Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Mini PC cu Android PNI Zidoo X6 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#19
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Haideti mai... oameni buni! "Google-liti" si voi! :)
http://www.zidoo.tv/...VViAFMcQ==.html


#20
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005

 andreicristi11, on 16 decembrie 2015 - 18:17, said:

Are usb 3.0?

Nu are decit doua USB 2.0.

#21
savagedanyro

savagedanyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
E la 429 lei pe evomag.

Merita cumparat la banii astia. Cam asta e bugetul maxim ce mi-l permit, asteptam sa apara in Romania ceva in banii astia cu gigalan, dar se pare ca astept degeaba.


Un sfat de la voi se poate ?

#22
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Eu îl am și sunt foarte mulțumit de el. Nu știu ce ai putea găsi mai bun la aceasta sumă.

#23
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
Poate reviewul extrem de detaliat de aici te ajuta:

http://www.cnx-softw...-tv-box-review/

Pare ca in testul lui se incalzea si apareau probleme, dar si temperatura din camera era 28-30 grade

Pretul e foarte bun.

Edited by xpresso, 27 January 2016 - 11:54.


#24
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
stiti cumva daca exista ceva asemanator si cu USB 3.0?

#25
savagedanyro

savagedanyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007

 furceag, on 27 ianuarie 2016 - 11:01, said:

Eu îl am și sunt foarte mulțumit de el. Nu știu ce ai putea găsi mai bun la aceasta sumă.


L-am comandat si eu la 429 lei.
Va ajunge vineri
Multumesc de feed-back !

#26
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
alta intrebare: citeste si dts-hd? sau doar simplu?

#27
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
A ajuns? Cum se comporta?

#28
savagedanyro

savagedanyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
A ajuns.

Pana acum impresia este WOW !!!
Totul merge cursiv, nu a agatat nimic, Kodi merge impecabil, jocurile merg cursiv.
Un mare plus e ZIdoo RC , aplicatia din google play care iti permite sa controlezi boxul prin intermediul unui smartphone cu Android. Zenfone 2 meu s-a conectat instantaneu si merge fara lag.

Si acum dovada capabilitatii GIGABIT . Am Fiberlink 1000 de la RDS :

http://imgur.com/CaNxKIs

#29
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
Ciudat, azi dimineața am văzut inca Zidoo X6 la evomag la 430lei acum ii recomand unui prieten si când ne uitam la evomag ... au scos din oferta toate MP-urile Zidoo. Probabil preturile mai mici au deranjat pe cineva (dacă nu este doar o problema a bazei lor de date cu Zidoo-urile la ceas de noapte).

Edited by MD, 02 February 2016 - 23:21.


#30
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

 MD, on 02 februarie 2016 - 23:19, said:

Ciudat, azi dimineața am văzut inca Zidoo X6 la evomag la 430lei acum ii recomand unui prieten si cĂąnd ne uitam la evomag ... au scos din oferta toate MP-urile Zidoo. Probabil preturile mai mici au deranjat pe cineva (dacă nu este doar o problema a bazei lor de date cu Zidoo-urile la ceas de noapte).

499 pe emag
http://m.emag.ro/min...o/pd/D68WCYBBM/
De evomag nu stiu dar la astia poti returna fără nicio întrebare un produs 30 zile.

#31
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
L-a emag vanzatorul este PNI si returnarea depinde de PNI nu de emag iar termenul este tot de 14 zile conform legii ca si la evomag.

S-a lamurit misterul de la evomag, au reapărut Zidoo-urile pe site dar acum la preturi mai mari decat la emag (PNI).

Edited by MD, 03 February 2016 - 15:30.


#32
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008

 MD, on 03 februarie 2016 - 15:12, said:

...iar termenul este tot de 14 zile conform legii ...

de fapt e de 30 de zile.

#33
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
Foarte bine ca oferiti 30 de zile drept de retur dar atunci modificați si pe emag atunci pentru ca deocamdată doar asta scrie:

Quote

PNI - Politica de returnare
Potrivit articolului 9 alin. 1 din Ordonanţa Guvernului nr. 34 din 12 iunie 2014 privind drepturile consumatorilor în cadrul contractelor încheiate cu profesioniştii, aveţi dreptul de a vă retrage din contractele incheiate la distanţă în termen de 14 zile calendaristice de la data la care aţi recepţionat produsul.
.......

Edited by MD, 03 February 2016 - 15:42.


#34
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

 MD, on 03 februarie 2016 - 15:12, said:

L-a emag vanzatorul este PNI si returnarea depinde de PNI nu de emag iar termenul este tot de 14 zile conform legii ca si la evomag.

In cazul de azi-zidoo, e vandut de pni prin emag, dar de multe ori acelasi produs este vandut si garantie asigurata de emag.
http://m.emag.ro/min...s/pd/DVNLTMBBM/
Exemplu acest produs din link de multe ori a apărut ca fiind vandut de emag ca si acum.
Eu l-am achizitionat tot de la emag, dar la fel cu cel din link-livrat/garanție/returnare emag. La fel am avut si returnat si himedia, egreat, etc. Am prins momentele cand livrarea si garantia au fost asigurate de ei.

Edited by Gran_Torino, 03 February 2016 - 16:29.


#35
borzab

borzab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.06.2007
Buna seara,

Eu l-am comandat si primit de la evomag la pretul de 430 ron. Se misca bine, il am conectat wireless la un router aflat la distanta de vreo 7-8 metri si 2 pereti de beton, putere semnal undeva la 50%. Download-ul de firmware l-a facut cam la 1,7 mb/s, mi s-a parut foarte acceptabil. Se misca binisor, dar am nevoie de o telecomanda mai desteapta ca sa ma pot bucura si de joculete si alte cele. Telecomanda din pachet raspunde bine la comenzi, dar e ceva cam arhaic.

Totusi am o problema, deocamdata nu stiu daca tv-ul sau pni-ul este de vina. Se aude un tiuit in difuzoarele televizorului. Nu e puternic, dar cand e liniste in camera devine deranjant. Oricum nu mi se pare normal. La voi ( cei care au incercat acest zidoo x6 ) se aude? Binenteles nu cand asculti muzica, cand esti in meniu sau pe web.

#36
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 08.12.2009
Daca ai TV Samsung incearca sa setezi pe off "Auto Volume" din meniul Sound->Additional Settings.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate