Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Digi donații prin SMS

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce măsuri să ia, nu UPC e responsabil de retransmisie? În colț scrie hd, păi așa e sigla. :lol:

Digi24 e HD la RCS.

Edited by MembruAnonim, 10 December 2015 - 18:30.


#20
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

View PostKyKyKyKy, on 10 decembrie 2015 - 18:09, said:

ușor că îți pocnesc venele!
Dacă în Colț scrie „Digi24 HD”, pe un Pace HD, pe poziția 809 și RDS nu ia nicio măsură pentru a se vedea bine.
Esti habarnist in cazul asta.

Documenteaza pe topicul UPC CATV si o sa vezi ca UPC retransmit Digi 24 HD in format SD. Daca ii mai si altereaza transmisia, a se citi il saboteaza in mod intentionat logic ca se vede in 480.

#21
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

View PostKyKyKyKy, on 10 decembrie 2015 - 18:09, said:

ușor că îți pocnesc venele!
Dacă în Colț scrie „Digi24 HD”, pe un Pace HD, pe poziția 809 și RDS nu ia nicio măsură pentru a se vedea bine.
Ia suna tu la circarii aia de la UPC si intreaba-i de ce nu au Digi24 in HD? Si apoi mergi la cineva care are cablu de la RDS si fa o comparatie intre toate posturile de stiri. Si dupa asta vino si spune-ne noua cum se vede Digi24 in HD.

Edited by blue74lion, 10 December 2015 - 18:54.


#22
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Tocmai de asta am zis. Am văzut Digi 24 HD pe STB Humax (sau Hyumax) și se vedea de 99999 ori mai bine decât la mine pe Pace HD.

View PostMembruAnonim, on 10 decembrie 2015 - 18:29, said:

Ce măsuri să ia, nu UPC e responsabil de retransmisie? În colț scrie hd, păi așa e sigla. :lol:

Digi24 e HD la RCS.
Știu că așa e sigla.
Mă gândeam că RCS ar avea grijă de ce iese din "ograda" lui. :)

View Postcatalinman, on 10 decembrie 2015 - 18:47, said:

Esti habarnist in cazul asta.

Documenteaza pe topicul UPC CATV si o sa vezi ca UPC retransmit Digi 24 HD in format SD. Daca ii mai si altereaza transmisia, a se citi il saboteaza in mod intentionat logic ca se vede in 480.
Nu am intrat pe CATV pentru că nu am și habar n-am, întradevar, despre ce se vorbește acolo.


Păcat că UPC îl transmite la o calitate mai proastă decât Latrinele, RTV și iRealitatea :(

La țară pe analogicul RCS se vede cristal, poate chiar mai bine decât ProTV le un TV CRT. Când nu e ceva mișto la TV dau la ei, îl dau mai tare și ies în curte.
Pe UPC pot vedea doar pe NEI mai bine, dar pe LG se vede bine doar când stai la mai mult de 150cm de TV.

#23
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004

View Postinvalid, on 09 decembrie 2015 - 19:41, said:

De ce rețeaua de telefonie mobilă Digi nu este inclusă aproape niciodată în campaniile de donații și ajutorare prin trimiterea unui SMS de 2€? De ce aceste campanii sunt valabile doar prin Orange, Vodafone și Telekom? De ce, de multe ori, nu se pot efectua plăți prin telefonul mobil decât din rețelele respective?

A fost/este inclusa, cel putin in cazul donatiilor la 8824,8827.


Totul tine de integratorul de servicii sms care ofera serviciul. Daca firma X vrea sa foloseasca numarul 1234 pt. sms plata parcare/donatie/plata ratb/whatever,are nevoie sa incheie contracte cu companiile de telefonie mobila pt. respectivul numar scurt.
Daca Digi are un numar mult mai mic de abonati la telefonie mobila, atunci firma X poate se limiteaza la contracte cu Vdf,Orange,Telekom.Si uite asa, abonatii Digi nu vor putea folosi serviciul oferit prin sms 1234.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate