Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Unde gasesc sa cumpar sina U pentru storuri (rolete)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dana_1

dana_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 31.01.2014
Am platit doua lucrari pentru rolete black-out, unele cu o firma, la niste camere, altele cu alta firma, la alte camere.

Unele s-au dovedit a fi proaste, plus ca permite luminii sa intre, pentru oprirea luminii fiind aplicata doar o platbanda de aluminiu subtire prin lipire peste rama geamului, pe sub care culiseaza materialul textil opac, permitand luminii sa treaca prin acea margine.

Altele, foarte bune, iar materialul textil culiseaza printr-un profil "U" din aluminiu, aplicat deasemeni prin lipire peste profilul geamului.

Pentru a nu mai plati inca o lucrare pe geamurile unde deja culiseaza (chinuit e adevarat) acele materiale textile, caut sa cumpar profilul U respectiv.

Sectiunea acestui profil U masoara cam 30 mm pe 10 mm. Ma gandesc ca probabil se vinde la lungime de 6 metri.

Va rog, daca stie cineva de unde se poate cumpara asa ceva, spuneti-mi si mie.

#2
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Încearcă pe la magazinele de materiale de construcţii. Sau pe la atelierele care produc diverse armături din astea.

#3
dana_1

dana_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 31.01.2014
Multumesc pentru raspuns.
Eu banuiesc ca pe undeva pe unde se vand profilele pvc sau aluminiu pentru tamplaria termopan.
Poate stie cineva sa ma indrume exact unde a vazut, daca se ocupa cu asa ceva.

Iata si doua poze cu aceste profile, de la roletele bune.
Si inca o poza de pe net cu roleta proasta (sistemul prost de obturare a luminii).

Attached Files



#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postdana_1, on 24 iunie 2015 - 10:16, said:

daca stie cineva de unde se poate cumpara asa ceva, spuneti-mi si mie.
Am  intrebat vecinul meu care e un adevarat Mitica de Bucuresti si le stie pe toate, iata raspunsul lui: in talcioc se gasesc la aia care aduna marfa cazuta din camioane.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,059
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdana_1, on 24 iunie 2015 - 10:16, said:

Am platit doua lucrari pentru rolete black-out, unele cu o firma, la niste camere, altele cu alta firma, la alte camere.

Unele s-au dovedit a fi proaste, plus ca permite luminii sa intre, pentru oprirea luminii fiind aplicata doar o platbanda de aluminiu subtire prin lipire peste rama geamului, pe sub care culiseaza materialul textil opac, permitand luminii sa treaca prin acea margine.

Altele, foarte bune, iar materialul textil culiseaza printr-un profil "U" din aluminiu, aplicat deasemeni prin lipire peste profilul geamului.

Pentru a nu mai plati inca o lucrare pe geamurile unde deja culiseaza (chinuit e adevarat) acele materiale textile, caut sa cumpar profilul U respectiv.

Sectiunea acestui profil U masoara cam 30 mm pe 10 mm. Ma gandesc ca probabil se vinde la lungime de 6 metri.

Va rog, daca stie cineva de unde se poate cumpara asa ceva, spuneti-mi si mie.

De ce nu iei legatura in mod "semioficial" chiar cu cei care ti-au facut alea bune?


View PostQuantum, on 24 iunie 2015 - 10:42, said:


....in talcioc se gasesc la aia care aduna marfa cazuta din camioane.


Posted Image

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
https://www.google.r...Q_AUoAQ#imgrc=_

#7
dana_1

dana_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 31.01.2014

View Postadisz, on 24 iunie 2015 - 11:00, said:


De ce nu iei legatura in mod "semioficial" chiar cu cei care ti-au facut alea bune?




Posted Image
Ideea era foarte buna dar nu mai am numarul de telefon al baiatului de la Roll-design, iar pe site este un numar oficial

View Postrumegus, on 24 iunie 2015 - 11:01, said:

Foarte buna si aceasta idee, am gasit ceva dar din pacate nu din Bucuresti.
Aici : http://www.e-vasion....30-X-30-X-2-MM/
Si ma asteptam sa fie deja cu vopsire din aceea speciala (alb), parca asa se vand si profilele pentru termopan la 6 metri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate