Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Galaxy S7 - discutii generale

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
9360 replies to this topic

#6103
cucuionel7

cucuionel7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 19.03.2015
Era 2016, nu mai stiu luna.

#6104
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,288
  • Înscris: 25.02.2009
Am rezolvat cu semnalul.
Am tot citit despre problema asta si am gasit pe un englezoi zicand ca dupa si-a resetat setarile de retea a mers mai bine telefonul.
Reset Network Settings si gata,parca e alt telefon,semnal bun peste tot,fara intreruperi sau pierderi de semnal.
Cica ar fi ceva bug care apare la update-uri facute fara resetare...sau ceva in genu.

O chichita mica care schimba comportamentul unui telefon.


Poate ajuta si pe altii....

#6105
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Am ajuns la capătul răbdărilor cu tastatura noua stock, asa ca am trecut pe SwiftKey.
Și ghiciți ce?
Predicția e cel puțin la fel de buna ca la vechea tastatura, scriu mult mai rapid și e foarte customizabilă. Mi se pare ca predicția e seamănă cu cea de pe tastatura veche samsung, așadar m-am uitat la S3 cu varianta veche de tastatură și ghici ce? Tot swiftkey dădea predicția!

#6106
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Care este procedura de reset?

View PostNaturalBornGamer, on 14 iunie 2017 - 14:02, said:

Am rezolvat cu semnalul.
Am tot citit despre problema asta si am gasit pe un englezoi zicand ca dupa si-a resetat setarile de retea a mers mai bine telefonul.
Reset Network Settings si gata,parca e alt telefon,semnal bun peste tot,fara intreruperi sau pierderi de semnal.
Cica ar fi ceva bug care apare la update-uri facute fara resetare...sau ceva in genu.

O chichita mica care schimba comportamentul unui telefon.


Poate ajuta si pe altii....


#6107
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
Si uite asa mai apare cate ceva care iti golește bateria....

Attached Files



#6108
enrique54

enrique54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 02.07.2014
@NaturalBornGamer: felicitări! mă bucur pt tine :D

@the_ice_master: SwiftKey și GBoard Rullz :) n-am reușit să mă acomodez cu Samsung keyboard in nici un fel, arata frumos si e ok daca o folosești doar ocazional dar daca ai de scris mailuri sau msje mai lungi e dezastru.

@reddacy: ha ha ha :)))) te-ai lipit ^_^

ce aplicație pt muzică ai folosit?

Edited by enrique54, 14 June 2017 - 16:39.


#6109
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,288
  • Înscris: 25.02.2009

View Postmarius_megane, on 14 iunie 2017 - 15:58, said:

Care este procedura de reset?

Gestionare generala-Resetare-Resetare setari retea.
Apoi Conexiuni-Retele mobile-Operatori de retea-Cautare retele si alegi  operatotul.
Iti sterge parolele la Wifi memorate.

#6110
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
@enrique54 : music player din magazin.Chestia e ca nu am mai folosit-o o saptamana.

Voua in cat timp vi se incarca normal (nu fast charging) asa de pe la 15-20% pana la 100% ?

#6111
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postreddacy, on 15 iunie 2017 - 10:53, said:

@enrique54 : music player din magazin.Chestia e ca nu am mai folosit-o o saptamana.

Voua in cat timp vi se incarca normal (nu fast charging) asa de pe la 15-20% pana la 100% ?

Normal depinde si de incarcator si, mare atentie, de cablul folosit la incarcare. Poti sa masori cat scoate cablul tau "normal" din incarcator cu un aparat special (nu cu aplicatii de pe Google Market)
Decat sa incarci "normal" mai bine iti iei un incarcator original fast charge cu cablu inclus de pe aliexpress. Am cumparat cu vreo $6 si merge perfect (citeste totusi inainte review-urile ca sa nu iei teapa).

Edited by vRusu, 15 June 2017 - 11:04.


#6112
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
o fi ceva de genul si pt s7 si comercializat in ro? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ta9ydmenZr0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postcucuionel7, on 14 iunie 2017 - 07:59, said:

Asa am patit si eu , dupa update la 7 ramaneam mereu fara semnal, aveam semnal doar dupa restart, am fost la garantie si au schimbat placa de baza, pana la urma mi au schimbat telefonul , pentru ca mi au stricat camera in timpul reparatiei.
am avut si eu initial cand am cumparat telefonul problema respectiva, s-a rezolvat la primul update

#6113
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
@vRusu : Ai dreptate. L-am incarcat pe rapid cu cel original si văd ca ma ține mai bine.Daca il las pe normal  mi-l incarca in 5 ore.Azi am stat toata ziua pe net.
Am uitat sa zic ca i-am schimbat recent bateria si modulul de incarcare,care, sper sa nu ma lase din nou.

Attached Files


Edited by reddacy, 16 June 2017 - 14:09.


#6114
george_c_ro

george_c_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 06.04.2012
dupa 9 luni a cedat display-ul ; schimbat pe garantie in 3 ore

#6115
cornel_jla

cornel_jla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 14.08.2006
Ce-a patit display-ul?

#6116
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 29.10.2007
... ce liniste de când cu roamingul SEE

#6117
danidnc

danidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 08.08.2005
Salut,
Ieri mi-a ajuns s7 reconditionat de la Orange,are deja android 7 pe el, am citit inainte pe multe forumuri ca autonomia e mai mica decat pe android 6.Merita sa instalez android 6? Daca da.....ce varianta imi trebuie, ar fi prima oara cand as incerca.
Multumesc anticipat

#6118
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postdanidnc, on 20 iunie 2017 - 07:05, said:

Salut,
Ieri mi-a ajuns s7 reconditionat de la Orange,are deja android 7 pe el, am citit inainte pe multe forumuri ca autonomia e mai mica decat pe android 6.Merita sa instalez android 6? Daca da.....ce varianta imi trebuie, ar fi prima oara cand as incerca.
Multumesc anticipat

Autonomia e foarte OK, n-am sesizat nicio diferenta, stai linistit. Pe mine ma tine minim o zi si jumatate si stau ceva pe net, 4G non stop, GPS activ non stop.
Daca vrei neaparat poti instala BK Package Disabler (Samsung) si poti dezactiva ce programe vrei tu (are si widget pentru a activa/dezactiva orice program cu un click de pe desktop), insa iti recomand sa faci enable all inainte de update-uri de Android (dai export to xml inainte si dupa update faci import si le dezactiveaza iar automat).
Telefonul e aur curat pentru cine stie cum sa-l foloseasca (practic nu prea ai nevoie de root daca stii ce sa faci cu el).

#6119
enrique54

enrique54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 02.07.2014
@danidnc: daca e prima oara clar nu, stai liniștit ca nu sunt diferente atât de mari. contează mai mult modul în care folosești telefonul decât diferența de autonomie dintre Android MM si Nougat.

#6120
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006

View Postdanidnc, on 20 iunie 2017 - 07:05, said:

Salut,
Ieri mi-a ajuns s7 reconditionat de la Orange,are deja android 7 pe el, am citit inainte pe multe forumuri ca autonomia e mai mica decat pe android 6.Merita sa instalez android 6? Daca da.....ce varianta imi trebuie, ar fi prima oara cand as incerca.
Multumesc anticipat
Salut, update de soft = imbunatatire, asta in general la samsung, la IOS (ca am o tableta de ceva ani) update-urile vin prost in primele versiuni dar mereu se indreapta lucrurile, la samsung si mai ales la s7 s-a cam mers inainte cu tot.
Extrem de rar o sa gasesti un OS vechi mai bun decat unul nou, o sa fie mereu carcotasi care o sa zica "ce bun era ala/ce bine era atunci" dar trebuie sa iei in calcul ca orice producator vrea sa isi tina ultimele produse actualizate si sa le vanda cat mai bine iar la cele vechi sa forteze schimbarea.
S7 este un terminal lansat acum un an si un pic care din punct de vedere hardware este inca in top si care acum ocupa un segment de piata in zona terminalelor de 2000-2500 de lei unde multi tin inca la actualizeaza OS-ul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate