Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Intrebare legata de inrolare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
695 replies to this topic

#163
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,136
  • Înscris: 03.12.2005

 Schnucki, on 10 februarie 2015 - 23:40, said:

Ok, una peste alta, concret, câți de-aici aveți între 20 și 35 de ani? Pentru că am impresia că mulți postează din confortul vârstelor de peste 35. Și câți dintre cei cu vârste între 20 și 35 de ani se gândește să refuze înrolarea?

-Domnu' Schnucki, astazi la felul principal servim o inrolare, doriti?
-Nu, multumesc, insa cred ca o sa incerc desertul.

Posted Image


se pare ca tot n-ai inteles cum stat treaba. refuzul nu e o optiune.

#164
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

 takillya, on 11 februarie 2015 - 00:33, said:

...refuzul nu e o optiune.
Raspuns corect si FINAL Posted Image  (daca mai functioneaza instinctul de conservare)

Edited by cenick, 11 February 2015 - 00:39.


#165
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Si nu mai confunda varsta de incorporare cu ceal de mobilizare. Rezervistii sa sterg la 55 de ani din evidente. Primii vor fi cei de 30,35 + care au prins armata obligatorie. Restul la instructie. Si garantat te vor face in stare sa omori nu doar un om,ci sute. Daca nu.mori si gata,esti un numar in statistica...

#166
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014

 takillya, on 11 februarie 2015 - 00:33, said:


-Domnu' Schnucki, astazi la felul principal servim o inrolare, doriti?
-Nu, multumesc, insa cred ca o sa incerc desertul.

Posted Image

se pare ca tot n-ai inteles cum stat treaba. refuzul nu e o optiune.

Inrolarea nici nu ar trebuie refuzata, putina pregatire militara si aceesul la armament si munitie sunt bine venite, dupa aia stim noi ce avem de facut cu domnii ofiteri. Posted Image

#167
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Un razboi intre NATO si Federatia Rusa ar fi precum o bataie dintre un ciung si un paralitic...ar râde chinezii de s-ar scutura.
NATO nu are finantele necesare, Federatia Rusa nu are armamentul necesar, ambii ar trebui sa recurga la arme atomice, si asta ar fi aproape Apocalipsa. Aşa că am fi mobilizati cu totii, în ceruri.
Deci, total improbabil.
Conflictul din Ucraina e vrajeala, caterinca, bluff, hoax, cacealma. Sa vedeti la pret colosal va ajunge barilul de petrol dupa ce se termina circul, petrolistii vor vrea sa-si scoata parleala cu dobanda. Dobanda mare.
O sa se circule lejer in Bucuresti la 5-6 euro litrul de benzina, si un salariu mediu de 500 de euro. Aveti numa` rabdare.

#168
Boshaft_Sylvester

Boshaft_Sylvester

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,558
  • Înscris: 01.10.2013
Ati bebiplit pubipla in caz de ne mobilizeaza astia si picati pe mana mea, pifanilor, ca sunt sergent!

#169
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Boshaft_Sylvester, on 11 februarie 2015 - 00:55, said:

Ati bebiplit pubipla in caz de ne mobilizeaza astia si picati pe mana mea, pifanilor, ca sunt sergent!
Lasă-i în pace,nu-i mai speria.Nu vezi că ei cred că vor pica pe mâna ofițerilor,care în procent mare vor fi T.R.-iști?Nici măcar nu știu treaba cu linia ierarhică în armată,probabil cred că Lentu' va fi comandantul lor direct.

#170
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

 Schnucki, on 10 februarie 2015 - 22:40, said:

Cum? O să mă pună să omor un om, așa, de antrenament?
Cauta-i cartile lui Sven Hassel si citeste-le.

#171
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

 Boshaft_Sylvester, on 11 februarie 2015 - 00:55, said:

Ati bebiplit pubipla in caz de ne mobilizeaza astia si picati pe mana mea, pifanilor, ca sunt sergent!

Si eu Slt....in livret Posted Image

Edited by xxvirusxx, 11 February 2015 - 01:40.


#172
catalinn23

catalinn23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 13.07.2010
Pentru cei mai slabi de inger recomand sa vizionati bestgore, syriatube si multe altele. Va mai intariti psihicul putin...

#173
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Voi nu v-ati plictisit sa toit aberati pe tema asta? sau va face placere fiind un subiect care nu va solicita prea multa inteligenta ci doar postarea unor frustrari ramase de cand dadeati cu burta de pamant in inteligenta armata din trecut?

#174
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Nu e nimic aberat.
Masculii tineri au aceasta teama in ei si vadit este una mare.

Momentan ei privesc problema individual si incearca sa o rezolve asisderea.
Istoria dovedeste ca nu s-a putut nici scapa individual si nici revolta instant impotriva ofiterilor si pupat cu dusmanii intr-o mare fratie mondiala.

Unica solutie este sa faca parte din deciziile politice, sa mearga la orice nenorocit de vot, sa isi riste macar un pic confortul implicandu-se in viata-Cetatii.

Mentineti Pacea in vremurile de pace ca altfel exista metode rodate sa nu mai apucati niciodata asta.

#175
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Vympel, on 10 februarie 2015 - 22:12, said:

Aia si sper, sa pun mana pe ai nostri  ofiteri superiori si sa-i intreb ,,Ia zi domnu gradu, cum e cu ... daca nu vrei te obligam ?''
Glumita asta intra la atentat la siguranta nationala si terorism.

#176
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

 cuculili, on 11 februarie 2015 - 05:53, said:

...Mentineti Pacea in vremurile de pace ca altfel exista metode rodate sa nu mai apucati niciodata asta.
Adevarat Posted Image  
Altfel, vor urma vremuri apocaliptice pe care niciun om normal la cap nu le poate dori...

LE: Tocmai acum se difuzeaza pe Digi24 o declaratie a Rusiei, in care se spune ca daca Romania se va angrena in "jocurile" NATO, Rusia se vede obligata sa anihileze "anumite" obiective de pe teritoriul romanesc. Sper sa nu traim asa ceva...

Edited by cenick, 11 February 2015 - 09:06.


#177
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 14.04.2010
Asa... ca sa mai agit spiritele, din ce am inteles eu cei cu studii superioare nu vor fi carne de tun... deci pana se epuizeaza eroii si dornicii de a arata pieptul gol lui Ivan eu mai am sanse sa privesc cu binoclul...Posted Image
Cineva mai sus zicea ca rusii nu au armament Posted Image dormmi linistit cu gandul asta si sigur nu te vei mai trezi.Posted Image

#178
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 M3ntal, on 10 februarie 2015 - 16:33, said:

Am vazut si eu stirile privind inrolarile tinerilor intre 20-35 de ani in caz de razboi (eu am aproape 26)

Intrebare este, pot fi considerat apt pentru armata, in conditiile in care am 58kg, 1.80, miopie oarecum avansata (-3 spre -4 la ambii ochi) si conditie medicala cu precedent hidronefroza de gradul II la rinichiul drept?

Cu miopia am mai auzit discutii ca te poate declara inapt doar pentru asta, dar nu am vazut explicatii foarte clare
Dar de ascuns, te poti ascunde? Cu aceste probleme?

#179
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
E posibil asta? - http://capitalismpep...in-cateva-luni/
Sa speram ca nu...

#180
plantron

plantron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 913
  • Înscris: 07.05.2006
CEA de nu intelegeti voi este ca in razboi este o ocazie pt cei cu ceva cunostiinte concrete sa supravietuiasca si sa se curete de paduchi bugetari care nu produc nimic si doar controleaza.Problema naste oportunitatea.

Edited by plantron, 11 February 2015 - 11:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate