Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

teren cartierul padurea baneasa

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
bardas

bardas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.05.2007
Salut,

Doresc sa achizitionez un teren pe care o sa construiesc o casa peste 2-3 ani...de aceea in aceasta faza doresc sa aflu cat mai multe informatii despre zone si sa o aleg pe cea mai potrivita.
Am observat ca in cartierul padurea baneasa(zona sisesti, piscul mosului) este mult teren si rezonabil ca pret aprox 100e mp2.
Eu am un buget de aprox 60000e si ma intereseaza un teren de vreo 500mp.

Sunt curios care este parerea voastra despre aceasta zona? Imi imaginez ca acum arata mai mult cu un camp, insa peste 3-4 ani ma gandesc ca se mai dezvolta.
Posibil sa se faca si metrou chiar in zona ikea.

Ma intereseaza aceasta zona deoarece ma incanta ideea sa fiu cat mai aproape de padure/spatiu verde, e relativ aproape de pipera unde lucrez.

Bineinteles daca aveti alte propuneri le ascult cu drag.

Merci

Edited by bardas, 12 December 2015 - 20:58.


#2
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Acolo e camp, nici macar copaci si padure nu este. Padurea e la rezidentialale de lux, unde au milionarii apartamente.
Mai bine cauti undeva unde are deja conditiile pe care le vrei tu.
Ca de vreo 20 de ani se tot face metrou undeva... se tot asfalteaza zona, se tot pun utilitati...
Si cert e ca s-ar putea ca sa mai dureze 20 de ani pana se fac in realitate acele treburi.
Dar daca esti dispus sa astepti, atunci go 4 it.

#3
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Eu am gasit teren in Bolintin cu 4 euro m2. Din cauza banilor ma limitez doar la 1000 m2. Daca as avea suma de 60 000 euro, as cumpara un hectar de teren, l-as impaduri si as construi o casa chiar in mijloc! Nu as da atatia bani pe 500 m nici daca as avea averea lui Tiriac!

#4
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Ai prea mult timp liber sa il pierzi pe drumuri catre Bucuresti. Sau poate nu iesi din sat prea des.
Pana in centru cred ca sunt 50 km. Adica minim o ora, presupunand ca scoti o medie de 50km/h, ceea ce nu cred ca se intampla.
Dar la 4 euro/m2 nici nu poti avea mari asteptari.

Imi place ca ai pus locatie Bucuresti. Asa mandru esti de locul ales ca iti este rusine sa te recomanzi ca fiind din Bolintin. Ca de altfel 99% din populatia din satele din jurul Bucurestiului se recomanda ca fiind din Bucuresti, chiar daca apartin de un judet care nici nu are granita cu Bucuresti.

Edited by mmm3, 12 December 2015 - 22:18.


#5
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Este in spate la 2 Cocosi sau mai spre poligonul jandarmeriei?

@mmm3 - eu sunt din aia 1% care au CI de Ilfov (vreo 7 km de centura) si nu se dau drept bucuresteni Posted Image

Edited by claudiu1, 12 December 2015 - 22:20.


#6
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008

View Postmmm3, on 12 decembrie 2015 - 22:14, said:



Imi place ca ai pus locatie Bucuresti. Asa mandru esti de locul ales ca iti este rusine sa te recomanzi ca fiind din Bolintin. Ca de altfel 99% din populatia din satele din jurul Bucurestiului se recomanda ca fiind din Bucuresti, chiar daca apartin de un judet care nici nu are granita cu Bucuresti.
Am apartament in Bucuresti dar vreau si o casa pe pamant. Daca tu cumperi un teren doar ca sa te lauzi cu zona in care locuiesti este problema ta. Eu caut sa imi creez un camin in care sa ma simt bine, indiferent ca este situat in Bolintin, Fututa, Madulari, Flamanzi, Spermezeu, Dealul Bucii samd.

#7
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

View Postclaudiu1, on 12 decembrie 2015 - 22:17, said:

Este in spate la 2 Cocosi sau mai spre poligonul jandarmeriei?
Din ce spune el e cam la jumatatea drumului dintre cele doua, pana sa inceapa padurea unde se afla poligonul si rezidentialele de lux pentru arestati la domiciliu.

Edited by mmm3, 12 December 2015 - 22:35.


#8
alinmihai1

alinmihai1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 13.10.2015

View Postbardas, on 12 decembrie 2015 - 20:58, said:

Sunt curios care este parerea voastra despre aceasta zona? Imi imaginez ca acum arata mai mult cu un camp, insa peste 3-4 ani ma gandesc ca se mai dezvolta.
Posibil sa se faca si metrou chiar in zona ikea.
Ma intereseaza aceasta zona deoarece ma incanta ideea sa fiu cat mai aproape de padure/spatiu verde, e relativ aproape de pipera unde lucrez.
Mai cauta,cat timp o sa fie soseaua de centura acolo e criminal,traficul greu la viteza mare e foarte zgomotos si deranjant,cel putin asta e impresia mea,ma plimb des prin zona si chiar in padure tot se aude tare traficul...

Edited by alinmihai1, 12 December 2015 - 23:59.


#9
vitas

vitas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.11.2015
Mai bine mai astepti vreo 2-3 ani si-ti cumperi atunci teren:)

#10
bardas

bardas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.05.2007

View Postvitas, on 13 decembrie 2015 - 04:07, said:

Mai bine mai astepti vreo 2-3 ani si-ti cumperi atunci teren:)

Imi imaginez ca peste 3 ani preturile vor creste mai mult...

Legat de otopeni, zona Odai are cineva niste informatii, e loc bun de casa comparativ cu Titan sa zicem...?

Merci

Edited by bardas, 14 December 2015 - 10:42.


#11
bardas

bardas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.05.2007
Ce parere aveti de acest teren?
http://olx.ro/oferta...html#de3d8d29d7

Edited by bardas, 28 December 2015 - 21:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate