Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Google Chromecast 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
590 replies to this topic

#19
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Excelent pretul, ~26$. Chiar mai mic decat pretul de baza din SUA. Presupun ca ai prins ceva oferta de Black Friday. Sa le folosesti cu placere!

Edited by epuru, 02 December 2015 - 21:58.


#20
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Nu pot sa inteleg de ce costa mai mult de 200 lei!? E o suma ce ar acoperi si tva si transport si profit! L.E. Si risc valutar!
LE
Oferta, nene! Ha! De la 35 de $!

Attached Files


Edited by since2004, 21 January 2016 - 14:53.


#21
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Probabil daca era google store si in Romania sau aveau acord cu un magazin din tara atunci pretul era mai mic.

#22
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postgigsnet, on 21 ianuarie 2016 - 14:54, said:

Probabil daca era google store si in Romania sau aveau acord cu un magazin din tara atunci pretul era mai mic.
Sa le fie rusine si fraier cine o da banii astia  pe el! Eu ma simt jignit pur si simplu. Sincer nu cred ca au analizat piata prea bine, eu zic ca este suficient de mare cat sa se deranjeze.

#23
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,257
  • Înscris: 06.12.2006
Intai de toate, preturile din SUA nu se aplica in Europa. NVIDIA SHIELD Pro costa in SUA 299 dolari si 300 EUR in Europa.
Referitor la Chromecast iau ca exemplu Germania.
In DE un Chromecast 2 costa 40 EUR, la care daca adaugi costuri de livrare (locale) poti ajunge la 45-50 EUR.
Luand in calcul 50 EUR si un curs de 4.5 lei > pentru Chromecast 2 cumparat in DE trebuie sa scoti 225 lei.
Cu 35-40 EUR cumperi un Chromecast 1 in DE la ora actuala.

Daca te gandesti sa cumperi din Germania si adaugi transportul ajungi la pretul discountat din oferta prezentata de tine.
Intr-adevar, 320 lei este mult, dar 270 lei este un pret rezonabil pentru acest produs.

Ca sa nu existe dubii, n-am nicio legatura cu magazinul sau cu produsul in cauza.

#24
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postdba, on 21 ianuarie 2016 - 16:32, said:

Daca te gandesti sa cumperi din Germania si adaugi transportul ajungi la pretul discountat din oferta prezentata de tine.
Intr-adevar, 320 lei este mult, dar 270 lei este un pret rezonabil pentru acest produs.
Asa...il mai gasesti si la 250 lei din cand in cand pe ici pe colo.

Attached Files

  • Attached File  F62.PNG   486.78K   94 downloads


#25
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Momentan cel mai ok ii de la Mediamarkt Germania sau Spania la 39 euro, pentru cine are drum sau are vreun prieten prin strainatate care poate sa cumpere, pentru a elimina eventualele taxe de transport.

Edited by epuru, 21 January 2016 - 21:24.


#26
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postepuru, on 21 ianuarie 2016 - 21:22, said:

Momentan cel mai ok ii de la Mediamarkt Germania sau Spania la 39 euro, pentru cine are drum sau are vreun prieten prin strainatate care poate sa cumpere, pentru a elimina eventualele taxe de transport.
Momentan...cred ca o sa cumpar un cablu hdmi ca eu nici din ala nu am si vorbesc de Chromecast...Posted Image

#27
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Bine si asa. :lol:

#28
kimosabe

kimosabe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 16.01.2006
Eu l-am luat de aici (un prieten mi l-a achizitionat).
https://www.mediawor...ame-p-705984--4

#29
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Am luat si unul acum doua zile la 269 de pe emag. L-am luat in combinatie cu un dumb tv pentru dormitor. In prima instanta am vrut sa iau un smart tv, am unul in living de care sunt multumit, il foloseam tot pentru cast dar prin aplicatia lui de dlna/wifi direct. Acum sunt curios daca voi fii dezamagit de prestatia chromecast-ului. Oricum am iesit mai ieftin in combinatia asta, deci ma indoiesc.

#30
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Pe acelasi principiu sunt si eu. Aveam un Samsung 40" de 4-5 ani non smart + chromecast, iar in decembrie mi-am luat un TV nou de 49" tot non smart si folosesc chromecast-ul. TV dumb + chromecast = o solutie suficient de "smart" pentru nevoile mele.

Edited by epuru, 25 January 2016 - 18:07.


#31
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postepuru, on 25 ianuarie 2016 - 18:07, said:

Pe acelasi principiu sunt si eu. Aveam un Samsung 40" de 4-5 ani non smart + chromecast, iar in decembrie mi-am luat un TV nou de 49" tot non smart si folosesc chromecast-ul. TV dumb + chromecast = o solutie suficient de "smart" pentru nevoile mele.
Da, simt lipsa browserului, dar pentru dormitor e super ok.
Foarte impresionat de screen mirroring in schimb. Aici face smart.ul de rusine, n.am lag deloc sau daca este, nu e sesizabil. Perfect pentru jocuri :)


#32
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,023
  • Înscris: 03.02.2014

View Postrobylup, on 25 ianuarie 2016 - 18:17, said:

Da, simt lipsa browserului, dar pentru dormitor e super ok.
Foarte impresionat de screen mirroring in schimb. Aici face smart.ul de rusine, n.am lag deloc sau daca este, nu e sesizabil. Perfect pentru jocuri Posted Image

De ce ai folosi browser-ul de pe TV in lco de cel de pe laptop/PC?

Au parintii mei un TV smart si am incercat sa folosesc browser-ul de pe TV si mi s-a parut o experienta inceata si neplacuta.

#33
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostSoulstream, on 25 ianuarie 2016 - 18:19, said:


De ce ai folosi browser-ul de pe TV in lco de cel de pe laptop/PC?

Au parintii mei un TV smart si am incercat sa folosesc browser-ul de pe TV si mi s-a parut o experienta inceata si neplacuta.
Depinde ce tv au. Browserul de pe Lg e bazat pe chrome. Plus ca are suport flash. Deci filme online, nu pt navigare in sine.


#34
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,023
  • Înscris: 03.02.2014

View Postrobylup, on 25 ianuarie 2016 - 18:22, said:

Depinde ce tv au. Browserul de pe Lg e bazat pe chrome. Plus ca are suport flash. Deci filme online, nu pt navigare in sine.

Ma refeream mai mult la faptul ca ai zis ca iti lipseste browser-ul. Acum ca ai chromecast mi se pare mult mai eleganta solutia de a face mirroring la un tab din chrome.

#35
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostSoulstream, on 25 ianuarie 2016 - 18:24, said:


Ma refeream mai mult la faptul ca ai zis ca iti lipseste browser-ul. Acum ca ai chromecast mi se pare mult mai eleganta solutia de a face mirroring la un tab din chrome.
Nu mai folosesc de vreo 2 ani pc in casa si chrome.ul pe android nu imi place cum se misca. Ce sa.i faci, sunt pretentios si fixist :))

#36
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,023
  • Înscris: 03.02.2014

View Postrobylup, on 25 ianuarie 2016 - 18:30, said:

Nu mai folosesc de vreo 2 ani pc in casa si chrome.ul pe android nu imi place cum se misca. Ce sa.i faci, sunt pretentios si fixist Posted Image)
Ah ok, acum am inteles intreg contextul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate