Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Intrebare legata de inrolare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
695 replies to this topic

#685
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Din cauza unei legi nu, dar din cauza ca niste civili nepregatiti mai mult ar incurca decat ar ajuta da!

#686
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,524
  • Înscris: 15.06.2007

 CentOS_Operator, on 19 februarie 2015 - 11:42, said:


dap ..pt ca in nici un caz cealalta parte nu s-ar gandi la eu stiu...retaliere etc etc?
Intai invatam sa vorbestem romanestem.. retaliere? Saracu' Pruteanu. Fie-i tarana usoara. Se rasuceste'n mormant. Se chrama riposta, de la a riposta.

Ideea era despre capabilitatea armatei rusesti, de a lovi tinte pe SUA continentala.
Da, ea exista, si vice versa. Scor egal. Joc de glezne. Asta este si motivul pentru care cele doua state "stau la respect" una fata de cealalta.
Si nu cred ca Rusia va ataca direct Romania. Nu este nevoie.
Suntem in plin razboi economic mondial.
Ce doare mai tare decat sa-i puna sechestru pe miliardele de euro si dolari depozitatein bancile occidentale?  Aici i-au prins in sah pe rusi. Rubla lor e tot mai slaba.

#687
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015
daca te referi conventional, nu

conventional, SUA >>> Rusia, datorita faptului ca SUA are mult, mult, mult mai multi bani decat rusia cu tot gazul ei!

de ce? pt ca asa cum am zis mai devreme, SUA poate tipari fara probleme oricate miliarde de USD are nevoie, deoarece ...petrodolarul. na!

si ce fac bogatanii cu bani ?  pai isi cumpara ce e mai bun - cele mai bune arme, cele mai multe etc etc


deci nu ...conventional vorbind, rusia ar fi macelarita urat de tot
nu zic ca nu ar provoca si ea pierderi, sigur ca ar provoca ! duuh!

dar per ansamblu, intr-un razboi conventional, Rusia vs Sua sau nato?...Rusia si-o fura oribil

asa ca nu..nu e deloc egal!
egal poate la nuclear...dar noi am discutat conventional


dar ai dreptate - cel mai devastator razboi nu e sa trimiti soldatul ...ci sa faci razboi economic

Edited by CentOS_Operator, 19 February 2015 - 14:28.


#688
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 Airbag, on 18 februarie 2015 - 22:15, said:

Nenicule , va cacati pe voi de frica ca vine putin si va invadeaza.De ce nu jucati flexibil ca si ungurii.Ca licuriciul va face tinte sigure pentru arme nucleare cu scutul acela plus ca chevron va fute apele subterane cu fractionarea.Ce aveti de castigat de la licurici.

Puiule mic, ever never Rusia nu va invada Romania si nici o alta tara NATO.
Tu stii asta foarte bine, dar probabil ca ai sarcina trasata sa repeti aceasta idee. :P
In plus, cred ca ineptie mai mare ca asta cu tintele nucleare nu cred ca exista! AI uitat Cernobal sau Fukushima? Erau toti terminati ca aoleu, oare incotro merge norul radioactiv?

Exista pe aici o tona de indivizi care nu pot concepe existenta in afara acceptarii unui stapan: Rusia sau SUA.
Ba, noi suntem parte din UE si apoi din NATO.
Chestia e ca UE a zis PACE.

Asa ca toate discutiile astea ... cum sa le zic... fara rost (mama, mama ce expresie imi ivenea, de fapt, sa zic :D!) sunt doar discutii fara rost. :)
Aaa, se bat aia acolo in continuare? Ok, sa se bata pana crapa toti! Ii iubesc la fel de mult si pe rusi si pe ucrainieni. Sa crape toti si sa ramana rusoaicele si ucrainiencele! :rolleyes:

Iar pe matale te-a citit orice copil de gradinita: tii partea rusilor (asemenea fraierului de Orban) cu speranta ca asa cum au facut dupa al doilea WW, rusii va vor da din nou autonomie.
Asa cum ati incercat in 1989. ;) N-ati reusit atunci, nu veti reusi nici acum. :P De dat vi se va da ceva... stai linistit. Rimeaza asa, cat de cat, cu autonomie. :)

#689
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005

 CapitanuPICARD, on 19 februarie 2015 - 17:44, said:

,

Exista pe aici o tona de indivizi care nu pot concepe existenta in afara acceptarii unui stapan: Rusia sau SUA.
Ba, noi suntem parte din UE si apoi din NATO.
Chestia e ca UE a zis PACE.

,

Capitane am mai zis sa reglezi viteza la enterprise ca esti defazat rau.Romania a plecat capu la sua inca inainte de a intra in NATO si mUE.Si il are are inca in pozitia asta.Ca fara ajutorul ei era poate inca in faza de tatonare ca republica moldova.

#690
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012

 Airbag, on 19 februarie 2015 - 21:21, said:

... si mUE....
Foarte urat ! Dezgustator...

#691
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

 Airbag, on 19 februarie 2015 - 21:21, said:

Romania a plecat capu la sua inca inainte de a intra in NATO si mUE.Si il are are inca in pozitia asta.Ca fara ajutorul ei era poate inca in faza de tatonare ca republica moldova.

Deci faptul ca Romania (sau orice alta tara) e in relatii bune cu SUA inseamna automat ca "pleaca capul". :lol: Si ce are, ma rog frumos, de pierdut Romania din relatia asta cu SUA? Ce concesii/compromisuri a facut? :huh:
Alinierea cu SUA/UE e absolut naturala pentru Romania, tara din fostul bloc comunist (ca si Ungaria), fututa de rusi timp de 50 de ani. Ca doar n-o sa mergem la rusi sa le zicem "futeti-ne in continuare, ca a inceput sa ne placa", asa cum face Orban. :lol: Sincer, nu-l inteleg pe unguru' ala, cred ca sufera de sindromul Stockholm.
Cat despre dispretul suveran pe care tii sa il strigi pe-aici fata de Uniunea Europeana, cred ca stiu de unde ti se trage: ai realizat, in sfarsit, ca n-o sa obtineti niciodata autonomia anexarea Transilvaniei la "anyaorszag" in contextul politic european actual, si te oftici, asa-i? ;)

#692
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 Airbag, on 19 februarie 2015 - 21:21, said:

Capitane am mai zis sa reglezi viteza la enterprise ca esti defazat rau.Romania a plecat capu la sua inca inainte de a intra in NATO si mUE.Si il are are inca in pozitia asta.Ca fara ajutorul ei era poate inca in faza de tatonare ca republica moldova.

Mestere, iti inteleg frustrarea, si de ce sa mint, imi place cand vad ca postezi in felul asta! Posted Image
Tocmai datorita faptului ca SUA + UE au demarat actiunea de integrare a Republicii Moldova in UE (si, evident, in NATO), Rusia a luat foc la nadragi la adresa Romaniei.
Foc ati luat si voi, tot la nadragi, caci unirea Republicii Moldova cu Romania va creste procentul de cetateni de etnie romana si, totodata, va scadea procentul de cetateni de etnie maghiara!
Stii tu ce stii cu mUEa aia, dar tare imi e ca va e adresata. Posted Image

LE:
Si ceea ce e mai frumos, e ca na luam Moldova inapoi fara nici un razboi cu nimeni! Si tot fara nici un razboi cu nimeni, va inchidem si voua gurita! Forever!

Oricine a vrut sa inteleaga a inteles atacul direct sau mascat la adresa serviciilor din Romania. Inclusiv atacul oribil la adresa sefului interimar al SRI.
I-a apucat pe toti, brusc, dragostea de Udrea!
Dar v-au tras-o serviciile grupa mare! :P
Miscarea serviciilor a fost cu atat mai geniala cu cat, pe masura ce chiţăiaţi impotriva lor, ati fost nevoiti sa scoateti capatanile la suprafata si, astfel, sa fiti identificati!
Singura voastra speranta este ca Rusia va ataca Romania si ungurii, ca niste curve, dupa ce tocmai au supt pla lui Putin prin primul lor ministru, spera sa fie rasplatiti pentru mUEa pe care i-au facut-o lui Putin si despre care vorbeai tu mai devreme. :)

Hai sa lasam sa treaca timpul si sa vedem care dintre noi doi a intuit mai bine situatia. :)

Edited by CapitanuPICARD, 19 February 2015 - 22:23.


#693
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003
Pentru cine e dornic de armata serioasa, bani/serviciu fara spectru de somaj (tot timpul e ceva de facut undeva in lume, ai sansa si sa vezi lumea gratis in functie de misiuni Posted Image ), statut... presupunand ca psihic si fizic sta bine dar nu are rabdare sa astepte pana la urmatorul conflict care implica Romania ( Posted Image  ) se poate antrena in legiunea straina, inscrieri 2015 Posted Image

http://stirile.rol.r...015-947987.html
Ghid de inrolare in Legiunea straina in 2015

[ http://stirile.rol.ro/img/resize/img3.rol.ro/images/2015/02/19_legionar-intertitlu2-bogdan-baciu_w700_h800_q90.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Legiunea straina este o unitate a Armatei Franceze, intemeata in anul 1831 printr-un decret dat de Ludovic-Filip al Frantei. A fost creata pentru voluntarii straini care, dupa Revolutia franceza din iulie 1830, nu mai aveau voie sa se inscrie in armata franceza. Voluntarii straini, printre care si multi romani sunt condusi de ofiteri francezi. Legiunea are peste 8000 de soldati la sediul din Aubagne dar in continuare se cauta barbati interesati de inrolare in Legiunea straina in 2015.
Inrolare in Legiunea straina in 2015. 7 beneficii Te poti inrola inainte de varsta majoratului. Daca ai 17 ani si parintii tai isi dau acordul, in scris, ai sansa sa incepi o cariera militara in Legiunea franceza. In centrele de recrutare primiti mancare si cazare gratis. Nu e necesar sa stii limba franceza. Se vor face cursuri de limba franceza, in timpul antrenamentului de baza. De asemenea, vei avea un camarad vorbitor de franceza, desemnat sa te ajute. Nu sunt necesare diplome scolare sau profesionale pentru inrolare in Legiunea straina in 2015. In timpul antrenamentului basic (16-20 de saptamani) se acorda o permisie in weekend. Dupa primii cinci ani de contract, Guvernul iti garanteaza cetatenia franceza. Stagiul militar efectuat in Romania nu este obligatoriu. Inrolare in Legiunea straina in 2015."

- continuarea in link, etape inscriere.

Edited by andreic, 19 February 2015 - 22:40.


#694
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
@ANDREIC,bine că ai pus ghidul ăla că Snuki vrea în Legiune și nu știe cum să ajungă acolo.
Și el și ceilalți care nu știu cum să scape de încorporare în armata română,dar se pare că Legiunea le-ar place.

#695
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014

 CapitanuPICARD, on 19 februarie 2015 - 17:44, said:

Ok, sa se bata pana crapa toti! Ii iubesc la fel de mult si pe rusi si pe ucrainieni. Sa crape toti si sa ramana rusoaicele si ucrainiencele! Posted Image

Ai grija ce iti doresti Captaine, periculoase creaturi, mai ales astea din noua generatie. Posted Image

#696
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012

 LunaCrystal, on 19 februarie 2015 - 13:33, said:

Din cauza unei legi nu, dar din cauza ca niste civili nepregatiti mai mult ar incurca decat ar ajuta da!

LOL. Ai cumva senzatia ca bunica-miu era Rambo atunci cand s-a trezit ca debarca la Sevastopol in primavara lu' 43 ? Nu vreau sa-ti spun cam in ce parte a corpului ii durea p-aia ca el era aproape civil (avea doua luni de cand il luasera la unitate cand l-au trimis in Crimeea)

Edited by Val888, 19 February 2015 - 22:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate