Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Accident usor - vor sa ma traga in piept !?

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#19
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,489
  • Înscris: 17.04.2006
Ce le place unora sa se complice :)
Nu mai bine ii dadeai asigurarea (in caz ca aveai) si era treaba rezolvata?

Macar spune povestea intreaga, ala are botul praf la masina si celelalte 2 masini sunt ca noi...

#20
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 mmm3, on 06 octombrie 2015 - 17:41, said:

Te-ai autodescris perfect.
Asa o sa zici si daca atingi un pieton? Ce e vina mea ca nu s-a tinut ala bine pe picioare si a cazut cu capul de asfalt in fata mea?


Imposibil sa nu fi avut nimic daca cel din spate si-a spart si farurile in spatele lui. Sau era baut si a preferat sa se plece rapid.
Salut, o zi buna si tie.
Am de recuperat 100 e si doua zile din viata plus o gramada de nervi din cauza unei situatii asemanatoare.
Mersi de sfat..... sint convins totusi ca ii puteai gasi o utilizare mai buna....

 mmm3, on 06 octombrie 2015 - 17:41, said:

Asa o sa zici si daca atingi un pieton? Ce e vina mea ca nu s-a tinut ala bine pe picioare
Astept sa vina mosu lenes sa iti arate iarasi cum se citesc ghilimelele lipsa.

Edited by viotl, 06 October 2015 - 17:47.


#21
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Prima masina avea ceva zgarieturi pe bara din spate , dar fiind masina alba nu s-a vazut mai nimic. Ciudat stiu ... prima masina era o Toyota prius , a doua Opel corsa de prin '98.

#22
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Sau nu a atins masina din față, avea avariile dinainte și a găsit cum să o repare. Când ești făcut Sandwich preiei cea mai mare parte a energiei dar ar fi trebuit să aibe urme și în spate.

#23
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
.

Edited by viotl, 06 October 2015 - 17:48.


#24
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 Claudiu_J, on 06 octombrie 2015 - 17:42, said:

"Avea bara din fata crapata,scutul  din fata radiatorului indoit, farurile din fata sparte."


Si ala din fata nu a patit nimic? Era cu tancul?

nu neaparat, m-am infipt si eu intr-un Megane acum cativa ani, aveam vreo 60 cred, eu am avut masina praf iar doamnei doar ii cazuse numarul :D . deobicei cel care loveste in spate iese cel mai sifonat

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din cate stiu eu daca ma impinge cineva in cel din fata sunt vinovat ca nu am respectat distanta fata de cel din fata. Acu cand iti tranteste careva o frana brusca in fata sansele sa dai peste el sunt destul de mari mai ales daca stai prea aproape de el.

Edited by bumpocbum, 06 October 2015 - 17:48.


#26
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 Sef-chenko, on 06 octombrie 2015 - 17:43, said:

Macar spune povestea intreaga, ala are botul praf la masina si celelalte 2 masini sunt ca noi...
Nu stiu de ce, dar cred ca asta nu este nici un sfert din povestea reala.

#27
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

 razvansd, on 06 octombrie 2015 - 17:43, said:

Perfect , cu asta ma prezint maine la service si ma intorc cu banii in buzunar Posted Image . Daca esti din Timisoara ii folosesc sa iti dau tie ditamai lada cu bere Posted Image
Vezi ca dupa ce pleci cu banii in buzunar vine dupa cateva zile si o instiintare de dosar penal.

#28
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006

 bumpocbum, on 06 octombrie 2015 - 17:46, said:

Din cate stiu eu daca ma impinge cineva in cel din fata sunt vinovat ca nu am respectat distanta fata de cel din fata.
si daca vine un tir fara frane si te duce vreo 200m si il lovesti pe ala din fata tot vina ta e? n-ai respectat distanta de 2 km fata de ala din fata? Nu te-ai dus in el ca nu ti-a tinut frana...te-ai dus ca te-a impins altul

#29
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 razvansd, on 06 octombrie 2015 - 17:43, said:

Perfect , cu asta ma prezint maine la service si ma intorc cu banii in buzunar Posted Image . Daca esti din Timisoara ii folosesc sa iti dau tie ditamai lada cu bere Posted Image
Eu nu m as bucura asa devreme :))

 xcit, on 06 octombrie 2015 - 17:49, said:

si daca vine un tir fara frane si te duce vreo 200m si il lovesti pe ala din fata tot vina ta e? n-ai respectat distanta de 2 km fata de ala din fata? Nu te-ai dus in el ca nu ti-a tinut frana...te-ai dus ca te-a impins altul
Asta vroiam sa intreb si eu, daca vine un tir si face praf 10 masini, el plateste doar prima masina care a lovit o? Iar ceilalti isi dau asigurarile de la unu la altu?? Eu nu prea cred asa ceva.
In orice caz, asta o sa se rezolve la politie.

#30
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,079
  • Înscris: 19.12.2012

 razvansd, on 06 octombrie 2015 - 17:43, said:




Perfect , cu asta ma prezint maine la service si ma intorc cu banii in buzunar Posted Image . Daca esti din Timisoara ii folosesc sa iti dau tie ditamai lada cu bere Posted Image

Ai mari sanse sa iasa tiganie mai mare, merge ala si te reclama la politie si se complica treaba daca o dai la intors acum. trebuia sa fii baiat cu capu pe umeri de la inceput....

#31
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Ma rog ,ma ia gura pe dinainte. O sa ii dau o parte din bani sa nu se ajunga la politie ,dar in nici un caz 1200lei cum era vba initial. Plus ca eu nu primesc factura ...cum platesti ceva si nu ti se da o dovada ca ai platit? Pana la urma aici e problema ci nu faptu ca am eu de dat niste bani...
Nu intelegeti ca probabil service-u nu imi da factura pt ca probabil i-a facut masina fara sa ii puna bara noua , faruri noi etc si dupa aceea ei isi impart banii ?:) Eu cel putin asa vad lucrurile. Cum cumperi doua faruri sau o bara noua si nu ai o garantie pe ele de la furnizor ? Sa fim seriosi...

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-ar putea sa se lase cu ceva amenzi de la politie... Cazuri sunt multe,de pe alt forum citire...

Citat
Am intalnit in Bucuresti un caz asemanator. Un prieten se afla la semafor... era a 2-a sau a 3-a masina din rand.
A venit unu din spate si l-a pocnit pe el, iar el a intrat in masina din fata. La politie l-au gasit si pe el vinovat pentru nepastratrea distantei... ca cica a oprit prea aproape de masina din fata... chiar daca nu era in mers.
Art.51. - Conducătorul unui vehicul care circulă în spatele altuia are obligaţia de a păstra o distanţă suficientă faţă de acesta, pentru evitarea coliziunii.
Acum nu stiu daca "a circula" se considera si cand stai la semafor... Presupun ca da...
Asa si in cazul de fata, Fordul o fi oprit la 1 metru de Laguna, dar in momentul in care a franat si distanta dintre Ford si Laguna s-a redus la 1 metru, automat nu mai este o distanta suficienta intre cele doua masini.
Oricum... incurcate-s legile Romaniei... Sunt destule cazuri in care Politia sanctioneaza diferit, de buna credinta (fara mita sau altele...), pentru fapte identice.

Incheiat citatul.

#33
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

 razvansd, on 06 octombrie 2015 - 17:56, said:

Nu intelegeti ca probabil service-u nu imi da factura pt ca probabil i-a facut masina fara sa ii puna bara noua , faruri noi etc si dupa aceea ei isi impart banii ?Posted Image Eu cel putin asa vad lucrurile. Cum cumperi doua faruri sau o bara noua si nu ai o garantie pe ele de la furnizor ? Sa fim seriosi...
Deci esti ingrijorat ca nu a pus bara noua? Cat timp masina o vezi reparata inseamna ca a fost reparata si nu imparte nimeni banii.
Majoritatea romanilor nu au garantie pe reparatii, e un compromis la care ajungi ca sa iesi mai ieftin.
PS: vezi ca serviceul nu cred ca va emite o factura pentru reparatii care s-au facut pe sub mana.

Edited by mmm3, 06 October 2015 - 18:12.


#34
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
Chiar nu stiu cum sunt legile, dar cred ca este complet ilegal sa ii dai bani sa isi repare masina in urma unui accident; Cred ca amiabila este obligatorie;

Astfel incat nu vad de ce ai avea tu nevoie de o factura pentru o ilegalitate pe care o comiti;

#35
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

 bumpocbum, on 06 octombrie 2015 - 17:56, said:

S-ar putea sa se lase cu ceva amenzi de la politie... Cazuri sunt multe,de pe alt forum citire...

Citat
Am intalnit in Bucuresti un caz asemanator. Un prieten se afla la semafor... era a 2-a sau a 3-a masina din rand.
A venit unu din spate si l-a pocnit pe el, iar el a intrat in masina din fata. La politie l-au gasit si pe el vinovat pentru nepastratrea distantei... ca cica a oprit prea aproape de masina din fata... chiar daca nu era in mers.
Art.51. - Conducătorul unui vehicul care circulă în spatele altuia are obligaţia de a păstra o distanţă suficientă faţă de acesta, pentru evitarea coliziunii.
Acum nu stiu daca "a circula" se considera si cand stai la semafor... Presupun ca da...
Asa si in cazul de fata, Fordul o fi oprit la 1 metru de Laguna, dar in momentul in care a franat si distanta dintre Ford si Laguna s-a redus la 1 metru, automat nu mai este o distanta suficienta intre cele doua masini.
Oricum... incurcate-s legile Romaniei... Sunt destule cazuri in care Politia sanctioneaza diferit, de buna credinta (fara mita sau altele...), pentru fapte identice.

Incheiat citatul.
E o interpretare cretina din partea unor politisti la fel ca interpretarea, care sunt multi din nefericire. Greseala alora ca nu s-au dus si in instanta sa vada ce interpretare au si acolo.

Edited by mmm3, 06 October 2015 - 18:13.


#36
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
asta nu prea-i accident minor cu 3 masini implicate

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate