Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#919
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
O, cata amabilitate pe tine sa platesti factura vecinului...
Ai o imaginatie foarte bogata.

Si ma opresc aici ca sa fac si eu o fapta buna Posted Image

Edited by danutz1, 29 December 2015 - 08:46.


#920
kantRO

kantRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 02.11.2007
Eu mi-am portat de curand 4 numere de telefon de la telekom la digi, si am zis sa-mi iau si o cartela pentru cazul in care mai vand ceva pe vreun site, ca sa nu-mi afisez numarul de abonament. Am fost la punctul Digi de la Crangasi (de langa pod) si mi-am cumparat cartela -  16 lei aproximativ cu credit de 3 euro - si nu mi s-a cerut buletinul. Nici eu nu mi-am activat-o inca, astept sa ma lamuresc cum e treaba cu reincarcarea deocamdata.

#921
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 24.04.2007

 maiorukaki, on 29 decembrie 2015 - 08:24, said:

ieri am fost sa platesc factura rds pentru un vecin (facem fapte bune de sarbarori)


 danutz1, on 29 decembrie 2015 - 08:31, said:

O, cata amabilitate pe tine sa platesti factura vecinului...

Spiridusul blocului, si-a afisat numarul de telefon la avizier si cine are nevoie il suna. Azi va merge in piata sa cumpere leustean.

#922
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Hipsterova, Bogatinov, Deluxovici, Dinerovich, Bashtanov!
Nu cred ca exista prostie mai mare din partea celor de la marketing. Mai lipsea Pârţanov si aveam imaginea completa a ofertei digi!

#923
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,942
  • Înscris: 10.06.2008
Si din punctul meu de vedere, numele acestor extraoptiuni este penibil.
Totusi, cred ca au vrut sa atraga atentia cu ceva, pentru a iesi in evidenta cu ceva. niciun alt operator nu a avut vreo denumire atat de tampita pentru vreo extraoptiune.

Ailalti au prin reclame fete frumoase, ei au ales o tipa supraponderala. Exista cateva lucruri menite sa schimbe.

Cei care v-ati luat cartele: asai ca va aduceti aminte chipul tipei de pe cartela? Probabil ca in cazul multora, raspunsul este da...ei bine, au reusit sa faca ceva deosebit, care sa atraga atentia.

Am luat acum cateva luni o cartela de la Orange (cand era febra cu activare 4G pe telefoane care nu au implicit aceasta optiune). Habar nu am ce avea pe coperata acea cartela.

#924
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
A fost ok la inceput parodia cu Belgravistanul, era ceva nou, amuzant... dar in timp s-a uzat, acum totul pare fortat, cocalaresc. Au muls destul chestia asta cu beneficiile fara numar in mirifica tara a vorbitorilor de bulgara si a "haurului" omniprezent, cred ca e timpul sa se pozitioneze pe un palier superior, sa se marketeze mai serios.

#925
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 10.10.2011
Da' bine ca e misto reclama la Telekom cu ursul (sau ce e ala) si cu salata de boeuf de anul trecut... Gusturile nu se discuta, dar mie reclamele mi se par ok. Atat ideea, cat si realizarea. Se pare ca ati uitat spoturile pentru cartela Vodafone cu aia 2 sau 3 penibili. Spoturi care au rulat cred ca cel putin un an non-stop.

Edited by iRunaway, 29 December 2015 - 10:20.


#926
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Cand "salam" a fost cel mai cautat pe internet e normal sa-ti placa reclamele gigi. Salam se asortează cu bashtanov.

#927
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 grinci, on 28 decembrie 2015 - 19:29, said:

Tot asa... trebuie buletinul cand cumperi un prepay?

Mie nu mi-a cerut buletin. Mi-a dat doamna si un teanc de pachete prepay din care am ales un numar frumos :)

#928
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 03.02.2005
:) Chestia cu reclamele am remarcat-o si eu mai demult, inca de cand au aparut, pe vremea respectiva, parca erau difuzate doar in reteaua proprie de televiziuni. Am pus si ceva comentariu pe forum la vremea respectiva, insa ... fiind o problema de gust, nu prea avem ce face, noi cei ce nu le agream.
Topic: "Digi Mobil a fost interzis în Belgravistan !", a anunțat Bogat Bogatinov.

 Ciubex, on 11 iunie 2014 - 17:55, said:

Cu parere de rau mi se par cele mai neinspirate reclame astea de la DigiMobil legate de Belgravistan[...]


#929
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@maiorukaki - Imi poti comunica te rog in PM ora aproximativa si sediul unde s-a intamplat cele relatate?
Prezentarea BI/CI nu e obligatoriu la contractarea unui sim prepaid.

#930
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Cum e cu activarea a doua optiuni in aceeasi luna la cartela? Daca sunt 2 care sunt valabile 1 luna sau daca e una pe o luna si una pe 3? Cum e cu valabilitatea minutelor?

#931
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@dan2014sv

Se pot activa simultan cel mult 2 optiuni in orice combinatie
Valabilitatea unei optiuni este de 1 luna/3 luni (in functie de optiune) si expira la ora 24 a ultimei zile
Exemplu: optiunea se activeaza pe 19 octombrie, indiferent de ora - aceasta va expira pe 18 noiembrie la ora 23:59 sau pe data de 18 ianuarie la ora 23:59
Ultima optiune aleasa se reactiveaza automat la expirare daca exista credit suficient.

#932
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,942
  • Înscris: 10.06.2008
I-am adresat cateva intrebari lui DigiHelper si vreau sa impartasec cu voi raspunsurile, asadar:


1. Daca se schimba un SIM vechi, oferta va ramane cea veche dar suplimentar se vor putea activa si noile oferte?
La schimbarea sim-ului oferta NU va ramane cea veche se va trece pe oferta actuala cu posibilitatea de a activa optiuni.

2. Daca se schimba un SIM vechi dar nu se activeaza o oferta curenta (practic va ramane vechiul plan tarifar), RN va fi disponibil?
La schimbarea sim-ului va fi NOUL plan tarifar, RN va fi disponibil

3. Cum putem afla perioada de valabilitate/gratie pentru cartelele vechi? Dar pentru cele noi?
Prin Relatii Clienti se pot oferi astfel de informatii.

4. Aveti in plan adaugarea cartelelor in contul DigiCare?
Voi prelua ca si sugestie acest lucru

5. Daca se activeaza o optiune cu minute nationale si una cu minute nelimitate in RDS, in momentul in care se apeleaza in retea se scad acele minute din cele nationale? Altfel spus, strict pentur acest subiect, conteaza ordinea de activare?
In cazul in care se combina optiuni cu minute nelimitate in reteaua Digi Mobil cu optiuni cu minute nationale, minutele in reteaua Digi Mobil se consuma cu prioritate, inaintea celor nationale incluse


Plus cateva info despre USSD:

Cost Control -> Creditul disponibil; Minutele incluse pe care le mai aveti (minute in retea, minute in alte retele, minute nationale); Datele de expirare a minutelor incluse pentru fiecare categorie, in functie de optiunile activate; SMS-urile incluse pe care le mai aveti; MB disponibili si data lor de expirare
Meniul 3: Informatii despre cartela -> Valabilitate Credit (data la care expira creditul. In cazul in care nu se va efectua nicio incarcare pana atunci, cartela va intra in perioada de gratie;
Expirare Cartela (data la care expira cartela. In cazul in care nu va efectua o incarcare pana atunci, se va dezactiva numarul)


PS: am intrebat si despre emiterea facturii. Se pare ca in decembrie nu se va emite factura ca de obicei (in jurul datei de 22-23) ci se va emite la inceputul anului, cu TVA de 20%.

#933
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 08.06.2005

 joystick, on 29 decembrie 2015 - 11:48, said:

4. Aveti in plan adaugarea cartelelor in contul DigiCare?
Voi prelua ca si sugestie acest lucru
Mie mi-a aparut in digicare o a doua adresa dupa ce am achizitionat cartela, dar nu contine niciun serviciu. E aceeasi adresa trecuta si pe bonul fiscal, doar judetul, orasul si strada.

Ca si sugestie, cartela ar trebui sa se activeze in momentul cand apelezi *110# pentru a evita eventuale situatii neplacute, iar apelul la *777 sa fie gratuit daca inca nu a fost activata o optiune.
Am depus joi pe 24 sesizare si inca astept sa fiu contactat, cum nu am reusit sa activez optiunea, iar apoi serviciul clienti mi-a mancat creditul. http://forum.softped...0#entry18445938

Experienta initiala cu aceasta cartela a fost o dezamagire, nu stiu daca mai am de gand sa reincarc in aceste conditii, sa vad daca vor rezolva sesizarea.

Edited by deathnite, 29 December 2015 - 12:40.


#934
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006

 DIGI_Helper, on 29 decembrie 2015 - 11:12, said:

Prezentarea BI/CI nu e obligatoriu la contractarea unui sim prepaid.
Nu e obligatoriu sa prezinti actul de identitate, dar se cere! De ce se cere, daca nu e obligatoriu? Hotarati-va!Posted Image

Apropo de denumirile date optiunilor si eu sunt de parere ca sunt de prost gust si cocalaresti!

Edited by arab, 29 December 2015 - 12:33.


#935
$orin

$orin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.09.2007
Se pare ca la DIGI este o adevarata aventura sa portezi un nr de cartela Vodafone la noua Cartela Digi...am incercat in doua locatii.. Aviatiei si Baneasa,..se uitau la mine ca la un extraterestru..am piedut 2 ore aiurea...

#936
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@$orin - Ai putea detalia te rog ce s-a intamplat pentru a te putea ajuta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate