Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Google Chromecast 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
590 replies to this topic

#37
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Am luat si eu azi o jucărie din asta. L-am luat cu 39 de EUR din Sevilla. Am încercat mai înainte sa-l configurez  in camera de hotel dar nu am reușit pt ca e penibil netul asta wireless al lor������

#38
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Ei chiar spcifica la troubleshoot ca sunt sanse sa nu poti sa.l configurezi in retele publice, gen hotel

#39
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Configurarea initiala are mai multi pasi, printre care si un update de firmware, deci mai bine asteapta pana ajungi intr-un loc cu internet decent si stabil.

#40
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Am renunțat sa mai folosesc wi fi pe aici. Noroc ca am internet in roaming inclus in abonament.  De mai aud pe vreunu ca se plânge de Internetul mobil din România.....

#41
baniichannel

baniichannel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 31.12.2006
pe mine ma intereseaza urmatorul lucru: daca faci size pe telefon la o poza, chestia asta se vede si pe TV ? stie cineva ?

#42
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postbaniichannel, on 30 ianuarie 2016 - 18:26, said:

pe mine ma intereseaza urmatorul lucru: daca faci size pe telefon la o poza, chestia asta se vede si pe TV ? stie cineva ?
Da prin screen mirroring. Asta daca telefonul suporta miracast

#43
baniichannel

baniichannel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 31.12.2006

View Postrobylup, on 30 ianuarie 2016 - 18:27, said:

Da prin screen mirroring. Asta daca telefonul suporta miracast

Asa spune miracast, chromecast precum si multe aplicatii de pe store. M-am jucat chiar si cu un chromecast (1), dar nu am reusit sa fac zoom la o poza pe telefon sa se vada pe TV poza mărită.

#44
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postbaniichannel, on 31 ianuarie 2016 - 14:56, said:


Asa spune miracast, chromecast precum si multe aplicatii de pe store. M-am jucat chiar si cu un chromecast (1), dar nu am reusit sa fac zoom la o poza pe telefon sa se vada pe TV poza mărită.
N.am inteles, de fapt nu are logica ceea ce spui.
Screen mirroring inseamna ca muti exact ce se vede pe pe ecranul telefonul pe ecranul tv.ului.
Daca faci zoom, va aparea si pe tv.
Dar repet asta daca suporta telefonul.
Daca trimiti poza prin dlna e logic ca nu poti face zoom.

#45
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
http://www.pcgarage....hdmi-streaming/

250 lei. Inca maricel pretul, dar totusi mai decent decat 329 lei cat a fost cand s-a lansat.

#46
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postepuru, on 11 februarie 2016 - 13:05, said:

http://www.pcgarage....hdmi-streaming/

250 lei. Inca maricel pretul, dar totusi mai decent decat 329 lei cat a fost cand s-a lansat.
Face toti banii, mult mai versatil si mai rapid ca modelul anterior.

#47
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Stiu! Eu sunt foarte multumit de al meu luat cu 175 lei din Germania acum cateva luni, se misca excelent mai ales pe Wi-Fi AC 5GHz. Am mai comandat acum unul pentru un prieten cu 250 lei de la garaj.

Edited by epuru, 11 February 2016 - 13:42.


#48
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Am luat și eu unul cu 39 de euro, în Spania. Merge ok, a mai făcut el figuri dar e posibil să fie probleme cu netul, sau chiar cu serverul de acasă de pe care merge plex. Deocamdată îl alimentez la priză dar o să  încerc și cu usb-ul de la tv. Oricum, mai bine așa decât film pe tabletă sau telefon...

#49
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,883
  • Înscris: 30.08.2006
Cine doreste noul Chromecast la un pret mai decent sa mearga la Selgros.L-am luat eu acum 3 zile la 220 lei. Sper sa nu se considere reclama.

#50
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
F bun pretul, incepe sa se apropie de pretul real

#51
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Daca se duce la 200ron e foarte corect, mult noroc!

#52
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
O treabă de tor rahatul este că trebuie să ai toate device-urile conectate la aceeași rețea wireless. Deși folosesc același router, laptop conectat pe 2.4ghz sau cu cablu nu vede chromecast-ul conectat la 5ghz. Am pus cc pe 2.4 ca să îl conectez cu un laptop, nu am reușit, apoi cc nu mai vroia să se conecteze la rețeaua ac pe 5ghz, a fost nevoie de factory reset.
Limitarea asta reduce foarte mult utilitatea cc din punctul meu de vedere, dar asta e.

#53
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
Poate problema ta e de la router, toate dispozitivele ar trebui sa fie in aceeasi retea indiferent de metoda de conectare, cablu, wifi 2.4 sau 5. Eu inca nu am avut probelma asta si sper nici sa nu o am. Am doua CC unu vechi 2.4ghz si unu nou 5ghz.

#54
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nu este exclus,  e o petardă de la provider (ono, Spania ) nu mă complic să butonez la el că oricum vin acasă la sfârșitul lunii.
Ieri seară am făcut cast la niște poze și filme din google photos, pozele au mers ok dar la filme a fost dezastru. Se întrerup aiurea, sacadează, iar dacă se închide ecranul se oprește și filmul.  Aici nu cred că e e routerul de vină, stream de pe serverul din țară ( plex ) merge ok. Poate buguri la aplicațiile de pe telefoane, am încercat de pe 2 și la fel face. Ciudat totuși, tocmai aplicația google să facă în halul ăla...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate