ea,  in afara de a o pune într-un telefon? Am cont Digicare.

Edited by lucikorleone, 04 January 2016 - 15:14.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In unele aplicatii de conectare (gen Mobile Partner pentru Huawei, nu stiu ce folosesti tu) ai acces la sms/ussd si chiar apel vocal.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate