Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Problema vecini retardati "la bloc" care intoxica cartierul cu fum

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
alexandrualex93

alexandrualex93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 03.03.2014
Buna seara,am scris aici,nu stiu daca e corect!

Am o problema cu niste vecini retardati,eu stau la bloc,iar ei la casa,la 15/20 de metri de bloc,problema e ca acesti "inbreeds",au o centrala cu cos inalt cam cat blocul.

Problema e ca IDIOTII baga pe foc CAUCIUC DE MASINA uzat si numai porcarii de plastic,ori saracia,ori idiotenia.

Nu se poate discuta cu ei,sunt o familie de mutanti retardati cu o casa facuta din caramizi furate si ce au mai lucrat pe ici colo,deci discutiile logice si de bun simt nu isi au rostul,serios :).


Ma intereseaza daca pot sa-i reclam undeva legal,nu vreau sa-i dau in judecata pe civil ca nu am experienta.

Ma gandeam daca pot sa-i reclam undeva la o autoritate de mediu?totusi polueaza de nu poti deschide geamul,un miros puternic si nasol rau de plastic topit.

Asta vara i-am reclamat la Politie,nenoricitii dracu daduse ra foc la o gramada de fan plastic si gunoi in mijlocul unui cartier de blocuri.

#2
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Reclamatia la Politie a avut un rezultat?

#3
thisbeatishot

thisbeatishot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 24.10.2015
Cu aia de la PDL ai vorbit?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Politie, pompieri, garda de mediu

#5
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
As putea sa jur ca topicul asta apare in fiecare toamna pe forum.

#6
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014
Fa-le reclamatie la Statul Islamic. Rezolva tot...si pe tine daca nu te muti! Posted Image

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postalexandrualex93, on 20 noiembrie 2015 - 18:18, said:

Spoiler
Eu zic sa puneti toti vecinii mana de la mana si sa le inaltati cosul alora sa fie mai inalt decat blocul vostru (de IV sau V etaje).
Si sa-l faceti cu d-ala contra vantului, am itat cum ii zice  Posted Image
[ https://i.imgur.com/A6YLG4T.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
alexandrualex93

alexandrualex93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 03.03.2014

View PostGaby_M, on 20 noiembrie 2015 - 18:24, said:

Reclamatia la Politie a avut un rezultat?


da , s-a dus o patrula si i-a obligat sa il stinga

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postrid, on 20 noiembrie 2015 - 18:27, said:

As putea sa jur ca topicul asta apare in fiecare toamna pe forum.

Credeam ca doar eu am impresia asta.

#10
alexandrualex93

alexandrualex93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 03.03.2014

View Postgumball3000, on 20 noiembrie 2015 - 18:34, said:

Credeam ca doar eu am impresia asta.


Si ce sa faci frate? Daca nu cunosti pe nimeni si nu ai experienta,internetu e liber,cunoscatori sau "experimentati" sunt,de ce sa nu apelez la bunavointa necunoscutilor? :)

daca a r fi legal,aia numai aveau 2 caramizi una peste alta,dar na...nu e legal :))

#11
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E deja vu ori si anul trecut a mai fost ? Dar nu tin minte daca e acelasi initiator . Deci Odiseea continua ?

#12
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Incercati fratilor sa le cumparati lemene sau instalati-le centrala pe gaze . Daca tot le da amenzi inseaman ca o sa se incalzeasca mai abitir cu cauciuc . In loc sa va faceti griji pentru sarmani vreti moartea lor ?
Ce oameni dom'le , n-ai pic de mila pe amarasteni . Ajutatii sa isi instaleze centrala pe gaze , puneti toti mana de la mana cate 100-200 lei si rezolvati problema .

#13
alexandrualex93

alexandrualex93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 03.03.2014

View Posttom_1133, on 20 noiembrie 2015 - 18:34, said:

Eu zic sa puneti toti vecinii mana de la mana si sa le inaltati cosul alora sa fie mai inalt decat blocul vostru (de IV sau V etaje).
Si sa-l faceti cu d-ala contra vantului, am itat cum ii zice  Posted Image
[ https://i.imgur.com/A6YLG4T.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


frate,aia sunt retarzi,intelegi? :)) aia nu au treaba cu bunu simt si logica! aia stiu doar de Politie sau contraventii.

View Postpacopaco1967, on 20 noiembrie 2015 - 18:36, said:

Incercati fratilor sa le cumparati lemene sau instalati-le centrala pe gaze . Daca tot le da amenzi inseaman ca o sa se incalzeasca mai abitir cu cauciuc . In loc sa va faceti griji pentru sarmani vreti moartea lor ?
Ce oameni dom'le , n-ai pic de mila pe amarasteni . Ajutatii sa isi instaleze centrala pe gaze , puneti toti mana de la mana cate 100-200 lei si rezolvati problema .


nu am mila,cand in loc sa munceasca beau ca porcii si isi lasa copiii pe streazi jegosi,ca niste tigani,numai ca sunt romani inbreed astia! sac sac...!

View Postpacopaco1967, on 20 noiembrie 2015 - 18:36, said:

Incercati fratilor sa le cumparati lemene sau instalati-le centrala pe gaze . Daca tot le da amenzi inseaman ca o sa se incalzeasca mai abitir cu cauciuc . In loc sa va faceti griji pentru sarmani vreti moartea lor ?
Ce oameni dom'le , n-ai pic de mila pe amarasteni . Ajutatii sa isi instaleze centrala pe gaze , puneti toti mana de la mana cate 100-200 lei si rezolvati problema .


adica nu-mi pun eu centrala pe gaze si pun la gloata asta de primitivi erecti?

#14
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Sau aruncati`le cauciucuri in curte, noaptea. Aprinse. Pana se satura.
Nu stiu ce sfaturi vrei sa primesti de pe forum in afara de asta de mai sus.

#15
alexandrualex93

alexandrualex93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 03.03.2014
Totusi pe mine ma interesa in mare unde pot sa-i reclam,ca polueaza ca dracu si nu e numai olfactiv!

Sincer,nu cred ca ma ajuta sfaturile geniale de genu "puneti bani si luati le centrala si lemne"

Ma interesa o procedura cum sa ii reclam!

View Postrid, on 20 noiembrie 2015 - 18:38, said:

Sau aruncati`le cauciucuri in curte, noaptea. Aprinse. Pana se satura.
Nu stiu ce sfaturi vrei sa primesti de pe forum in afara de asta de mai sus.


o procedura si unde sa-i reclam,ca nu am mai facut asta pana acum si nu vreau sa umblu nestiutor .

#16
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,131
  • Înscris: 10.07.2013

View Postalexandrualex93, on 20 noiembrie 2015 - 18:18, said:

Buna seara,am scris aici,nu stiu daca e corect!

Am o problema cu niste vecini retardati,eu stau la bloc,iar ei la casa,la 15/20 de metri de bloc,problema e ca acesti "inbreeds",au o centrala cu cos inalt cam cat blocul.

Problema e ca IDIOTII baga pe foc CAUCIUC DE MASINA uzat si numai porcarii de plastic,ori saracia,ori idiotenia.

Nu se poate discuta cu ei,sunt o familie de mutanti retardati cu o casa facuta din caramizi furate si ce au mai lucrat pe ici colo,deci discutiile logice si de bun simt nu isi au rostul,serios Posted Image.


Ma intereseaza daca pot sa-i reclam undeva legal,nu vreau sa-i dau in judecata pe civil ca nu am experienta.

Ma gandeam daca pot sa-i reclam undeva la o autoritate de mediu?totusi polueaza de nu poti deschide geamul,un miros puternic si nasol rau de plastic topit.

Asta vara i-am reclamat la Politie,nenoricitii dracu daduse ra foc la o gramada de fan plastic si gunoi in mijlocul unui cartier de blocuri.

Si in Bucuresti sectorul 2, avem nesimtiti din acestia care dupa ce se intuneca ard in sobe cauciucuri, pet-uri, folie de plastic, etc......

Garda de mediu se pare ca nu are treaba cu aceasta.............poluare casnica?Posted Image

*Daca ii reclami........iti zic ca esti rau.........

Edited by xmanyacs77, 20 November 2015 - 18:45.


#17
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Nu ai ce si unde sa reclami !
Si chiar daca ma insel si poti sa-i reclami la protectia mediului  Posted Image  nu cred ca le vor face nimic cu exceptia unei amenzi foarte mari.

Singura solutie este ori sa se mute familia aceea de acolo si sa se darame imobilul;
ori sa fie ajutati sa se incalzeasca fara sa mai polueze.

#18
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View Postalexandrualex93, on 20 noiembrie 2015 - 18:40, said:

o procedura si unde sa-i reclam,ca nu am mai facut asta pana acum si nu vreau sa umblu nestiutor .

Daca politia nu le`a facut nimic e clar ca nu te salveaza altcineva. Aerisesti si tu "intre cauciucuri" si`ti vezi de drum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate