Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 

Microsoft Edge - topic general

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#73
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Intr-adevar. Nu ma asteptam la asta. Eu nu am folosit niciodata acest mod.

When you turn on Battery Saver in Windows 10, the following happens:
1. You will not automatically receive emails or calendar updates
2. Live Tiles may not update
3. Apps will not be allowed to run in the background.

http://www.thewindow...mode-windows-10

#74
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View Posttakillya, on 23 octombrie 2015 - 08:22, said:

Ai calculatorul setat pe power saver

Nu, daca te referi la modul power saver din power options acolo e setat implicit pe Balanced.

Nu cred ca m-am exprimat corect, nu doar ca se opreste sunetu la clipurile de pe youtube ci se pune pe pauza clipul respectiv e acelas comportament ca la aplicatiile de mobile.

View Post_-_, on 23 octombrie 2015 - 08:36, said:

Intr-adevar. Nu ma asteptam la asta. Eu nu am folosit niciodata acest mod.
When you turn on Battery Saver in Windows 10, the following happens:
1. You will not automatically receive emails or calendar updates
2. Live Tiles may not update
3. Apps will not be allowed to run in the background.
http://www.thewindow...mode-windows-10

Nici nu am in meniul System acel submeniu Battery Saver eu m-am uitat in varianta clasica a control panel la power options.

L.E. Problema nu e numai la youtube ci la majoritatea site-urilor ce ofera continut audio/video.

Edited by danielavram, 25 October 2015 - 18:23.


#75
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu am intalnit acest fenomen pe niciun PC, laptop sau tableta cu Windows 10, deci problema este la tine. Probabil ca au fost modificate setarile power plan-ului de catre vreo aplicatie/ driver instalat de pe site-ul producatorului placii de baza sau ai utilizat vreo aplicatie care a facut modificari in computer management, registry etc. (asta daca nu folosesti un Windows modificat).

#76
willi21

willi21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.09.2007
Si eu am avut problema cu Youtube ,dar am cautat pe Google si am rezolvat-o.  Setari -> Confidentialitate -> Aplicatii de fundal -> Microsoft Edge = Activat

#77
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pai la tine nu era deja pe ON?

#78
willi21

willi21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.09.2007
Dupa instalare ( upgrade de la 7 pro , apoi pe curat ) implicit era OFF (Dezactivat).

Edited by willi21, 25 October 2015 - 20:35.


#79
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ciudat. Poate ca l-ai pus manual pe OFF si apoi a sincronizat automat setarea daca ai utilizat acelasi MSA dupa reinstalare.

#80
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View Postwilli21, on 25 octombrie 2015 - 18:56, said:

Si eu am avut problema cu Youtube ,dar am cautat pe Google si am rezolvat-o.  Setari -> Confidentialitate -> Aplicatii de fundal -> Microsoft Edge = Activat

View Postwilli21, on 25 octombrie 2015 - 20:33, said:

Dupa instalare ( upgrade de la 7 pro , apoi pe curat ) implicit era OFF (Dezactivat).

Asta era, mersi fain. Eram sigur ca nu e un bug ci o setare.

#81
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
Am mai "testat" tangențial și Edge-ul și nu-l pot folosi ca main din cauza a două chestiuni, în principal, cruciale pt. mine: ClearType-ish text și lipsa Ad Blocker. Dacă pt. cea din urmă nu este încă introdus suportul (pt. extensii) prima ar trebui să fie rezolvabilă. Bine, nici pe IE11 nu era/e dar acolo nu m-a interesat. Și nu, nu se rezolvă cu DPI scaling & Co.

Pt. cine nu știe la ce mă refer, dacă există cineva, și dacă folosește (și) Chrome să testeze în chrome://flags DirectWrite pe Enable și pe Disable. Eh, la Edge n-ai posibilitatea de on/off și nici nu e legată de bifarea/debifarea ClearType-ului din setările Win-ului.

Edited by 5had3, 25 November 2015 - 00:23.


#82
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
Dupa ce apare si *****, si functioneaza cel putin la fel ca pe Chrome, ... bye bye chrome

http://wmpoweruser.c...r-edge-browser/

#83
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
Da, cu Ad Block disponibil și dacă s-ar putea dezactiva acel text oribil, blurat, ar fi o alternativă viabilă.

#84
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
Adevarul e ca se misca bine dar lipsa suportului pentru extensi e un mare minus.

#85
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-se misca bine edge dar pacat ca nu are posibilitatea sa salvezi unde vrei cand downloadezi

#86
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 15.06.2005
După ultimul update la windows, când fac importul de Favorites din Internet Explorer, nu mai imi aduce si Favorites Bar. Ce solutii sunt. Merci.

#87
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Bringing Extensions to Microsoft Edge
https://blogs.window...microsoft-edge/

To ensure the highest quality experience for customers, and as we have done with Windows 10 since the beginning, we will introduce extensions first to our Windows Insiders and then roll them out more broadly to all Windows 10 users.

The Windows Insider build will include three preview extensions: Microsoft Translator, an extension that automatically translates pages in over 50 different languages, a Mouse Gestures extension, and an early preview version of the popular Reddit Enhancement Suite (RES).  Later this year customers will find popular extensions from partners like *****, ***** Plus, Amazon, LastPass, Evernote and more.

#88
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007
Buna
Pe laptopul de pe care va scriu am Windows 10 cu Microsoft Edge. Am observat ca de pe edge nu ma pot loga pe nici un site pe care am cont si parola. Poate sa-mi spuna cineva de ce? De exemplu si acum ca sa pot sa postez am deschis edge am intrat pe softpedia si mai departe a trebuit sa accesez Deschideti cu Microsoft exporer ca sa ma pot loga.

#89
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
La mine functioneaza pe orice site am incercat.
Ce antivirus folosesti? Vezi daca se poate cu antivirusul dezactivat.

#90
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

View Post_-_, on 23 aprilie 2016 - 10:28, said:

La mine functioneaza pe orice site am incercat.
Ce antivirus folosesti? Vezi daca se poate cu antivirusul dezactivat.
Nu are nici o legatura cu antivirusul. Si cu antivirusul dezactivat, tot nu ma lasa sa ma loghez .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate