Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Tatuaje armata

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Danuke

Danuke

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 06.03.2015
Salut,intreb si eu daca ai voie in armata cu tatuaje,am auzit de multe cazuri unde au fost primiti,dar si unde nu au fost primit,e vorba da tatuaj in zona pieptului,stie cineva daca treci testele daca ai tatuaj?

#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Da, treci. Conditiile sunt ca tatuajul sa poata fi acoperit de uniforma (deci nu tatuaje pe fata) si sa nu reprezinte imagini ofensatoare (zvastici, etc).

#3
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009
Depinde ce reprezinta acel tatuaj.

#4
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Pentru armata nu sunt restrictii de tatuaj cat timp nu sunt la vedere si nu sunt ofensatoare. Dar este o experienta inedita cand mergi la pshiholog ca asta trebuie sa vada ce reprezinta tatuajul respectiv si sa-ti faca caracterizare. Totusi stiu ca pe 15 august 2010, a intrat în vigoare ordinul nr. S.M.G.87 pentru aplicarea unor măsuri privind întărirea ordinii şi disciplinei militare, semnat de amiralul Gheorghe Marin, şeful Statului Major General in care se pomeneste ceva de tatuaje, dar nimic clar. N-am cunoscut pe nimeni din sistem cu tatuaje care sa aiba probleme. Cei drept nu se accepta tatuaje pe fata, gat sau palma, ideal ar fi ca tatuajele sa nu fie la vedere. Acceptarea sau respingerea pe baza unui tatuaj este strict subiectiva dar nu un criteriu clar determinat.

#5
Maiorflorina

Maiorflorina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.10.2011
Prietenul meu este in armata si are tatuaje pe spate si picior si nu a avut probleme. Dupa cum scriu cei de mai sus, important este sa nu fie la vedere.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate