Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Noul PNL (PNL+PDL), un mariaj cu probleme

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#19
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004

View PostDaian95, on 28 aprilie 2015 - 17:48, said:

PDL si PNL=au ajun sa fie un loc al cur**lor politice, nu mai au nicio doctrina. Sunt sub nivelul PSD in acest moment, deci va dati seama cat de jos sunt Posted Image

Sunt populisti, e vorba de vechiul PDL. Criticati, criticati, criticati. Nu conteaza ca nu aveti argumente, politica pumnului si are dreptate ala care striga mai tare.

View Postpv7722, on 28 aprilie 2015 - 17:48, said:

Pai cine l-a "rupt" atunci?!?

Ce intrebi tu aici, probabil nici primii 5 oameni din Romania nu stiu azi. Cert este ca in perioada aceea de 1luna cat a fost presedinte, multe s-au schimbat. Crin a fost vazut atunci in splendoarea lui, cum ar fi pentru urmatorii 5 ani de multi, din tara si nu numai. Si nu a prea placut ce s-a vazut atunci.

#20
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

View PostDaian95, on 28 aprilie 2015 - 17:50, said:

Unire liberala? PLR va fi absorbit de PSD, iar alianta asta PDL-PNL-PMP va tine cat va fi de furat.

Eu cred ca PLR va exista pana componentii lui, adevaratii liberali, isi vor lua partidul inapoi.

#21
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View Postto_the_limit, on 28 aprilie 2015 - 17:52, said:


Sunt populisti, e vorba de vechiul PDL. Criticati, criticati, criticati. Nu conteaza ca nu aveti argumente, politica pumnului si are dreptate ala care striga mai tare.



Ce intrebi tu aici, probabil nici primii 5 oameni din Romania nu stiu azi. Cert este ca in perioada aceea de 1luna cat a fost presedinte, multe s-au schimbat. Crin a fost vazut atunci in splendoarea lui, cum ar fi pentru urmatorii 5 ani de multi, din tara si nu numai. Si nu a prea placut ce s-a vazut atunci.
Deci zici ca el a fost "silit" sa-si dea demisia din functia de presedinte al Senatului?

#22
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postto_the_limit, on 28 aprilie 2015 - 17:52, said:

Sunt populisti, e vorba de vechiul PDL. Criticati, criticati, criticati. Nu conteaza ca nu aveti argumente, politica pumnului si are dreptate ala care striga mai tare.


Vrei argumente? Uita-te la numele celor ce conduc aceasta alianta si iti vei putea contura singur argumentele.

Edited by Daian95, 28 April 2015 - 18:00.


#23
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004

View Postmyshyk, on 28 aprilie 2015 - 17:50, said:

Doamne, cata risipa de inteligenta in zona asta!Posted Image

View PostDaian95, on 28 aprilie 2015 - 17:50, said:

PDL si PNL=au ajun sa fie un loc al cur**lor politice, nu mai au nicio doctrina. Sunt sub nivelul PSD in acest moment, deci va dati seama cat de jos sunt Posted Image



Unire liberala? PLR va fi absorbit de PSD, iar alianta asta PDL-PNL-PMP va tine cat va fi de furat.

PLR fuzioneaza cu PC, nu are treaba cu PSD.

PNL e posibil sa fuzioneze cu PMP, dar cert e ca in 2016 vor candida 100% in alianta.

View PostByblos4, on 28 aprilie 2015 - 17:56, said:


Eu cred ca PLR va exista pana componentii lui, adevaratii liberali, isi vor lua partidul inapoi.

PNL e confiscat de mafiotii portocalii in frunte cu Blaga.

Blaga va si sef al PNL sau cum s-o numi el in 2017.

View Postpv7722, on 28 aprilie 2015 - 17:56, said:

Deci zici ca el a fost "silit" sa-si dea demisia din functia de presedinte al Senatului?

Nu am zis asta.

Demisia de la Senat  facut-o la nervi. Tocmai asta fost si problema.

Crin era un tip greu de controlat.
Imaginati-va sa fi fost acum presedinte, ce opozitie facea la PSD...

#24
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014
Antonescu ca Basescu? :)

#25
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postto_the_limit, on 28 aprilie 2015 - 17:52, said:


Sunt populisti, e vorba de vechiul PDL. Criticati, criticati, criticati. Nu conteaza ca nu aveti argumente, politica pumnului si are dreptate ala care striga mai tare.



Ce intrebi tu aici, probabil nici primii 5 oameni din Romania nu stiu azi. Cert este ca in perioada aceea de 1luna cat a fost presedinte, multe s-au schimbat. Crin a fost vazut atunci in splendoarea lui, cum ar fi pentru urmatorii 5 ani de multi, din tara si nu numai. Si nu a prea placut ce s-a vazut atunci.
Se poate presupune destul de simplu ce s-a intamplat cu Antonescu ! A venit "binomul" si i-a spus ca pot sa-l bage la "catuse" cand vrea "aparatul" lor ....dovezi gasesc ei in 6 luni , un an de arest preventiv pana dupa alegeri.Si chiar nevinovat daca intri la "beciul domnesc" esti compromis pe viata. A fost intrebat ce alege si daca pleaca "de tot" ii ofera sotiei un post baban la UE si eventual ...altele , Alegerea IN ACESTE CONDITII A FOST UNA SINGURA. Ba chiar a avut si "balls" si si-a dat singur demisia. A avut chiar bun simt si verticalitate si s-a retras din viata politica in loc sa-i pupe in bas pe PDL-isti.

#26
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Rămân la opinia mea ca VPNL trebuia sa-si ceară scuze public de la PDL pt ca NPNL să existe.
Pot sa pricep motivul pt care VPNL a fost o curvă. Curvele, oameni si ele, trebuie sa supraviețuiască. E ok, e de iertat, dar să-si ceară scuze.
Am fost curva, am stat în genunchi în fața PSDului, mi-a dat flit, am ajuns în stradă, iarta-mă.

#27
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostByblos4, on 28 aprilie 2015 - 17:56, said:


Eu cred ca PLR va exista pana componentii lui, adevaratii liberali, isi vor lua partidul inapoi.

Poate in groapa, ca acolo sunt toti "adevaratii liberali". Cei care sunt in viata si se considera liberali sunt ciurucuri.

#28
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004

View PostFAP, on 28 aprilie 2015 - 18:05, said:

Se poate presupune destul de simplu ce s-a intamplat cu Antonescu ! A venit "binomul" si i-a spus ca pot sa-l bage la "catuse" cand vrea "aparatul" lor ....dovezi gasesc ei in 6 luni , un an de arest preventiv pana dupa alegeri.Si chiar nevinovat daca intri la "beciul domnesc" esti compromis pe viata. A fost intrebat ce alege si daca pleaca "de tot" ii ofera sotiei un post baban la UE si eventual ...altele , Alegerea IN ACESTE CONDITII A FOST UNA SINGURA. Ba chiar a avut si "balls" si si-a dat singur demisia. A avut chiar bun simt si verticalitate si s-a retras din viata politica in loc sa-i pupe in bas pe PDL-isti.

Mmmm....

Cu prima parte poti fi de acord, insa cu balls si bunul simt ma mai gandesc.
Pai ia sa ne amintim, cine la adus pe Iohannis in PNL de manuta de la Sibiu si la numit cu dispensa Prim Vicepresedinte in 2013 la 1 zi dupa ce a semnat adeziunea de simplu membru PNL?
Cine a rupt USL si a dat o prima flegma pe 60% majoritate si votul oamenilor ( a 2 flegma mai groasa a fost trecerea din ALDE in PPE a 2 zi dupa ce a primit si a furat voturile la europarlamentare) doar de dragul lui Iohannis ca vezi draga doamne nu se putea sa fie doar ministru de interne ci musai vicepremier?

Ce vreau sa subliniez e ca fuziunea cu portocalii era stabilita cu mult inainte.
Eu ca fost membru PNL pot spune ca au inceput sa ajunga informatii la noi cam din august 2012.

ps: Frunzaverde va spune ceva?

Edited by to_the_limit, 28 April 2015 - 18:12.


#29
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postparadigmatic, on 28 aprilie 2015 - 18:08, said:

Rămân la opinia mea ca VPNL trebuia sa-si ceară scuze public de la PDL pt ca NPNL să existe.
Pot sa pricep motivul pt care VPNL a fost o curvă. Curvele, oameni si ele, trebuie sa supraviețuiască. E ok, e de iertat, dar să-si ceară scuze.
Am fost curva, am stat în genunchi în fața PSDului, mi-a dat flit, am ajuns în stradă, iarta-mă.

Nu in genunchi, ci capra.

#30
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postto_the_limit, on 28 aprilie 2015 - 18:10, said:

Mmmm....

Cu prima parte poti fi de acord, insa cu balls si bunul simt ma mai gandesc.
Pai ia sa ne amintim, cine la adus pe Iohannis in PNL de manuta de la Sibiu si la numit cu dispensa Prim Vicepresedinte in 2013 la 1 zi dupa ce a semnat adeziunea de simplu membru PNL?
Cine a rupt USL si a dat o prima flegma pe 60% majoritate si votul oamenilor ( a 2 flegma mai groasa a fost trecerea din ALDE in PPE a 2 zi dupa ce a primit si a furat voturile la europarlamentare) doar de dragul lui Iohannis ca vezi draga doamne nu se putea sa fie doar ministru de interne ci musai vicepremier?
Raspunsul ti-l poate da cu siguranta d-na Merkel si toti cei de afara din spatele lui Iohannis(care au dat banii de varuit Sibiul) care erau suparati ca nimeni nu-l vrea pe "obosit" in functii !
FUZIUNEA NU ERA STABILITA ci DORITA si FORTATA !!!
PS - Alegerile in PE va spun ceva ?

Edited by FAP, 28 April 2015 - 18:21.


#31
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004

View PostFAP, on 28 aprilie 2015 - 18:13, said:

Raspunsul ti-l poate da cu siguranta d-na Merkel si toti cei de afara din spatele lui Iohannis(care au dat banii de varuit Sibiul) care erau suparati ca nimeni nu-l vrea pe "obosit" in functii !
FUZIUNEA NU ERA STABILITA ci DORITA si FORTATA !!!

Dorita?

Hahahahaha, pe 26 mai la sediul la partid toata lumea era la pamant, dezamagita, praf... Singurul care era vesel era seful de partid, intamplator vicepresedinte in structura centrala.
Stati linistiti, nu disperati ca ne unim cu PDL, o sa fie bine.

Era dorita de un cerc restrans poate, Birou Permanent 80 de persoane maxim, restul de membri erau impotriva si nu au fost intrebati daca vor.

#32
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View Postto_the_limit, on 28 aprilie 2015 - 18:10, said:

Mmmm....

Cu prima parte poti fi de acord, insa cu balls si bunul simt ma mai gandesc.
Pai ia sa ne amintim, cine la adus pe Iohannis in PNL de manuta de la Sibiu si la numit cu dispensa Prim Vicepresedinte in 2013 la 1 zi dupa ce a semnat adeziunea de simplu membru PNL?
Cine a rupt USL si a dat o prima flegma pe 60% majoritate si votul oamenilor ( a 2 flegma mai groasa a fost trecerea din ALDE in PPE a 2 zi dupa ce a primit si a furat voturile la europarlamentare) doar de dragul lui Iohannis ca vezi draga doamne nu se putea sa fie doar ministru de interne ci musai vicepremier?

Ce vreau sa subliniez e ca fuziunea cu portocalii era stabilita cu mult inainte.
Eu ca fost membru PNL pot spune ca au inceput sa ajunga informatii la noi cam din august 2012.

ps: Frunzaverde va spune ceva?
Ah acu mai vii de-acasa. Ala care stie tot despre toti, care-a fost in PD de la inceput si care a sarit din barca PDL nu mai stiu unde.

#33
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postto_the_limit, on 28 aprilie 2015 - 18:21, said:

Dorita?

Hahahahaha, pe 26 mai la sediul la partid toata lumea era la pamant, dezamagita, praf... Singurul care era vesel era seful de partid, intamplator vicepresedinte in structura centrala.
Stati linistiti, nu disperati ca ne unim cu PDL, o sa fie bine.

Era dorita de un cerc restrans poate, Birou Permanent 80 de persoane maxim, restul de membri erau impotriva si nu au fost intrebati daca vor.
Stimate domn , cred ca m-ati inteles gresit ! DORITA si ORDONATA de AFARA , NU de membri partidului !!!
Si REPET - alegerile din PE (mai importante pentru PPE decat "Romanica") va spun ceva ?

Edited by FAP, 28 April 2015 - 18:25.


#34
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,929
  • Înscris: 31.03.2003
Ce ma, doamna Merkel sta in spatele lui Iohannis?? Atunci cu Iohannis pana la moarte!!
:)

#35
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004

View PostFAP, on 28 aprilie 2015 - 18:13, said:


PS - Alegerile in PE va spun ceva ?

Asa este.

Dar conducerea nu se va schimba peste 2 ani?

#36
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postoaspetele, on 28 aprilie 2015 - 18:23, said:

Ce ma, doamna Merkel sta in spatele lui Iohannis?? Atunci cu Iohannis pana la moarte!!
Posted Image
Cu Johannis nu veti astepta foarte mult pana la ...moarte ! Partea proasta e ca nu sunt ...prieteni ci unul e subordonat subordonatilor(multi) uneia care vrea banii nostri NU prietenia noastra.

View Postto_the_limit, on 28 aprilie 2015 - 18:25, said:

Asa este.

Dar conducerea nu se va schimba peste 2 ani?
Importante erau luptele pentru comisii / comisari /presedintele PE  Nu simplele alegeri !

Edited by FAP, 28 April 2015 - 18:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate